معرفی انواع سبک های مدیریتی که باید بدانید!

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در کسب و کارهای موفق، نحوه مدیریت این کسب و کارها است. هرچه مدیران یک سازمان و یا مجموعه افراد باهوش تر و متخصص تری باشند، به معنای توانایی کنترل بیشتر کارها و منابع انسانی است.

 به همین دلیل وجود مدیران متخصص و ماهر در میزان موفقیت یک مجموعه بسیار موثر است. مدیران با توجه به اهدافی که دارند، سبک های مختلفی را برای مدیریت نمودن یک گروه و یا سازمان انتخاب می نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع سبک های مدیریت، بیشتر آشنا کنیم.

سبک مدیریتی

مدیریت چیست؟

قدرت رهبری یک مجموعه تعیین کننده کیفیت کار و مدت زمان مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف مجموعه است. از طرفی مدیریت نمودن به معنای کنترل منابع انسانی و وظایف کاری هر کدام از آن ها به منظور رسیدن به اهداف مشترک است.

همچنین مدیران همبستگی و اطمینان را در میان اعضای گروه یا مجموعه افزایش می دهند، تا بتوانند با عملکردی هماهنگ برای دستیابی به یک هدف مشخص تلاش نمایند. برای این کار مدیر باید دارای استراتژی و سبکی خاص جهت مدیریت نمودن یک مجموعه باشد. این استراتژی نحوه برنامه ریزی، سازماندهی، ارتباطات و رهبری نمودن یک مجموعه را مشخص می نماید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

سبک های مختلف مدیریت

تحلیل گران رهبری و سازماندهی تیم با توجه به نوع رهبری یک مجموعه، سبک های مختلفی را برای مدیریت نمودن آن تعریف نموده اند که تمامی مدیران موفق با توجه به یک نوع سبک مشخص و انتخاب شده، رهبری مجموعه را بر عهده می گیرند.

 تنها مدیران باهوش و متخصص هستند که می دانند رهبری نمودن یک مجموعه با در نظر گرفتن سلیقه شخصی، نمی تواند منجر به موفقیت آن مجموعه شود. بنابراین برای داشتن یک مجموعه ایده آل و دستیابی به اهداف آن، انتخاب یک سبک رهبری ضروری است. از مهم ترین و اصولی ترین سبک های رهبری تیم می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • سبک دموکراتیک: در این سبک رهبری معمولا مدیران به صورت کاملا مستقیم از اعضای تیم می خواهند تا در تصمیم گیری های تیم مشارکت نمایند.

 از آنجایی که ارتباط میان مدیران و اعضای تیم در این سبک بسیار قوی است. هر کدام از اعضای تیم می توانند مهارت های خود را به نمایش بگذارند، که در نهایت منجر به ایده های خلاقانه و پیشرفت تیم می شود.

 اما نکته قابل توجه در این سبک رهبری و سازماندهی، تعادل میان ارتباط مدیر و اعضای تیم است. از آنجایی که اعضای تیم به راحتی می توانند نظرات خود را بیان نمایند، مدیرانی که این سبک را انتخاب می نمایند باید فرایند سازماندهی و برنامه ریزی تیم را کنترل نمایند. در این صورت می توانند از پراکندگی و بی نظمی در کارهای تیم نیز جلوگیری نمایند.

  • سبک متقاعد کننده: در این سبک نیز رهبر و مدیر مجموعه سعی می کند اعضای مجموعه را قانع کند. مدیرانی که این سبک را انتخاب می نمایند، به جای کنترل و راهنمایی تیم سعی می کنند با ارائه الگو آن ها را متقاعد نمایند. این مدیران به عملکرد روزانه اعضای تیم خود کاملا آگاه می باشند. از طرفی این مدیران از تاثیرگذاری بسیار بالایی روی اعضای تیم خود برخوردار اند.

  • سبک Laissez faire: در این سبک نیز هدف اصلی مدیران این است که با قدرت دادن به اعضای تیم خود، به موفقیت تیم کمک نمایند. به این صورت که مدیر یک تیم با هر کدام از اعضا به گونه ای رفتار می نماید، که آن ها احساس کنند بخش مهمی از پروژه را در اختیار دارند.

 این مدیران می دانند که افزایش حس قدرت در اعضای تیم نقش بسیار موثری در افزایش انگیزه و خلاقیت آن ها دارد. به همین دلیل سعی می کنند از دور کنترل عملکرد تیم را بر عهده بگیرند و به اعضای تیم اجازه دهند تا کار خود را به بهترین نحو و با اعتماد به نفس بالا انجام دهند.

 

آشنایی با لایه های مدیریت

لایه های رهبری و سازماندهی یک مجموعه را می توان به سه سطح پایین، میانه و ارشد دسته بندی نمود. پایین ترین سطح آن مرتبط به سرپرستی تیم است. به گونه ای که مدیر عملکرد روزانه کارکنان را مورد بررسی قرار می دهد.

 مدیران میانه نیز افرادی هستند که عملکرد کارکنان را مورد ارزیابی قرار می دهند، اما عملکرد آن ها تحت نظر مدیر ارشد است. مدیران ارشد نیز در بالاترین سطح سیستم رهبری قرار دارند و در سازمان های بسیار گسترده و مهم، برنامه ریزی و سازماندهی منابع انسانی عظیمی را بر عهده دارند.

 

منبع

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top