آیا اینفلوئنسرمارکتینگ می تواند برای برند شما سود آور باشد؟

بازاریابی اینفلوئنسری از جمله پدیده های جدیدی است که این روزها در گوشه و کنار شبکه های مجازی می بینیم. اینفلوئنسرها در سطح بین المللی فعالیت می کنند و کالا، خدمات یا مکان های تفریحی و خدماتی خاصی را تبلیغ می کنند.

بازاریابی اینفلوئنسری برای برای بسیای از برند ها، یک سرمایه گذاری سود آور محسوب می شود. اینفلوئنسرها با شخصی سازی محصولات و کالاها و تبلیغ یک محصول در چارچوب تجربه های شخصی خود، می توانند سبب نزدیکی بیشتر بین مخاطبین و محصولات یک برند شوند.

در نتیجه این امر، تعداد مشتریان برند ها نیز افزایش پیدا می کند. اما آیا بازاریابی اینفلوئسنری برای تمام برند ها سود آور است؟ آیا همکاری با این گروه از بازاریابان بالقوه و پرداخت کمیسیون به آنها می تواند در دنیای مدرن رویکرد ایده آلی باشد؟

 اینفلوئنسرمارکتینگ

آیا بازاریابی اینفلوئنسری همیشه سودآور است؟ 

روی کاغذ، بازاریابی اینفلوئنسری سودآور است و برند ها می توانند حداقل یکبار این فرایند را برای معرفی محصولات خود امتحان کنند. آنچه که اهمیت دارد، نحوه چیدمان کمپین بازاریابی اینفلوئنسرها و استراتژی هایی است که در پیش می گیرید. شما باید افراد و چهره هایی که قرار است کالا یا خدمات شما را تبلیغ کنند، با دقت انتخاب کنید. افرادی که انتخاب می کنید باید از نظر سطح تاثیرگذاری و حیطه فعالیت شبیه به یکدیگر باشند و ارزش های آن ها با برند شما یکسان باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید از بازاریابی اینفلوئنسری برای تبلیغ یک ستوران استفاده کنید، باید به سراغ افرادی بروید که در این حوزه فعالیت می کنند. اگر کمپین خود را از اینفلونسرهای فعال در حوزه گردشگری، غذا و زیبایی انتخاب کنید، مخاطب شما گیج می شود و تلاش شما نتیجه معکوس می دهد. 

شما می توانید برای پیدا کردن بهترین اینفلوئنسر از آژانس های و پلتفرم های آنلاینی که لیست های کاملی از اینفلوئنسرهای فعال و با تجربه را ارائه می دهند، استفاده کنید. پلتفرم هایی مانند Upfluence، Reachhero و یا Traackr لیست کاملی از اینفلوئنسرهای فعال در حوزه های مختلف را ارائه می دهند و شما می توانید با فیلتر کردن این لیست ها و محدود کردن دامنه جستجوی خود، افرادی که می توانند برای حوزه کاری شما مناسب باشند را انتخاب کنید. 

 

 

بازاریابی اینفلوئنسری و دریافت کمیسیون

پرداخت کمیسیون در ازای جلب مشتری بیشتر یک مدل قدیمی بازاریابی است که امروزه در بسیاری از کشورها و حوزه های کسب و کار منسوخ شده است. البته نمونه های بسیار محدودی از این شکل از بازاریابی هنوز در دنیا وجود دارد.

به عنوان مثال شرکت های مخابراتی و اینترنتی هنوز هم با استناد به این شکل از بازاریابی، در تلاش هستند تا مشتریان بیشتری جلب کنند. با تغییر دنیای کسب و کار و حضور پررنگ دنیای دیجیتال به ویژه پس از همه گیری ویروس کرونا، پرداخت کمیسیون به ازای جلب مشتریان بیشتر، رویکرد چندان موثری در حوزه بازاریابی، به ویژه بازاریابی اینفلوئنسری نیست. اینفلوئنسرها معمولا بر اساس قرارداد هایی با نرخ مشخص کار می کنند.

تبلیغات آن ها تحت تاثیر پارامترهای بسیار مختلفی است. به عنوان مثال، زمانی از روز که تبلیغات پست می شوند، کشوری که اکثر مخاطبان در آن قرار دارند و حتی آب و هوا و اخبار روز دنیا نیز می توانند بر روی بازدهی تبلیغات اثر گذار باشند. به همین دلیل است که آمار دقیقی از میزان افزایش تعداد مشتریان در کمپین های بازاریابی اینفلوئنسری وجود ندارد و در نتیجه ساختار دریافت کمیسیون، برای این چنین شرایطی کاربرد نخواهد داشت. 

بازاریابی در حال حاضر شکل های مدرنی به خود گرفته است و دیگر تکنیک های تبلیغاتی گذشته نمی تواند به شناخته شدن برند ها و افزایش فروش آن ها کمک کند. بازاریابی با کمک اینفلوئنسرها این روزها بسیار محبوب است و برند های بسیار زیادی برای معرفی محصولات و خدمات خود، دست به دامن افراد مشهور و پرطرفدار در شبکه های اجتماعی شده اند. این روش بازاریابی می تواند بالقوه برای برند ها سود آور باشد، اما طراحی استراتژی های بازاریابی و بهره وری بهینه از پتانسیل های این تکنیک از بازاریابی، نقش بسیار مهم و کلیدی را در موفقیت نهایی ایفا می کند. 

 

 

منبع

جهت یادگیری بیشتر پیشنهاد می کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ برای مدیران را بگذرانید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top