ویژگی های یک فروشنده حرفه ای

یکی از مهم ترین نیازهای فروش موفق، وجود یک فروشنده حرفه ای است. در صورتی که محصولات فوق العاده ای داشته باشید و در بهترین نقطه شهر قرار گرفته باشید، اما فروشنده خوبی نباشید، قطعا نمی توانید به فروشنده موفقی تبدیل شوید.

فراموش نکنید که تفاوت فروشنده های موفق و حرفه ای با فروشنده های معمولی در این است که آن ها به " چه چیزی"، " چگونه" و " چرا" اهمیت بسیار زیادی می دهند. در عین حال به خود و محصولاتشان اعتماد فوق العاده بالایی دارند.

فروشنده های معمولی به دلیل اعتماد زیادی که به خود دارند، هرگز به شکست و راه های پیشرفت فکر نمی کنند. به همین دلیل است که در نهایت به فروش بالایی دست پیدا نمی کنند. به طور کلی در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های یک فروشنده حرفه ای و تفاوت آن با فروشنده معمولی، بیشتر آشنا کنیم.

فروشنده حرفه ای


تفاوت فروشنده حرفه ای با فروشنده معمولی

اگر می خواهید به فروشنده حرفه ای و موفقی تبدیل شوید، ابتدا باید بدانید که چه چیزی آن ها را از فروشنده های معمولی متمایز می نماید. آشنایی با این ویژگی ها به شما کمک می نماید تا مهارت های خود را تقویت نمایید و به فروشنده موفق و حرفه ای تبدیل شوید. از مهم ترین ویژگی های یک فروشنده حرفه ای می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تمایل به شایستگی:
  یکی از ابتدایی ترین تفاوت های میان فروشنده حرفه ای و معمولی، تمایل بالای آن ها برای بهتر شدن است. فروشندگان حرفه ای با وجود اطمینان از خود و محصولاتشان، از تلاش برای یادگیری و بهتر بودن فارغ نمی شوند. بنابراین در تلاش اند که از سایر فروشندگان و حتی خود قبلشان بهتر شوند. تمایل به یادگیری مهارت های جدید، اطلاعات بیشتر و تکنیک های موثرتر برای پیشرفت در کارشان از ابتدایی ترین ویژگی های این فروشندگان است.

 • توانایی برقراری ارتباط:
  از دیگر ویژگی های این افراد می توان به مهارت بالای برقراری ارتباط با دیگران اشاره نمود. فن بیان قوی و زبان بدن تاثیرگذار از اولین مهارت هایی است که یک فروشنده موفق و حرفه ای برای یادگیری آن اقدام می نماید. فروشندگان موفق به خوبی می دانند که با فن بیان خوب می توانند مشتریان را تحت تاثیر قرار دهند و با زبان بدن تاثیرگذار می توانند اعتماد آن ها را جلب نمایند. بنابراین هرگز از این دو سلاح قدرتمند در کسب و کار خود غافل نمی شوند و همواره آن ها را تقویت می نمایند.

 • توجه به نگرش مشتریان:
  یکی دیگر از تفاوت های میان فروشنده حرفه ای و معمولی، توجه این افراد به خواسته ها و نظرات مشتریان است. فروشندگان حرفه ای و موفق به خوبی می دانند که مشتریان به دلایلی که خودشان می دانند قصد خرید دارند، نه به دلایلی که شما در ذهن می پرورانید. به همین دلیل به سوالات، خواسته ها و نظرات مشتریان احترام می گذارند. همچنین سعی می کنند با توجه به نظرات مشتریان، آن ها را راهنمایی کنند. فراموش نکنید در صورتی که مشتری احساس کند برای شما اهمیتی ندارد و اصلا برایتان مهم نیست که از شما خرید کند یا خیر، دیگر تمایلی به خرید از شما نخواهد داشت. باید بتوانید او را متوجه اهمیت حضورش کنید، ولی به گونه ای اصرار نکنید که انگار مجبور هستید محصول تان را به او بفروشید.

 • مسئولیت پذیری:
  مسئولیت پذیری از اصول فروشندگان حرفه ای و موفق است. آن ها به خوبی می دانند که برای موفقیت در کارشان باید فرد مسئولیت پذیر و قابل اعتمادی باشند. استانداردها را رعایت نمایند و کاملا صادقانه با مشتریان برخورد نمایند. به وضوح و بدون حاشیه ویژگی های محصول خود را برای مشتریان توضیح دهند و کاملا شفاف به آن ها مشاوره دهند. به یاد داشته باشید که مشتریان تنها از فروشندگانی خرید می کنند که نسبت به آن ها حس اطمینان پیدا کنند.

 • توجه به ظاهر:
  ظاهر معقول و مرتب از دیگر ویژگی های یک فروشنده حرفه ای است. لباس مرتب، صدای باکیفیت، لبخند مناسب و دیگر ویژگی های ظاهری از ابتدایی ترین نیازهای یک فروشنده موفق و حرفه ای است. بنابراین اگر می خواهید به فروشنده ای حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است به ظاهر مناسب خود توجه نمایید. زیرا ظاهر آراسته نوعی احترام به مشتری محسوب می شود.

 • ادب و متانت:
  رعایت ادب و متانت هنگام صحبت با مشتریان از دیگر ویژگی های فروشندگان موفق و حرفه ای می باشد. آن ها به خوبی می دانند که باید کاملا در شرایط احترام، نهایت ادب و حفظ خط قرمزهای اخلاقی با مشتریان برخورد نمایند.

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top