10 قانون طلایی مشتری مداری

مشتری مداری به معنای ایجاد روابط واقعی با مشتری است. آنچه برای اجرای کامل مشتری مداری لازم است؛ گفت و گوی دائمی با مشتریان است؛ گفتگویی که مبتنی بر اعتماد باشد و در آن با قدردانی و توجه مثبت با مشتریان برخورد شود.

این ارتباط با مشتری به نگهداری از داده های مشتری ختم نمی شود. باید از داده های مشتریان به خوبی محافظت گردد و قوانین خاصی نیز برای بازیابی این داده ها وضع شود. ده قانونی که در ادامه بیان می شوند؛ به شما کمک می کنند تا شرکت، تیم و کارمندان خود را مشتری مدار کنید.

 

10 قانون طلایی برای مشتری مداری موفق

با رعایت قوانین ده گانه زیر می توانید مشتری مداری را به طور کامل پیاده سازی و اجرا کنید. این قوانین به شرح زیر هستند:

1 . اطلاعات در مورد مشتریان همه چیز است

برای اینکه بازاریابی شما مشتری مدار باشد، تجزیه و تحلیل مشتری ضروری است. هنگام جمع آوری داده های مشتری، شرکت ها باید به شدت از آخرین دستورالعمل های حفاظت از داده ها پیروی کنند.

  1. فلسفه شرکت خود را در برخورد با مشتریان مرور کنید

نگرش شما نسبت به مشتریان و مشتریان بالقوه چقدر قدردان است و آیا موفق می شوید این نگرش مثبت را به طور مداوم اجرا کنید؟ باید باور هایی مانند "تو برای من مهم هستی، همیشه و در هر لحظه!"؛  "ما دوست داریم این کار را انجام دهیم."؛ "ما مشتاقانه منتظر تماسی هستیم که اکنون در حال انجام است!" را در کل مجموعه خود تثبیت کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

  1. در برخورد با مافوق، همکاران، کارمندان و ارائه دهندگان خدمات، الگو باشید و همچنین در درون خود این نگرش را مثال بزنید. از کارمندانی که مشتری مداری را رعایت می کنند؛ قدردانی و پشتیبانی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کارکنان راضی بهترین سفیران برند در بازار هستند.

  2. کارمندان خود را طوری آموزش دهید که بتوانند با این فلسفه شرکتی زندگی کنند و مشتریان را مطابق دستورالعمل ها مورد خطاب قرار دهند. باید به آن ها در زمینه هایی مانند نقاط شروع  ارتباطات، زمینه های روانی، مهارت های بین فرهنگی، آداب تجارت و البته دانش تخصصی آموزش های لازم ارائه شود.

  3. آیا ساختار شرکت درست است؟ یک سازمان مشتری پسند و مشتری مدار باید داده های مشتریان را کاملاً مستندسازی نماید. همچنین باید بازیابی داده های ذخیره شده در هر زمان مطابق با مقررات حفاظت از داده ها امکان پذیر باشد. محدودیت‌های دسترسی نیز باید به شیوه‌ای مشتری‌مدار و با رعایت تمام مقررات حفاظت از داده‌ها تنظیم شوند.

  4. ارائه آزادی

علاوه بر تمام استانداردهای مهم شرکت، باید به کارکنان نیز آزادی عمل بدهید تا بر اساس شرایط و به صورت مشتری مدار عمل کنند و در نتیجه رضایت مشتری را افزایش دهید.

  1. با مشتریان خود در تماس باشید، حتی اگر معامله ای در دسترس نباشد. در نهایت، وفاداری و رضایت مشتری نیز باعث موفقیت در بازار می شود.

  2. از مشتریان خود بیاموزید و نیازهای آنها را جدی بگیرید. به عنوان یک شرکت موفقیت گرا، باید زمان بگذارید و مدام از مشتریان خود بپرسید. همه چیز را با دقت بررسی کنید تا از نیازها، رضایت و خواسته های مشتریان خود مطلع شوید و بتوانید مطابق با آن واکنش نشان دهید.

  3. تبادل را ترویج کنید و در مورد مشتریان خود صحبت کنید: مبنایی را برای کارمندان خود ایجاد کنید تا تبادل سوالات پیچیده در مورد نگرانی های مشتری و رضایت مشتری را ترویج کنند.

  4. حتی در مورد تجارت، "عامل انسانی" را بالا نگه دارید . صمیمیت و شوخ طبعی را نباید در محل کار ممنوع کرد، زیرا با این روش به عمیق ترین و با ارزش ترین روابط با مشتری دست می یابید.

نتیجه گیری

مشتری مداری بر پایه‌های مختلفی استوار است: مراقبت از مشتری فعال و امیدوارکننده به استراتژی برای پرورش بازار، جمع‌آوری داده‌های مشتری، تحقیقات بازار، برنامه‌های CRM پیچیده (CRM = مدیریت ارتباط با مشتری) و همچنین بررسی رضایت مشتری و دستورالعمل‌هایی نیاز دارد. نحوه برخورد با مشتریان بسیار مهم است. آموزش کارکنان درباره نحوه تماس با مشتری فراموش نشود؛ هر تماس با مشتری مهم است و یک تماس ممکن است سبب شود که مشتری به نفع یا علیه یک شرکت تصمیم بگیرد. در شرکت های مشتری مدار، همه کارمندان روش ها را درک می کنند و همیشه مراقب خواسته ها و نیازهای مشتریان خود هستند.

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه منشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top