چرا فن بیان در زندگی شغلی مهم است؟

فن بیان یک مهارت بسیار کاربردی است. که می تواند در موفقیت فرد در زندگی شخصی، کاری، اجتماعی و ... نقش بسیار موثری داشته باشد. افرادی که دارای مهارت گفتاری فوق العاده ای هستند، معمولا افراد تاثیرگذارتری می باشند و به راحتی می توانند مخاطبین خود را متقاعد نمایند تا به خواسته های خود دست پیدا کنند.

به همین دلیل است که مهارت گفتاری امروزه به یکی از مهارت های قابل توجه جهت استخدام تبدیل شده است. زیرا کارمندانی که دارای فن بیان قدرتمندی هستند به راحتی می توانند مشتریان و سرمایه گذاران زیادی را جذب نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نقش فن بیان در زندگی کاری، بیشتر آشنا کنیم.

فن بیان

اهمیت فن بیان در زندگی کاری

برای اینکه بتوانید در شرکت های بزرگ و سازمان های معتبر استخدام شوید، در ابتدا باید از غول مصاحبه های استخدامی عبور کنید.

برای قبول شدن در مصاحبه کاری نیز باید بتوانید مخاطب خود را قانع نمایید که توانایی پذیرش شغل مورد نظر را دارید. از طرفی یکی از مهارت بسیار ضروری جهت متقاعد سازی، فن بیان قوی است. بنابراین برای اینکه بتوانید به شغل مورد نظر خود برسید نیاز به مهارت گفتاری قدرتمندی دارید.

از طرفی پس از پذیرش در حرفه مورد نظر خود باید بتوانید کار خود را به درستی انجام دهید. جذب مشتری، متقاعد نمودن سرمایه گذاران جهت همکاری با شرکت، بازاریابی، فروش محصول، سخنرانی و ... از موقعیت های شغلی بسیار ایده آل و موفقی هستند که برای پذیرش آن ها نیاز به مهارت گفتاری و بیان فوق العاده دارید. به همین دلیل است که داشتن بیان قوی در زندگی کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر هم بخواهید که کسب و کار خود را راه اندازی نمایید، در ابتدا نیاز دارید تا سرمایه گذاران و مشتریان بزرگی را جذب نمایید. تا بتوانید در میان رقبای کاری خود شکست نخورید. زیرا شما هر کاری را که بخواهید شروع نمایید، قطعا افراد بسیاری پیش از شما پا به آن حرفه گذاشته اند.

بنابراین از تجربه و تخصص بیشتری برخوردار هستند و مشتریان بیشتری نیز دارند. به همین دلیل احتمال موفقیت شما در میان این افراد بسیار کم است. مگر آن که بتوانید سرمایه گذاران و مشتریان بیشتری جذب نمایید. افرادی را دیده اید که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی نموده اند و در مدت زمان کوتاهی از محبوبیت و معروفیت فوق العاده ای برخوردار شده اند؟ شک نکنید که بیان فوق العاده و تاثیرگذار یکی از مهارت های کاربردی این افراد است که توانسته اند با استفاده از جادوی آن سرمایه گذار و مشتری دائمی خود را متقاعد نمایند که با آن ها کار کنند. به طور کلی داشتن بیان قوی در کسب و کار می تواند مانند یک جادوی قدرتمند شما را به خواسته هایتان برساند. به همین دلیل اگر قصد دارید در زندگی کاری خود به فردی موفق تبدیل شوید، بهتر است در ابتدا فن بیان خود را تقویت نمایید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مزایای فن بیان در زندگی کاری

به طور کلی داشتن فن بیان قوی و تاثیرگذار علاوه بر پذیرش در شغل مورد نظرتان، مزایای دیگری نیز دارد. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. افزایش اعتماد به نفس: یکی از ابتدایی ترین مزایای بیان تاثیرگذار در زندگی شغلی، افزایش اعتماد به نفس شما است. معمولا افرادی که از مهارت های گفتاری قدرتمندی برخوردار هستند به راحتی می توانند در جمع های بزرگ سخنرانی نمایند و یا بدون ترس و استرس با کارفرمای خود صحبت کنند. این کار موجب می شود تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند و اعتماد به نفس آن ها افزایش یابد. در این صورت احساس رضایت شغلی بیشتری خواهند داشت و برای رسیدن به موقعیت شغلی بهتر تلاش می نمایند.

  2. تقویت مهارت های اجتماعی: از دیگر مزایای داشتن مهارت گفتاری می توان به تقویت مهارت های ارتباطی نیز اشاره نمود. تقویت نمودن مهارت های گفتاری به شما کمک می نماید تا بتوانید زمان را با توجه به حجم صحبت هایتان مدیریت نمایید. در نتیجه می توانید تمامی منظور و خواسته خود را در کمترین زمان ممکن بیان نمایید. به همین دلیل مخاطب به راحتی متوجه خواسته و منظور شما خواهد شد و شما را بهتر درک خواهد نمود. این موضوع موجب می شود تا ارتباطات اجتماعی مفید و موثرتری در زندگی کاری خود داشته باشید.

  3. افزایش استدلال قیاسی: برای اینکه فن بیان تاثیرگذاری داشته باشید، باید اطلاعات درست و مفیدی را در صحبت هایتان جای دهید. به همین دلیل برای داشتن یک سخنرانی تاثیرگذار نیاز دارید که تحقیق و بررسی انجام دهید. این کار موجب می شود تا فرضیه سازی نمایید و تفکر انتقادی خود را نیز تقویت کنید. در نهایت گفتار موثرتر و درست تری خواهید داشت. به همین دلیل به راحتی می توانید اطرافیان را تحت تاثیر صحبت های خود قرار دهید و آن ها را متقاعد نمایید که با خواسته شما موافقت نمایند.

منبع1   منبع2

 

فن بیان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top