متقاعدسازی در محیط کار

یکی از مهم ترین و موثرترین مهارت هایی که می تواند به شما کمک کند تا مدیر و یا کارمند موفقی باشید، مهارت متقاعدسازی است. این مهارت علاوه بر این که به پیشرفت شما در محل کارتان کمک می نماید. ارزش شما را در نگاه سایر کارمندان و همکارانتان بالا می برد.

 بنابراین اگر می خواهید به فرد موفقی در محل کار خود تبدیل شوید، بهتر است هرچه سریع تر برای تقویت این مهارت اقدام نمایید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک های متقاعدسازی در محل کار، به طور کامل آشنا کنیم.

 متقاعدسازی دیگران

مهارت های متقاعدسازی

برای تقویت متقاعدسازی و استفاده نمودن از آن در محل کار، نیاز است تا با عوامل و مهارت های موثر در یادگیری این مهارت آشنایی پیدا کنید. از مهم ترین و موثرترین مهارت های مورد استفاده در متقاعد نمودن دیگران، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • هوش هیجانی: یکی از مهارت های مورد نیاز جهت متقاعد نمودن دیگران هوش هیجانی است. این مهارت به شما کمک می نماید تا بتوانید به سرعت دیگران را درک کنید و پاسخ درستی به سوالات آن ها بدهید. از طرفی این مهارت به شما آموزش می دهد که جواب های شما کاملا با حفظ حریم شخصی دیگران باشند.

به طور مثال زمانی که در حال متقاعدسازی همکاران خود هستید و آن ها با جملات صریح و کوتاه با شما صحبت می کنند. این مهارت به شما کمک می نماید تا بتوانید سریعا متوجه خواسته آن ها شوید و به درستی جواب آن ها را بدهید.

 • گوش دادن فعال: گوش دادن فعال به معنای دقت و احترام شما برای مخاطب تان است. زمانی که فرد احساس کند با دقت و احترام به صحبت های او گوش می دهید، راحت تر با نظرات شما همسو می شوند و احتمال متقاعد نمودن آن ها نیز افزایش می یابد. با این کار شما می توانید حس ارزشمندی را در او افزایش دهید و در دیدگاه او به فردی دوست داشتنی و قابل اعتماد تبدیل شوید.

 • مهارت های بین فردی: این مهارت نیز می تواند جنبه مثبت روابط شما با دیگران را حفظ نماید. بنابراین این مهارت می تواند به شما کمک نماید تا در محیط کار به راحتی بتوانید با همکاران خود ارتباط کلامی برقرار نمایید و آن ها را متقاعد نمایید. به خصوص زمانی که قرار است کار گروهی انجام دهید، می توانید یکپارچگی و هماهنگی درستی را در گروه ایجاد نمایید. که قطعا به پیشرفت شغلی شما کمک خواهد نمود.

 • منطق و استدلال: از دیگر مهارت های مورد نیاز جهت متقاعدسازی کارمندان و همکاران، داشتن منطق و استدلال است. برای اینکه بتوانید فردی را قانع کنید که با نظرات شما موافقت نماید، باید کاملا منطقی باشید. به گونه ای که او هیچ دلیل منطقی برای مخالفت با شما نداشته باشد. بنابراین مجبور به همراهی با شما می شود. از طرفی صحبت با منطق و استدلال شما را در ذهن او به فردی صادق و مطمئن تبدیل می نماید.

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

   

تکنیک های متقاعدسازی در کار

برای متقاعدسازی موثرتر و بهتر در محل کار بهتر است با تکنیک های کلیدی این مهارت به خوبی آشنایی پیدا کنید. از مهم ترین تکنیک های متقاعدسازی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. قاب بندی داشته باشید: یکی از بهترین و موثرترین تکنیک هایی که می توانید برای متقاعد نمودن همکاران خود مورد استفاده قرار دهید، قاب بندی نمودن موضوعات است. به این منظور که اطلاعات و خواسته خود را به گونه ای بیان کنید که می دانید فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال زمانی که می خواهید در رابطه با یک پروژه صحبت کنید. ابتدا نقاط مثبت آن را بیان کنید. در این صورت می توانید تمایل فرد به همکاری را در او افزایش دهید. در نهایت نیز با زبان بسیار ساده و شفافی نقاط منفی پروژه را نیز بازگو نمایید.

 2. از کلمه "ما" به جای "شما" استفاده کنید: اگر از قدرت این تکنیک آگاهی داشتید، هرگز آن را فراموش نمی کردید. زمانی که دائما از کلمه "شما" استفاده نمایید، فرد احساس می کند که او را از خود جدا می دانید و قرار است تمامی مشکلات را به تنهایی برطرف نماید. اما زمانی که در جملات از کلمه "ما" استفاده می کنید. او احساس امنیت دارد و شما را مانند یک پشتیبان احساس می کند که هرگز او را رها نمی کنید. بنابراین با اعتماد به نفس و آرامش بیشتری به صحبت های شما گوش می دهد و با نظرات شما همسو می شود.

 3. از دیگر تکنیک های موثر در متقاعد نمودن همکاران:
 • در رابطه با موضوع مورد نظر خود کاملا مطمئن و مشخص صحبت کنید.
 • دقیقا توضیح دهید که از فرد چه توقعی دارید و قرار است چه کاری انجام دهد.
 • به او این اطمینان را بدهید که به صورت آزادانه می تواند با شما موافقت نماید و یا مخالفت کند. اینگونه فرد احساس می کند شما هیچ محدودیتی برای او تعریف نکرده اید و با آرامش بیشتری با شما همسو می شود.

 

 متقاعد سازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top