7 قانون مهم برای رعایت مشتری مداری در رفتار

چالش ها همیشه یکسان هستند. صرف نظر از اینکه کسب و کار شما تجارت صنایع دستی، یک خرده فروشی یا یک شرکت خدمات فناوری اطلاعات است؛ مشتریان می خواهند جدی گرفته شوند و ارتباط خوشایند با کارمندان یک شرکت را تجربه کنند. بنابراین مشتری مداری را رعایت کنید و به خواسته های اساسی مشتریان خود احترام بگذارید و آنها را در نظر بگیرید. تمرکز بیشتر بر مشتری، بر اساس قوانین رفتاری بسیار ساده و به طور کلی قابل اجرا است. متاسفانه، مشتری مداری اغلب به مرور زمان از بین می رود و مورد غفلت قرار می گیرد. با انجام نکاتی که در ادامه بیان می شود، می توانید وجود مشتریان راضی را برای مدت طولانی، بدون تلاش و هزینه زیاد تضمین کنید.

1. رفتار دوستانه داشته باشید

رفتار دوستانه با مشتری آسان به نظر می رسد، اما اغلب اینطور نیست. ممکن است شما روز بدی را تجربه کرده باشید؛ اما این موضوع نباید روی رفتار شما با مشتری تاثیر بگذارد. رفتار دوستانه و خوب با مشتری باید برای شما یک قانون اساسی باشد. رتبه بندی مشتریان در گوگل یا فیس بوک گویای همه چیز است. در نادرترین موارد، علت نارضایتی مشتریان مربوط به بحث نقص کیفیت است. تقریباً همیشه در مورد نارضایتی مشتریان به دلیل رفتار غیر دوستانه و تحقیر آمیز کارمندان و خدمات ضعیف است.

2. قوانین مشتری مداری الزام آور باشند

قوانین مشتری مداری در شرکت شما باید خاص و الزام آور باشند. اگر مشتری به پاسخی مانند تاریخ تحویل نیاز دارد، باید پاسخ مشخصی به او بدهید. اگر نمی‌توانید مستقیماً به سوالی پاسخ دهید، بازخورد صادقانه‌ای به مشتری بدهید، مانند «در حال حاضر نمی‌توانم اطلاعاتی به شما بدهم، اما به آن رسیدگی می‌کنم و با شما تماس می‌گیرم».

3. راه حل محور باشید

مشتریان راه حل می خواهند، در غیر این صورت به شرکت شما مراجعه نمی کردند. "کار نمی کند"، "نمی دانم" یا "این یک مشکل است" باید به طور کامل از ارتباطات و واژگان شما حذف شود. راه های جدید را نشان دهید، راه حل هایی را ایجاد کنید که مشتری بتواند از آنها استفاده کند. بیهوده نیست که شعار "چیزی به نام غیر ممکن وجود ندارد!"، ساخته شده است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

4. مشتری را درک کنید

ممکن است مشتریان به اندازه شما ایده نداشته باشند و همه چیز در اولین برخورد با مشتری به راحتی پیش نرود. رفتار همه مشتریان دوستانه نیست، هر مشتری سرنخی ندارد، هر مشتری ممکن است با شما رفتار مناسبی نداشته باشد. با کمی درک و گشادگی مطمئناً می توانید راه حلی در اینجا پیدا کنید. 

5. سریع باشید

 هیچ کس حاضر نیست چندین هفته منتظر پاسخ یک شرکت باشد. سرعت انجام کار از استانداردهای زندگی امروز است. پس تلاش کنید! 30 سال پیش، زمان پاسخ 2 هفته ممکن بود خوب باشد. اما با ظهور فکس، ایمیل و ارتباطات رسانه های اجتماعی، الزامات تغییر کرده است. زمان پاسخگویی شما چقدر سریع است؟

6. در دسترس باشید

خط تلفنی که هیچ کس پاسخ نمی دهد، ایمیلی که هرگز بررسی نمی شود یا کانال های رسانه های اجتماعی که هیچ کس در آن پاسخگو نیست؛ این قطعاً مشتری مداری نیست . اگر نقاط تماس را در دسترس قرار داده اید، آنها باید کار کنند. هر کانال ارتباطی الزامات خاص خود را دارد و یک شرکت نیز باید این الزامات مشتری مداری را برآورده کند.

7. خدمات اضافی ارائه دهید

مشتریان شگفتی های مثبت را دوست دارند. چگونه می توانید از استانداردهای صنعتی متمایز شوید؟ رقبای شما چه کاری نمی توانند انجام دهند و چگونه می توانید تماس با مشتری را به تجربه مشتری تبدیل کنید؟ کمی بیشتر از دیگران به دست آورید، خدمات اضافی و مثبت در ذهن مشتریان خواهد ماند.

تامین امنیت مشتریان بلند مدت

مشتری مداری کارآمد به چندین رکن نیاز دارد. اجرای همه این قوانین مطمئناً دشوار نیست، اما اغلب فراموش می‌شوند. بنابراین، در تماس با مشتری خود ثابت قدم باشید و دائماً سعی کنید این قوانین رفتاری را به خاطر بسپارید. تنها از این طریق رفتار مشتری مداری می تواند به عادت تبدیل شود. هر تماس با مشتری مهم است و می تواند بر تصمیم مشتری برای انتخاب شما و رقبا تاثیر بگذارد.

سعی کنید انتظارات مشتریان خود را درک کرده و به آنها پاسخ دهید. مشتری مداری خوب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. به لطف تجربه های خوشایند فروش یا مشاوره، بسیاری از مشتریان، به عنوان مثال، با وجود تفاوت قیمت در مقایسه با رقبا، با شما می مانند. 

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه منشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top