8 روش و تکنیک رایج تبلیغات

امروزه تمامی کسب و کارهای موفق برای معرفی خود و جذب مشتریان مورد نظر خود از تبلیغات و بازاریابی استفاده می نمایند. شما نیز اگر قصد دارید کسب و کار نوپای خود را راه اندازی کنید.

برای رسیدن به موفقیت در فروش باید از مسیر تبلیغات عبور نمایید. از طرفی امروزه روش های بسیار متنوعی وجود دارند که شما می توانید برای بازاریابی محصولات و خدمات خود از آن ها استفاده نمایید. به طور کلی اگر قصد دارید کسب و کار خود را رونق دهید، بهتر است در ابتدا رایج ترین تکنیک های تبلیغاتی را بشناسید و سپس با توجه به برنامه بازاریابی خود از مناسب ترین آن ها استفاده نمایید.

به همین منظور اگر می خواهید رایج ترین تکنیک های بازاریابی و تبلیغات را بشناسید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های تبلیغات


تکنیک های رایج تبلیغات و بازاریابی

باند واگن

استفاده نمودن از این تکنیک می تواند در افزایش اعتماد مشتریان بسیار موثر باشد. تکنیک باند واگن به معنای متقاعد نمودن افراد برای تبدیل شدن به مشتریان دائمی با دسترسی دادن به آن ها برای خواندن و دیدن نظرات مشتریان قدیمی تر است. به طور مثال اجازه دهید مشتریان به راحتی بتوانند نظریات خود را در صفحه معرفی محصولات شما درج نمایند. این موضوع به معنای اعتماد کامل شما به محصولاتتان است. که اعتماد سایر مخاطبان را نیز جلب می نماید. با کمی خلاقیت، در هر کسب و کاری که باشید می توانید نظرات مشتریان خودتان را به مشتریانی که می خواهند از شما خرید کنند، نمایش بدهید.

کلمات راسو

نگویید که قطعا بهترین هستید، اما این موضوع را انکار نیز نکنید. به طور مثال اگر می خواهید محصولات مراقبت از پوست را به مخاطبان خود معرفی نمایید. نگویید که محصولات شما قطعا تمامی مشکلات پوستی را برطرف می کنند. اما بگویید که می توانید تاثیر چشمگیری در بهبود مشکلات پوستی داشته باشند.

کمپین های تبلیغاتی

از آنجایی که طرز فکر تمامی افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است استفاده از یک روش بازاریابی برای تعداد محدودی جذاب بوده و برای دیگران جذابیتی نداشته باشد. بهتر است از کمپین های بازاریابی استفاده نمایید. کمپین بازاریابی به منظور استفاده نمودن از چندین روش تبلیغات به صورت همزمان است.

افراد ایده آل

این تکنیک سعی می کند در تبلیغات نشان دهد که تنها خانواده ها و یا افراد خوش شانس می توانند از این محصولات استفاده نمایند. به طور مثال برای تبلیغ مواد شوینده خانواده ای را نشان می دهند که شاد و پر انرژی در خانه ای براق و جذاب زندگی می کنند. (خانواده ای که از محصولات شوینده استفاده نموده اند.)، در کنار آن ها خانواده ای را نشان می دهد که در خانه ای کثیف و بهم ریخته با بی حالی و خستگی زندگی می کنند. (خانواده ای که از محصولات شوینده استفاده نکرده اند.)

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

درخواست عاطفی

برای استفاده نمودن از این تکنیک بازاریابی نیاز دارید که در ابتدا دو عامل را شناسایی نمایید و سپس از آن ها استفاده کنید. این دو عامل نیاز و ترس مشتریان شما هستند. به طور مثال از نیازهای مشتریان می توان به امنیت، جذابیت، تغییر و ... اشاره نمود. بنابراین می توانید با توجه به این نیازها به بازاریابی بپردازید. همچنین از ترس های مشتریان می توان به ترس از بیماری، مرگ، تصادف، پیر شدن و ... اشاره کرد.

چالش ایجاد کردن

از دیگر تکنیک های بازاریابی ایجاد چالش برای مخاطبان و زیر سوال بردن آن ها می باشد. در این روش معمولا در رابطه با نکاتی صحبت می نماید که بسیاری از افراد آرزوی آن را دارند، اما امکان آن وجود دارد. به طور مثال پیرمرد 80 ساله ای را نشان می دهد که با استفاده نمودن از این محصولات غذایی می تواند به راحتی ورزش نماید و یا از پله ها بالا برود.

تاییدیه ها

این روش بازاریابی به گونه ای است که برای معرفی محصولات خود و خاص بودن آن ها، از افراد مشهور در تبلیغات خود استفاده می نمایند. به طور مثال افراد مشهور در رابطه با تجربیات خود از استفاده محصول مورد نظر و همچنین در رابطه با اینکه چطور با هوشمندی این محصول را انتخاب نموده اند، صحبت می کنند.

حقایق براساس آمار

برای معرفی محصولات خود از آمار و اعداد دقیق استفاده نمایید. در این صورت می توانید اعتماد مشتریان را جلب نمایید و محصول خود را به صورت دقیق معرفی نمایید. به طور مثال اگر محصولات شوینده را به فروش می رسانید. بهتر است درصد دقیق میزان پاک کنندگی آن ها را مشخص نموده و به مخاطبان اعلام نمایید.

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top