کاربرد متقاعدسازی برای فروشنده ها

برای اینکه بتوانید فروشنده موفق تری باشید، نیاز دارید تا فروش بیشتری نیز داشته باشید. برای فروش بیشتر نیز باید بتوانید مشتریان خود را قانع کنید که از شما خرید کنند.

به همین دلیل آشنایی با روش های مشتری یابی و متقاعدسازی مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای متقاعدسازی مشتریان برای خرید از شما می توانید از دو روش استفاده نمایید.

 در روش اول می توانید کالای خود را تبلیغ نمایید. در روش دوم نیز می توانید مشتریان را با محصولات خود و کاربردشان آشنا کنید.

قطعا کیفیت کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما در صورتی که نتوانید مشتریان خود را متقاعد نمایید که از شما خرید کنند، نمی توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه نیاز است در رابطه با متقاعدسازی مشتریان بدانید تا به فروش بیشتر برسید، به طور کامل آشنا کنیم.

متقاعدسازی و فروش


اصول متقاعدسازی در فروش

برای اینکه بتوانید در فروش به موفقیت دست پیدا کنید. نیاز دارید تا در ابتدا با اصول متقاعدسازی آشنا شوید. مهم ترین اصول متقاعدسازی در فروش به شرح زیر می باشند.

 1. لطف متقابل: برای متقاعدسازی مشتریان باید اصل لطف متقابل را مورد توجه قرار دهید. به طور مثال به همراه خرید آن ها یک اشانتیون یا تخفیف قابل توجه به همراه خرید بعدی هدیه دهید. فراموش نکنید که این لطف ها باید تغییر کنند، در غیر اینصورت دیگر لطف محسوب نمی شود.

 2. ایجاد احساس کمیابی: شرایطی را ایجاد نمایید که مشتری احساس کند این شرایط دیگر اتفاق نخواهد افتاد. یا اینکه استفاده نمودن از این امکانات در آینده بسیار کم است. این احساس کمیابی موجب ترغیب فرد برای خرید می شود.

 3. اثبات اجتماعی: زمانی که مشتریان احساس کنند افراد زیادی از شما خرید می کنند. راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند و از شما خرید نمایند. به همین منظور می توانید رضایت کاربران و مشتریان خود را با خلاقیت بالا در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. (روش های متقاعد کردن و جذب مشتری)


 4. صلاحیت و اعتبار: زمانی که مخاطب احساس کند شما از تخصص و اعتبار کافی جهت تولید و عرضه محصولات برخوردار می باشید، راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند.

 5. دوست داشتنی بودن: قطعا زمانی که مخاطب احساس کند او را دوست دارید و یا برای او دوست داشتنی باشید، راحت تر قانع می شود که از شما خرید کند.

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

   

راهکارهای موثر جهت متقاعدسازی در فروش

برای اینکه بتوانید از مهارت متقاعدسازی در فروش استفاده نمایید، نیاز است تا با راهکارهای موثر جهت متقاعد نمودن مشتریان بیشتر آشنا شوید. از موثرترین راهکارهای متقاعد نمودن مشتریان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • به اصول متقاعد سازی مسلط شوید: همانطور که گفته شد برای موفقیت در متقاعد سازی نیاز است تا ابتدا با اصول آن به طور کامل آشنا شوید. تا بتوانید مشتریان را قانع نمایید که خرید محصولات برای آن ها منافعی را به همراه دارد. همچنین نسبت به محصولات مشابه رقیب از کیفیت و قدرت بالاتری برخوردار است.

 • محصولاتتان را به خوبی نمایش دهید: محصولات خود را با استفاده از روش های مختلف در معرض دید مشتریان قرار دهید. زیرا در این صورت مشتریان می توانند اطمینان بیشتری نسبت به شما و محصولاتتان پیدا کنند. از طرفی نسبت به محصولات و توضیحات شما در رابطه با ویژگی های محصولات شک و تردیدی پیدا نخواهند کرد.

 • پیشنهادات خلاقانه بدهید: برای اینکه بتوانید مشتریان را متقاعد نمایید که از شما خرید کنند، باید پیشنهاداتی ارائه دهید که نتوانند در برابر آن ها مقاومت کنند. به طور مثال می توانید از تخفیفات متنوع و ویژه استفاده کنید. یا اینکه با سود کمتر برای فروش بیشتر تلاش کنید.

 • ویژگی های محصولات خود را کاملا مشخص نمایید: نحوه معرفی و استفاده از کالا نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل بهتر است نحوه عملکرد و کاربرد محصولات را برای مشتریان خود شفاف نمایید. به هیچ عنوان ویژگی و یا مشخصه ای از محصول را پنهان نکنید. تا مشتریان بتوانند با اطمینان کامل از محصولات خریدی آگاهانه داشته باشند. این تکنیک میزان صداقت شما را به مشتریان نشان می دهد و تاثیر زیادی در اعتماد سازی مشتریان نسبت به شما دارد.

 • جوایز در نظر بگیرید: هیچ شخصی را نخواهید دید که از دریافت پاداش ناراحت شود یا اینکه دوست نداشته باشد هدیه دریافت نماید. بنابراین می توانید با در نظر گرفتن هدایای قابل توجه و وسوسه کننده مشتریان خود را ترغیب نمایید تا هرچه سریع تر برای خرید محصولات شما اقدام نمایند.

 • اجازه بدید برخی از کالاها به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار بگیرند: زمانی که مشتریان بتوانند مقداری از محصولات شما را امتحان کنند، قطعا از اطمینان شما نسبت به محصول تولید شده آگاهی پیدا خواهند کرد. از طرفی می توانند کیفیت و کارایی آن را بهتر درک کنند. بنابراین پس از اتمام استفاده آزمایشی احتمال خرید آن ها نیز افزایش می یابد. از این تکنیک می توان برای فروش محصولات متعددی مانند مواد خوراکی، اپلیکیشن ها، عطر و ادکلن و ... استفاده نمود.

   

  فن بیان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top