3 استراتژی کم هزینه برای کسب و کارهای کوچک

اگر کسب و کار کوچک و یا استارتاپ خود را به تازگی راه اندازی کرده باشید، حتما با عبارت استراتژی برند برخورد داشته اید. استراتژی برند در واقع یک برنامه هدفمند بلند مدت است که به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا به یک سری از اهداف بلند مدت خود دست پیدا کنند.

دنبال کردن استراتژی برند می تواند در نهایت به شناخته شدن نام تجاری شما و ایجاد انگیزه ای قوی در مشتریان برای انتخاب شما، ختم شود. شما می توانید برای طراحی استراتژی برند خود از بازاریابان و مشاوران حاذق در این امر بهره بگیرید که البته این راه حل گران قیمتی برای یک کسب و کار نوپا است.

راه حل دیگر این است که خودتان این استراتژی را طرح ریزی کنید. در ادامه چند نکته آسان اما بسیار کاربردی و مرتبط با استراتژی برند، که برای کسب و کار های کوچک و نوپا ایده آل هستند را بررسی خواهیم کرد.

 استراتژی برای کسب و کارهای کوچک


استراتژی اول برند: تعیین هدف

به احتمال زیاد، شما تنها کسب و کاری نیستید که در حیطه فعالیت خود، خدماتی را به مشتریان ارائه می کنید. بنابراین تعیین یک هدف برای برند و مانور دادن بر اساس آن می تواند به متمایز شدن شما از سایر رقیبانتان کمک کند. به عنوان مثال، شما می توانید هدف برند خود را استفاده کمتر از منابع تجدید ناپذیر قرار دهید و یا خود را برندی با فرصت های بسیار زیاد برای استخدام افراد محلی معرفی کنید. مانور دادن روی این اهداف به دیگران نیز کمک می کند تا بین شما و سایر برند های موجود در بازار، تفاوت قائل شوند و شما را سریع تر بشناسند.

 

استراتژی دوم برند: تداوم

اگرچه درک مفهوم تداوم و اهمیت آن برای برندهای نوپا و کسب و کارهای کوچک آسان است، اما اجرای آن بسیار چالش برانگیز می باشد. تداوم به معنای حفظ هدف و ارزش های برند در کوچک ترین جنبه های کسب و کارتان است. به عنوان مثال، فرض کنید شما دغدغه محیط زیست دارید و در رستوران های زنجیره ای خود غذاهای گیاهی و سالم ارائه می کنید. آیا منطقی است که برای سرو غذاهای خود از ظروف پلاستیکی استفاده کنید؟ تداوم باید در رنگ هایی که انتخاب می کنید، شعار هایی که بر روی محصولات برند خود یادداشت می کنید، طرز برخورد کارکنانتان با دیگران و همچنین شیوه پذیرایی از مشتریانتان جلوه کند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

استراتژی سوم برند: انعطاف پذیری

در دنیای کسب و کار و به ویژه برای استارتاپ ها و برندهای نوظهور، هیچ چیزی قطعی نیست. شرایط مدام در حال تغییر است و شما مجبور هستید با شناختی که در طول زمان از مشتریان و توانمندی های برند خود پیدا می کنید، تغییراتی را در ساختار موجود ایجاد کنید. ممکن است دو یا سه سال پس از تاسیس برند خود متوجه شوید که یکی از محصولاتتان بیش از سایرین طرفدار دارد. ممکن است در این لحظه تصمیم بگیرید که بخش اعظم سرمایه گذاری را معطوف تولید آن محصول خاص کنید و یا تغییرات کلی را در شیوه خدمت رسانی برند خود ایجاد کنید. باید توجه داشته باشید که مشتریان نبض تپنده برند شما هستند.  بنابراین باید بتوانید با تغییر ذائقه و دیدگاه های آن ها همراه شوید. بنابراین بهتر است انعطاف پذیری را در تک تک اجزای برند خود زنده نگه دارید و در استراتژی هایی که برای برندتان تبیین می کنید، عدم قطعیت و تغییرات را مد نظر داشته باشید.

 این مطلب را هم بخوانید: 3 استراتژی کلیدی که می تواند فروش شما را بیشتر کند

 

استراتژی برند هویت و نقشه راه شما در دنیای پر تلاطم امروزی است. یک استراتژی ایده آل باید بتواند ماهیت برند شما را برای مشتریانتان مشخص کند و تفاوت شما از سایر نمونه های موجود در بازار را به خوبی نمایان کند. از سویی دیگر، شما باید بتوانید ضمن وفاداری به اصول اصلی برند خود، در برابر تغییرات جامعه و نیاز های مشتریان نیز تاب بیاورید و انعطاف پذیر باشید. شما باید بتوانید در زمان های مقتضی بهترین تصمیم ها را اتخاذ کنید و توانمندی های خود را بهتر بشناسید. تنها در این صورت است که در بازار کار بی رحم و اقتصاد شکننده امروزی، دوام خواهید آورد.

 

 

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top