متقاعدسازی و تاثیرش بر مدیریت کسب و کار

شاید بارها شنیده باشید که "فلانی مهره مار داره، هر چی میگه بقیه باهاش موافقت می کنن" یا " نمی دونم چرا حرف میزنه انگار جادو میکنه، نمی تونی باهاش مخالفت کنی" اگر این جملات را شنیده اید، باید بدانید که جادو و مهره ماری در کار نیست.

این افراد دارای مهارت متقاعدسازی هستند. از طرفی این مهارت به صورت مادرزادی و ژنتیکی در آن ها ایجاد نشده است بلکه برای تقویت آن تلاش نموده اند. مهارت متقاعدسازی علاوه بر زندگی شخصی، در زندگی کاری نیز نقش بسیار موثری دارد.

 معمولا افرادی که این مهارت را در خود تقویت نموده اند، در زندگی شغلی خود نیز افراد موفق تری می باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای متقاعدسازی برای موفقیت در کسب و کار، بیشتر آشنا کنیم.

 

متقاعدسازی در کسب و کار

مهارت متقاعدسازی می تواند به شما کمک نماید تا بتوانید دیگران متقاعد نمایید که از نظرات و ایده های شما استقبال نمایند. این مهارت به شما کمک می نماید تا نگرش و دیدگاه دیگران را به سمت نظرات خود هدایت نمایید. متقاعد سازی یا persuasion می تواند احساسات، منطق و استدلال دیگران به چالش بکشاند و بر آن ها تاثیر بگذارد.

اگر می خواهید در زندگی شخصی و یا کاری خود به موفقیت دست پیدا کنید، نیاز دارید تا این مهارت را در خود تقویت نمایید. به طور مثال زمانی که می خواهید مشتریان را قانع نمایید که محصولات مورد نظر خود را از شما خریداری نمایند، یا اینکه مخاطب را قانع کنید که کار خود را به شما بسپارند، باید بتوانید آن ها را متقاعد نمایید که شما بهترین و مناسب ترین انتخاب برای آن ها هستید. به همین دلیل است که متقاعدسازی در کسب و کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

راهکارهای متقاعدسازی در کسب و کار

مهارت متقاعدسازی در کسب و کار را می توان به دو بخش بازاریابی و فروش و مدیریت تقسیم بندی نمود. از این مهارت در بازاریابی می توانید برای متقاعد نمودن مشتریان استفاده نمایید و در مدیریت نیز می توانید آن را برای متقاعد نمودن کارکنان و سرمایه گذاران مورد استفاده قرار دهید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

در هر صورت برای استفاده نمودن از این مهارت به منظور موفقیت در کسب و کار راهکارهای متفاوت و کاربردی وجود دارند. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • فراموش نکنید که اصرار بیش از اندازه اجبار ایجاد می نماید:

برای معرفی و فروش محصولات خود به مشتریان بیش از اندازه اصرار نکنید. زیرا مشتریان احساس می کنند که تحت اجبار قرار گرفته اند. همین موضوع باعث می شود تا آن ها احساس کنند که محصولات و خدمات شما کامل نیستند و شما برای فروش سریع تر آن ها تلاش می نمایید. که در نهایت موجب عدم اطمینان آن ها به شما و محصولاتتان می شود.

  • تمرکز خود را روی مشتریانی که متقاعد می شوند، بگذارید:

برای دستیابی به موفقیت بهتر است تمرکز خود را روی افرادی بگذارید که می دانید واقعا قصد خرید دارند و راحت تر می توانید آن ها را متقاعد نمایید. بنابراین شناسایی افرادی که مشتری واقعی هستند و قصد دارند خرید نمایند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  • به مخاطبان خود توجه نمایید:

زمانی که مشتریان احساس کنند به آن ها علاقه ای ندارید و برای آن ها ارزشی قائل نیستید، قطعا نمی توانید آن ها را قانع نمایید. بنابراین برای متقاعد نمودن مشتریان در ابتدا باید آن ها را متوجه علاقه و احترامی که برایشان قائل هستید، کنید.

در این صورت مشتریان با احساس بهتر و دقت بیشتری به شما گوش دهند. به طور مثال می توانید با لحن محاوره ای و در نهایت احترام با آن ها صحبت کنید. اینگونه می توانید تاثیرگذاری بیشتری روی مشتریان خود داشته باشید و راحت تر آن ها را متقاعد نمایید.

  • شیوه گفتاری صحیح داشته باشید:

گفتار شما تاثیر فوق العاده ای در متقاعد نمودن افراد و جهت دادن به تصمیمات آن ها دارد. بنابراین به نحوه بیان خود دقت کنید. جملات پیچیده و فلسفی که شاید درک بسیاری از آن ها برای مشتریان دشوار باشد، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

به همین دلیل باید راحت، دوستانه و ساده با مشتریان صحبت کنید. اما فراموش نکنید که این راحتی باید با نهایت احترام همراه باشد. همچنین تمامی صحبت های شما باید صادقانه و واقعی باشد. تمامی ویژگی های محصول و یا خدمات خود را به درستی و حقیقی بیان نمایید. همچنین فراموش نکنید که اعتماد به نفس و اطمینان شما در حین صحبت کردن می تواند اعتماد افراد را نسبت به شما و محصولاتتان افزایش دهد.

  • تسلیم نشوید:

از دیگر راهکارهای متقاعدسازی در کسب و کار تسلیم نشدن است. مشتریان شما از روحیات و سلیقه های مختلفی برخوردار هستند. بنابراین ممکن است روشی که برای متقاعد نمودن یک مشتری مورد استفاده قرار داده اید، روی مشتری دیگر شما تاثیری نداشته باشد. بنابراین در صورتی که مشتری با صحبت های شما مخالف بود و آن ها را نپذیرفت، تسلیم نشوید و با اراده و اعتماد به نفس تلاش نمایید.

 

 

 متقاعد سازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top