ویژگی های یک برند حرفه ای چیست؟

از مهم ترین دغدغه هایی که کارآفرینان و شرکت های تولیدی مختلف دارند، می توان به ساخت نام تجاری اشاره نمود. زیرا تمامی افراد موفق در این زمینه می دانند که داشتن برند معتبر و مشهور می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کاری آن ها داشته باشد.

به همین دلیل است که ساخت نام تجاری از ابتدایی ترین و مهم ترین قدم هایی است که برای راه اندازی یک کسب و کار موفق نیاز است. برای این که بتوانید نام تجاری ارزشمندی داشته باشید، باید به ویژگی های مشترک بهترین برندهای معروف جهان توجه نمایید. سپس از آن ها الگوبرداری کنید.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با ارزشمندترین ویژگی های بهترین نام های تجاری معروف در سراسر دنیا، بیشتر آشنا کنیم.

 برند

اهمیت برند معتبر در موفقیت کسب و کار

با توجه به این موضوع که امروزه در حوزه های مختلفی اقدام به راه اندازی کسب و کار می شود. هر کاری را که بخواهید شروع کنید، از همان ابتدا رقبای زیادی را پیش روی خود خواهید دید. بنابراین احتمال موفقیت شما در کسب و کار نوپایی که راه اندازی نموده اید، خیلی زیاد نیست. برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید، ابتدا باید برند مشخصی داشته باشید تا، مشتریان شما بتوانند از طریق آن محصولات و یا خدمات شما را بشناسند.

برای ساخت نام تجاری نیز باید به ویژگی های مشخصی توجه داشته باشید. که برای این کار کافی است به ویژگی های مشترک میان برندهای معتبر و ارزشمند در جهان توجه نمایید. سپس با الگوبرداری از این ویژگی ها نام تجاری خود را راه اندازی نمایید.

 

مهم ترین ویژگی های یک برند معتبر و موفق

نام تجاری کسب و کار شما به معنای تصویر ذهنی انسان ها از کسب و کار شما است. به همین دلیل است که داشتن نام تجاری معتبر و مشخص می تواند به موفقیت کاری شما منجر شود. به همین دلیل بهتر است در ابتدای شروع کار نام تجاری کسب و کار خود را مشخص نمایید. از مهم ترین ویژگی های مشترک میان برندهای معتبر می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

  • شناخت مخاطبین کسب و کار خود: یکی از مهم ترین و مشترک ترین ویژگی های میان برترین نام های تجاری، این است که آن ها به خوبی مخاطب خود را می شناسند. زیرا شناخت مخاطب به آن ها کمک می نماید تا هدف اصلی خود را مشخص نمایند. تمامی نام های تجاری معتبر در جهان به دنبال یک هدف با توجه به نیاز مخاطب می باشند. به همین دلیل برای برندسازی به مخاطبین کسب و کار خود دقت نمایید و هدف اصلی کسب و کار را مشخص نمایید.

  • هویت منحصر به فرد و ماندگار: برای اینکه نام تجاری شما در ذهن مردم باقی بماند. نیاز است تا یک ویژگی منحصر به فرد داشته باشید. یک ویژگی که کسب و کار شما را از سایر کسب و کارهای مشابه متمایز نماید. به طور مثال پیتزا دومینو به دنبال این بود که بتواند در 30 دقیقه پیتزا را به دست مشتری برساند. یا اینکه اپل هدف خود را روی زیبایی شناسی و محصولات خلاقانه متمرکز نموده بود.

  • وعده دروغین ندهید: یکی دیگر از ویژگی های نام های تجاری معتبر این است که به دروغ وعده نمی دهند. نیاز مخاطبین خود را به خوبی درک می کنند و سپس با ارزش دادن به این نیازها بهترین و مناسب ترین محصول و یا خدمات را ارائه می دهند. بنابراین هر وعده ای که به مخاطبین خود بدهند، دقیقا همان را انجام می دهند.

  • پشتکار و اشتیاق را فراموش نکنید: از طرفی افرادی که برندسازی می نمایند نسبت به نام تجاری خود تعهدات قوی دارند. با اشتیاق و پشتکار برای زنده ماندن نام تجاری خود تلاش می نمایند. به طور مثال اگر احساس کنند که نام تجاری آن ها خسته کننده و بی ارزش شده است. با استفاده از تکنیک های جدید نام تجاری خود را مجدد تقویت و به روز می نمایند. به همین دلیل است که نام های تجاری معتبر و بزرگ در جهان همچنان پرقدرت به کار خود ادامه می دهند.

  • با گذر زمان سازگار باشید: فراموش نکنید که امروزه همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است. به همین دلیل هر چیزی که تولید می نمایید، پس از مدتی قدیمی و خسته کننده می شود. زیرا مشابه های به روز تر و پیشرفته تری جایگزین آن می شود. نام های تجاری معتبر به این موضوع کاملا آگاه می باشند. برای همین است که به سازگاری نام تجاری خود با زمان اهمیت بسیار زیادی می دهند.

منبع

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top