چگونه مانند بزرگان فروش، بر روی فروش حرفه ای متمرکز شویم؟

 

بهبود عملکرد و افزایش فروش یکی از ایده آل های کمپانی های بزرگ و کوچک است. اینکه در چه حوزه ای فعالیت می کنید و یا اینکه چه خدماتی را ارائه می کنید، چندان اهمیت ندارد. آنچه که مهم است حفظ نمودار رشد برای طولانی مدت و با توجه به شرایط رقابتی بازار است.

به همین دلیل است که معمولا فروش حرفه ای اولیت کمپانی هاست و آنها حاضر هستند برای بهبود این امر، میلیون ها دلار هزینه کنند. در طول پنج سال گذشته، تکنیک های فروش حرفه ای بلند مدت و روش های سنتی فروش تغییراتی را شاهد بوده اند. با شیوع همه گیری کرونا، شیب این تحولات تغییر کرد و ما در مدتی کوتاه، شاهد تفاوت های بسیار زیادی در رویکرد کمپانی ها و برند ها برای بازاریابی و فروش بودیم. در ادامه برخی از این تغییرات مهم در رویکردهای موجود در حوزه فروش، که دوران همه گیری کرونا به ما آموخته است را بررسی خواهیم کرد.

فروش بیشتر

برای فروش حرفه ای قدم های متمرکز و کوچک بردارید

برای افزایش فروش، نیازی نیست به طور همزمان بر روی چند تاکتیک مختلف متمرکز باشید. این کار می تواند انرژی، تمرکز، توان و نیروی انسانی شما را کاهش دهد و تاثیر چندان مطلوبی برایتان نداشته باشد. به عنوان مثال، اگر کمپانی شما به طور همزمان بر روی سه تاکتیک اصلی فروش متمرکز باشد، این بدان معناست که هر تاکتیک تنها سی درصد از انرژی، هزینه، زمان و نبوغ تیم فروش شما را دریافت خواهد کرد. بدهی است که به فراخور این شرایط، نتیجه به مراتب ضعیف تری نیز دریافت کنید. بر روی اصلی ترین تاکتیک متمرکز شوید و سعی کنید 100 درصد بازخورد آن را دریافت کنید. پس از آنکه این شیوه به خوبی در کمپانی جا افتاد، تاکتیک های دیگر را امتحان کنید.

برای فروش حرفه ای اول سوال کنید، دوم گوش کنید و سوم عمل کنید!

آیا تا به حال در خصوص قانون 20/80 شنیده اید؟ این قانون مکانیزمی موثر برای درک و حفظ تعادل گفتمان است. اگر محتوایی تولید می کنید (خواه یک مقاله در وب سایت، یک بروشور تبلیغاتی و یا یک سخنرانی)، 80 درصد از آن باید بر روی انتقال اطلاعات و پاسخگویی به نیازهای مشتریان متمرکز باشد و تنها 20 درصد از این محتوا باید به معرفی شرکت شما و مزایای آن بپردازد. به بیان دیگر، در تمام فعالیت های میدانی و مکالمات خود با مشتریان، باید 80 درصد از زمان خود را برای گوش دادن به نیازهایشان، سوال کردن در خصوص خواسته هایشان و حل مشکلاتشان صرف کنید و 20 درصد از این زمان را به معرفی محصول، شرکت و اقدامات موثر خود اختصاص دهید.

برای موفقیت در این ورطه، باید در گوش دادن فعال و متبحر باشید. شما باید بتوانید به هنگام پاسخگویی به سوالات خلاق، گوش به زنگ، رند و مستقیم باشید و به مشتری یا مخاطب خود نشان دهید که حرف های آن ها را شنیده اید و درک درستی از موقعیت و مشکلاتشان دارید.

فروش حرفه ای با مرزبندی آغاز می شود!

زمانی که وارد چرخه فروش می شوید، هدایت کل پروسه به سمت اهدافی که برای خود در نظر گرفته اید، می تواند دشوار باشد. این امر به ویژه برای کسب و کارهای آنلاین چالشی بزرگ است؛ چرا که این دسته از شرکت ها دائما در هجوم ایمیل ها، پیام های کوتاه، تماس های تلفنی و مشتریان آنلاین هستند. به همین خاطر است که مرزبندی و تعیین اهداف کوتاه مدت اما پیوسته می تواند از سردرگم شدن تیم جلوگیری کند. ساعت کاری مجموعه خود را مشخص کنید و از افراد بخواهید خارج از این چارچوب با شما تماس برقرار نکنند. در خصوص زمان پاسخگویی به هر کدام از روش های ارتباطی دقیق باشید و اجازه ندهید این کار تمام زمان نیروی کار شما را به خود اختصاص دهد. در صورتی که حجم تماس ها بالاست، از نیروی کار بیشتری در این زمینه کمک بخواهید، اما اجازه ندهید اوضاع از کنترل تان خارج شود. با مرزبندی، نیروی کار شما نظم می گیرد و تنها در این صورت است که تمرکز بر روی اهداف فروش و بازاریابی ممکن می شود.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

فروش حرفه ای و یک قدم جلوتر از رقیبان

همیشه یک قدم جلوتر از رقیبان خود باشید. این امر در ابتدای کار دشوار به نظر می رسد اما با پایداری و ایستادگی می توانید بخش بزرگی از مارکت را با خود همراه کنید و به موفقیت ها زیادی دست پیدا کنید. درست در همین زمان است که زنگهای خطر به صدا در خواهند آمد. ممکن است پس از سال ها فعالیت و کسب موفقیت های مختلف، وسوسه شوید تا کمی استراحت کنید و یا سرعت تولید و حرکت مجموعه را کاهش دهید. در چنین شرایطی به یادداشته باشید که رقیبان استراحت ندارند و درست پشت سر شما در حرکت هستند. بنابراین حفظ یک جریان ثابت اما مستمر در تولید و فروش حرفه ای، در هر صنفی، می تواند به تثبیت موقعیت شما در بازار کمک کند.

متقاعدسازی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top