سه مهارت ضروری بازاریابی دیجیتال که ممکن است از آن ها بی خبر باشید!

ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم و برای آنکه بتوانیم با استانداردهای بازاریابی مدرن و پیشرفته هم قدم شویم، باید مهارت های خاصی را در این زمینه یاد بگیریم. این مهارت ها مانند ابزاری هستند که به بقای شما در فضای کسب و کار امروزی کمک می کنند. خوشبختانه برای یادگیری این مهارت ها و پیشرفت در این زمینه، مجبور نیستید زمان خود را صرف کلاس های فشرده و عناوین آموزشی سخت و سنگین کنید. بسیاری از مهارت های ضروری برای یک بازاریاب مدرن بسیار آسان و ساده هستند اما می توانند زندگی حرفه ای و تجربه کاری او را دگرگون کنند.

ما در این مقاله قصد داریم سه مهارت لازم برای بازاریابی دیجیتال را به شما معرفی کنیم که  ممکن است از آن ها بی خبر باشید. برای آنکه بتوانید به یک بازاریاب دیجیتال خبره تبدیل شوید، باید همین امروز نسبت به یادگیری این مهارت ها اقدام کنید.

 دیجیتال مارکتینگ

تبلیغ نویسی

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، شما باید تبلیغ نویسی را تمرین کنید. نوشتن مهارتی است که تنها از طریق تمرین و ممارست بدست می آید. هر بازاریاب دیجیتال باید بتواند یک پاراگراف جذاب، روان و ایده ال را برای معرفی خدمات یا محصولات مشتریان خود بنویسد. چرا تبلیغ نویسی؟ اساس بازاریابی بر مبنای فروختن کالا و خدمات است و تبلیغ نویسی می تواند یک کلیک بیشتر یا درآمد بیشتر را برای یک برند به ارمغان آورد. تبلیغ نویسی یک استایل نگارش است که برای یادگیری آن باید زمان و وقت صرف کنید؛ اما مطمئن باشید یکی از پر بازده ترین مهارت هایی است که تاثیر مستقیمی بر عملکرد شما در حیطه بازاریابی شما خواهد گذاشت. شما می توانید تبلیغ نویسی را برون سپاری کنید و از نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بخواهید این کار را برایتان انجام دهند. با این حال به یاد داشته باشید که دانستن اصول اولیه تبلیغ نویسی می تواند به شما کمک کند تا برون سپاری این فرایند را با کیفیت بهتری مدیریت کنید.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مدیریت بودجه

مدیریت بودجه یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است که در دنیای بازاریابی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. عدم آگاهی از این مهارت در دنیای پر چالش و رقابتی بازاریابی، می تواند سبب نابودی حرفه تان شود. شما ساعت ها کار می کنید تا یک پیشنهاد، رونوشت و یا طرحی درست را به مشتری خود ارائه دهید. اگر پروژه پیشنهادی شما بسیار هزینه بر باشد و فاکتور بودجه در آن لحاظ نشود، احتمال برنده شدن شما در مزایده و جلب مشتریان بیشتر بسیار کم خواهد بود. هیچ کسی دوست ندارد برای تبلیغات پول زیادی خرج کند و شما در طول کار خود، باید این فاکتور مهم را مد نظر داشته باشید. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، شما باید بتوانید با هر بودجه ای، بهترین طرح و استراتژی های بازاریابی را برای مشتری خود طراحی کنید و این امر مستلزم داشتن دانش در زمینه مدیریت بودجه است.

 

تحلیل داده ها

فرض کنید می خواهید آدرس جایی را از روی نقشه پیدا کنید. زمانی که در مسیر حرکت می کنید، هر از گاهی به نقشه رجوع می کنید و با مقایسه آن با محیط اطراف، اطمینان حاصل می کنید که مسیر درستی را طی کرده اید. به بیان ساده تر، با کمک اطلاعاتی که از محیط اطراف خود دریافت می کنید، در خصوص قدم های بعدی خود تصمیم گیری می کنید. بازاریابی دیجیتال نیز مانند طی کردن یک مسیر ناشناخته است و برای آنکه بتوانید در طول مسیر از عملکرد خود، تصمیم ها و انتخاب هایتان مطمئن شوید، باید از محیط بازخورد بگیرید. این بازخورد می تواند شکل های مختلفی داشته باشد اما مهم ترین و کلیدی تری آن، تحلیل داده های آماری است. با کمک تحلیل داده های آماری می توانید میزان موفقیت استراتژی های بازاریابی خود را بسنجید و قدم های بعد را با توجه به بازخوردی که دریافت کرده اید، پی ریزی کنید. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، باید بتوانید با نرم افزارهای داده های آماری و امکاناتی که گوگل آنالیتیک و یا موارد مشابه در اختیارتان قرار می دهند، کار کنید و توانمندی های خود در تجزیه و تحلیل داده ها را افزایش دهید.

 

مهارت های فوق اگرچه ساده به نظر می رسند، اما نقش بسیار مهم و کلیدی را در موفقیت حرفه شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال ایفا خواهند کرد؛ پس همین امروز نسبت به یادگیری آن ها اقدام کنید.

منبع

جهت یادگیری بیشتر پیشنهاد می کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ برای مدیران را بگذرانید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top