اصول بازاریابی و فروش در دنیایی که با تکنولوژی اداره می شود!

دنیای امروز با تکنولوژی های جدید و بسیار کاربردی اداره می شود. حضور تکنولوژی در دنیای کسب و کار انکار ناپذیر است. کسب و کارهای کوچک به فروش اینترنتی روی آورده اند، بخش اعظم نیروی کار شرکت های بزرگ امروزه دورکاری می کنند و ارتباط با مشتریان بین المللی راحت تر از هر زمان دیگری است.

 تکنولوژی به کسب و کارها کمک کرده است تا با اتوماسیون کردن بخش بزرگی از فرایند کار، در زمان خود صرفه جویی کنند. بر اساس اصول بازاریابی و فروش مدرن، این زمان اضافه باید صرف پیدا کردن مشتریان جدید و گسترش کسب و کار شود؛ اما چگونه؟ کارآفرینان موفق در دنیا می دانند که زمان طلاست و حالا با حضور تکنولوژی می توان از این گوهر به شکل بهینه تری استفاده کرد. در ادامه این مقاله، ما اصول جدید بازاریابی و فروش را معرفی خواهیم کرد که به کارآفرینان کمک می کنند تا در زمان کم، بیشتری بهره وری را از استراتژی های فروش و بازاریابی خود داشته باشند.  

 

فروشنده حرفه ای

تشخیص مشتری ایده آل

بهتری راه فروش، شناخت مشتری است. در هر کمپانی، مغازه و یا کسب و کار، 50 درصد از زمان نیروی کار به واسطه هدف گرفتن مشتریان و جامعه مخاطب اشتباه به هدر می رود. تصور کنید این زمان صرف سرمایه گذاری بر روی افرادی شود که بالقوه از محصولات و خدمات شما منتفع می شوند. بدون شک بازگشت سرمایه شما، رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

برای همین منظور بهتر است جامعه مخاطب را برای کسب و کار خود تعریف کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد اما نقطه شروع، تعریف این جامعه و ساخت یک پروفایل برای آن ها است. مشتریان شما چه ویژگی هایی دارند؟ چه گروه سنی، جنسیت، سطح تحصیلات، حرفه و یا سطح درآمدی دارند؟ چه نیازهایی دارند و محصولات موجود در بازار در پاسخگویی به کدام نیازها، ناکارآمد است؟ بیشتری مخاطبان و مشتریان شما چه وجوه مشترکی با این مشتریان ایده آل دارند؟ پاسخگویی به این پرسش ها به شما کمک می کند تا افراد درستی را مخاطب بازاریابی و فروش خود قرار دهید.

استفاده از ابزار مناسب

شما باید هم به صورت کمی و هم به صورت کیفی از عملکرد فروش و بازاریابی خود آگاه باشید. برای این کار، تکنولوژی های متمرکز آماری مختلفی در دسترس است و شما می توانید با توجه به اطلاعات مورد نیاز خود، از آنها استفاده کنید. برای این کار شما می توانید از نرم افزارهای CRM استفاده کنید و یا حتی با توجه به نیازها و رویکردهای خود، یک نرم افزار تحلیل داده مخصوص را طراحی کنید. آنچه که مهم است، تهیه گزارش ها و بررسی عملکرد کل مجموعه با توجه به اهداف تعیین شده است. این کار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید در مسیر درستی قرار دارید و زمان و انرژی خود را بر روی اصول بازاریابی و فروش صحیحی سرمایه گذاری کرده اید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

استایل فروش خود را تعریف کنید

فروش محصولات و خدمات، راه بقای مجموعه شماست اما اینکه چگونه این کار را انجام می دهید، بر روی موفقیت شما تاثیرگذار خواهد بود. استایل فروش شما می تواند یکی از سه ویژگی زیر را داشته باشد:

  • فروش مشورتی: این سبک از فروش بر همدلی با مشتریان تاکید می کند و به آن ها کمک می کند تا با توجه به خواسته ها و نیازهایشان، محصول یا خدمات شما را خریداری کنند.
  • فروش بر اساس روابط: در این رویکرد، شما به دنبال ایجاد ارتباط کاری طولانی مدت با خریدار هستید، چرا که این کار می تواند در طولانی مدت سود بیشتری را عاید کسب و کار شما کند. قراردادهای بزرگ در دنیا معمولا با این رویکرد منعقد می شوند.
  • فروشندگی: در این رویکرد، مشتریان به سمت خرید از یک فروشنده خاص سوق داده می شوند و تاکید بیشتر بر روی ویژگی ها و خدمات ارزنده فروشنده است.

تیم فروش خود را دریابید!

برای کارایی بیشتر، تیم فروش شما باید یک پروسه ثابت اما تکراری را دنبال کند. بنابراین ایجاد یک راهنمای گام به گام که تمام مراحل فروش را به خوبی شرح دهد، اهمیت زیادی دارد. تکنولوژی در این حیطه می تواند به کمک شما بیاید. هرچه تیم فروش شما با هم هماهنگ تر عمل کند و یک مسیر مشخص و واحد تکرار شود، دقت و نظم در کار بالا می رود و بهره وری سیستم افزایش می یابد. این امر همچنین از سردرگمی مشتریان می کاهد و سبب افزایش اعتماد و راحتی آن ها در این پروسه همکاری می شود. شما می توانید فرایند فروش مخصوص به برند خود را طراحی کنید و یا با توجه به خصوصیات مشتریان، یک فرایند شناور را در نظر بگیرید. در هر صورت، نباید نظارت بر عملکرد تیم فروش به منظور پیدا کردن سرنخ های مشکلات احتمالی و سپس بهبود این مکانیزم را فراموش کنید

منبع

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

بخش مربوط به استایل فروش بسیار مفید بود. ممنونم

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top