تکنیک های و ویژگی هایی که فروشنده حرفه ای رعایت می کند

برای اینکه بتوانید در فروش به جایگاه مورد نظر خود دست پیدا کنید، باید بتوانید به فروشنده حرفه ای و موفقی تبدیل شوید. تنها این فروشندگان هستند، که می توانند میزان فروش خود را افزایش داده و مشتریان زیادی را جذب کسب و کار خود نمایند.

اگر می خواهید در کار فروش به موفقیت دست پیدا کنید، بهتر است در ابتدا تکنیک های مورد استفاده فروشندگان حرفه ای را بشناسید. سپس آن ها را بیاموزید و در کسب و کار خود آن ها را مورد استفاده قرار دهید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک های یک فروشنده حرفه ای، به طور کامل آشنا کنیم.

 فروشنده حرفه ای

فروشنده حرفه ای کیست؟

فروشنده حرفه ای کسی است که با استفاده از تکنیک های اصولی، می تواند مشتریان را جذب نماید. از طرفی هدف گذاری مشخصی دارد و برای فروش محصولات خود به مشتری اصرار نمی کند. با مهارت های رفتاری و گفتاری فوق العاده شگفت انگیز خود باعث ایجاد حس اعتماد در مشتریان می شود و آن ها را ترغیب می نماید تا محصولات او را خریداری نمایند.

به طور کلی فروشندگان حرفه ای تفاوت های بارزی با فروشندگان معمولی دارند. که همین موضوع موجب موفقیت آن ها در فروش می شود. بنابراین اگر می خواهید به فروشنده ای موفق و حرفه ای تبدیل شوید. در ابتدا نیاز است تا تفاوت های میان این دو دسته را بدانید و تکنیک های فروشندگان حرفه ای را نیز بیاموزید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

تکنیک هایی که یک فروشنده حرفه ای از آن ها استفاده می نماید

اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است بدانید که در ابتدا باید از فروش لذت ببرید. بنابراین در صورتی که به کار فروشندگی علاقه ای نداشته باشید، نمی توانید به فروشنده موفق و حرفه ای نیز تبدیل شوید. بنابراین اگر به فروشندگی علاقه مند هستید و از فروش لذت می برید، بهتر است برای موفق و حرفه ای شدن در شغل خود، تکنیک های کلیدی فروشندگان موفق و حرفه ای را بیاموزید. این تکنیک ها به شرح زیر می باشند.

محصولات و کارایی آن ها را بشناسید

اولین تکنیک فروشندگان حرفه ای و موفق این است که محصولات خود را به طور کامل می شناسند. در رابطه با محصول و کارایی آن اطلاعات کامل و جامعی دارند. که می توانند به راحتی آن ها را به دیگران نیز منتقل نمایند.

حتما محصولات را به مشتریان معرفی نمایید

دومین تکنیک درک نیاز مشتریان و معرفی محصول مورد نظر به آن ها است. پس از شناخت محصولات باید بتوانید نیازهای مشتریان را درک نمایید. سپس با توجه به نیاز و در نظر گرفتن منافع مشتریان بهترین و مناسب ترین محصول را به آن ها ارائه دهید. از طرفی راجع به محصول و کارایی آن به طور کامل و جامع به مشتری توضیح دهید.

سخت گیر نباشید

سخت گیری و زورگویی را کنار بگذارید. اگر مشتری نسبت به محصولات شما بی تفاوت است و علاقه ای به شناخت بیشتر آن ندارد، نیازی به عصبانیت و زورگویی نیست. بهتر است از توضیحات اضافی اجتناب نمایید. اینگونه مشتری به این باور دست پیدا می کند که، محصولات شما از کیفیت ایده آل برخوردار می باشند و مشتریان خاص خودشان را دارند. بنابراین به کیفیت محصولات شما اعتماد خواهند نمود. بنابراین اگر مشتریان علاقه ای به توضیحات شما ندارند، ادامه ندهید.

برای جلب اعتماد مشتریان عجله نکنید

از دیگر تکنیک های بسیار مهم یک فروشنده حرفه ای صبور بودن در برابر مشتریان است. به خصوص زمانی که محصول مورد نظر قیمت نسبتا گرانی دارد. در این صورت برای جلب اعتماد مشتری و ثبت خرید عجله نمی کند. با آرامش در رابطه با محصول برای مشتری توضیح می دهد و حق انتخاب را به عهده خود او می گذارد. فراموش نکنید که پافشاری نمودن روی خوب بودن محصول و عجله برای فروش آن، مشتری را نسبت به کیفیت محصول مورد نظر دچار شک و تردید می نماید.

دوستانه رفتار کنید

به یاد داشته باشید که یک فروشنده حرفه ای به هیچ عنوان جدی و سختگیر با مشتریان برخورد نمی کند. بلکه با لحنی کاملا دوستانه و در عین حال محترمانه با مشتریان صحبت می کند. تا بتواند این احساس را در آن ها ایجاد نماید، که هدف او رضایت بیشتری مشتریان است. بنابراین کارایی و ویژگی های محصولات را با زبانی ساده و راحت بیان نمایید. تا مشتریان بتوانند به طور کامل، کارایی و ویژگی های محصول مورد نظر را بشناسند.

 

 

 متقاعد سازی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top