چگونه مخاطب به تبلیغ ما توجه کند؟

قطعا که استفاده از روش های درست بازاریابی و تبلیغات تاثیر بسیار زیادی در میزان موفقیت کسب و کار شما دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که این روش ها چه تفاوتی با بازاریابی سایر رقبای شما دارند و چرا مخاطب باید جذب آن ها شود.

 فراموش نکنید که برای جذب مخاطبان نیاز به تبلیغات تاثیرگذار و منحصر به فردی دارید، که بتوانند شما را از سایر رقبا متمایز نمایند. اما چه چیزی می تواند بازاریابی شما را متمایز نماید؟ آیا تبلیغ تاثیرگذار ویژگی مشخصی دارد؟ چگونه ممکن است مخاطب به بازاریابی ما توجه نماید؟ اگر شما نیز به دنبال جواب این سوالات هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جذب مشتری با تبلیغات

ویژگی های تبلیغات تاثیرگذار

اگر می خواهید بازاریابی موثری داشته باشید و مخاطبان شما را در میان رقبا انتخاب نمایند، باید تبلیغات موثری داشته باشید. از مهم ترین ویژگی های تبلیغات موثر می توان به موارد زیر اشاره نمود.

متقاعد کننده بودن

اولین ویژگی بازاریابی موثر و جذاب، متقاعد کننده بودن است. بازاریابی شما باید به گونه ای باشد که مشتریان را متقاعد نماید محصولات و یا خدمات شما بهتر و کاربردی تر از محصولات رقبا است. بنابراین خرید آن می تواند به بهبود کیفیت زندگی آن ها منجر شود. به طور کلی شما باید با تحت تاثیر قرار دادن احساسات و منطق مشتریان آن ها را متقاعد نمایید که محصولات شما را نیاز دارند و بهتر است هرچه سریع تر آن را خریداری نمایند.

هدف گذاری شده باشد

از دیگر ویژگی های بازاریابی جذاب و موثر، هدف گذاری شدن آن است. قطعا محصولات شما گروه مخاطب مشخصی دارند. بنابراین برای فروش بیشتر و جذب مشتریان بهتر است شخصیت مخاطب خود را مشخص نمایید و تمرکز خود را روی جذب آن ها بگذارید.

اورجینال بودن

قطعا در بازار کسب و کارهای مختلفی وجود دارند که برای معرفی خود از بازاریابی استفاده می نمایند. اما کپی کردن روش بازاریابی رقبا و یا کسب و کارهای دیگر نه تنها به جذابیت بازاریابی شما کمک نمی کند. بلکه تکراری بودن ایده شما باعث می شود تا مخاطب جذب بازاریابی شما نشوند. بنابراین سعی کنید برای بازاریابی خود ایده ای منحصر به فرد و اورجینال انتخاب نمایید.

سازگار باشد

از دیگر ویژگی های تبلیغات موثر سازگاری برند و ارزش های محصولات شما است. از آنجایی که در فضاهای مختلف و به روش های گوناگونی محصولات خود را معرفی می نمایید. داشتن یک فاکتور و جنبه مشخص در تمامی این روش ها موجب می شود تا برند شما شناخته تر و با ثبات تر باشد. از طرفی مخاطبان در هر فضایی بازاریابی شما را مشاهده نمایند، متوجه می شوند که این بازاریابی مختص به برند شما است.

نوعی سرمایه گذاری است

قطعا برای بازاریابی موثر محصولات خود نیاز به بودجه مالی دارید. بنابراین فراموش نکنید که بازاریابی می تواند نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب شود. در صورتی که شما از روش درستی برای خرج کردن سرمایه و بودجه خود استفاده نمایید، با جذب مخاطبان و تبدیل نمودن آن ها به مشتریان شما، سرمایه شما چند برابر خواهد شد. اما در صورتی که روش درستی را برای بازاریابی انتخاب نکنید و هوشمندانه قدم برندارید، سرمایه شما به طور کامل از بین خواهد رفت.

شخصی سازی شده باشد

از دیگر ویژگی های بازاریابی موثر، شخصی سازی شده بودن ایده های شما است. در این صورت می توانید برندسازی خود را در بازاریابی داشته باشید و در این صورت هر کسی که شاهد بازاریابی شما باشد، به سرعت آن را خواهد شناخت و می داند که این ایده کاملا متعلق به برند شما است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

برای داشتن تبلیغات تاثیرگذار از چه چیزهای باید اجتناب نمود؟

برای اینکه بتوانید تبلیغات و بازاریابی تاثیرگذاری داشته باشید، بهتر است از موارد زیر اجتناب نمایید.

  • بهتر است از علامت گذاری کردن بیش از اندازه جلوگیری نمایید. به طور مثال برای تبلیغ تخفیفات ساعت های مچی اینگونه بنویسید( ساعت های مچی را با 50 % تخفیف بخرید!!!) نه اینگونه ( ساعت های مچی !!!!!!!! با 50 % تخفیف !!!!! بخرید...!!!)
  • به کوچک و بزرگ بودن حروف دقت نمایید تا به صورت تصادفی برخی از حروف بزرگ نوشته نشوند. به طور مثال این درست است ( Swim) نه این (  sWim)
  • به عدم وجود غلط های املایی به خصوص در کلمات تخصصی دقت نمایید.
  • در صفحه اختصاصی سایت کسب و کار خود مشتریان را گمراه نکنید. به طور مثال اگر قرار است آن ها را به صفحه تخفیفات 50 % ببرید. در آن صفحه تنها محصولاتی که 50 % تخفیف دارند را قرار دهید.

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top