مزایای ایجاد تجربه برای مشتری چیست؟

رضایت مشتری در فروش حرف اول را می زند. اگر شما یک فروشنده حرفه ای باشید، قطعا می دانید که تجربه مشتری از خرید می تواند برای شما زیان آور یا سودآور باشد. در صورتی که بتوانید بر روی نیازها و خواسته های مشتری تسلط پیدا کنید، قطعا به دنبال آن می توانید رضایت مشتری را جلب کنید.

یک فروشنده حرفه ای به خوبی می داند که رضایت مشتری می تواند تا چه حد در افزایش و بازدهی بیشتر کسب و کار تاثیر داشته باشد، بنابراین تمام کسانی که فروشندگی را به صورت حرفه ای دنبال می کنند، رضایت مشتری را در اولویت اول قرار می دهند. یقین داشته باشید به دنبال تجربه خوب و مثبت مشتری شما سود بیشتر را نیز تجربه خواهید کرد. به شرط اینکه بتوانید به خوبی رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

مدیریت تجربه مشتریان

بررسی مزایای تجربه مشتری

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر تجربه مشتری از خرید، رضایت بخش باشد، چه مزایایی به دنبال دارد؟ شاید در ابتدا به فروش بیشتر برسید، اما رضایت و تجربه مثبت مشتری مزایایی فراتر از این مورد برای شما دارد. برای آشنایی بیشتر با این مزایا، موارد زیر را مطالعه کنید:

  1. کاهش آمار از دست دادن مشتری

قطعا هر فروشنده ای در سابقه کاری خود با این مورد مواجه شده است که یک مشتری چند بار از ایشان خرید کرده است و دیگر برای خرید به فروشگاه و یا محل کسب مذکور مراجعه نکرده است. آیا می دانید علت این موضوع چیست؟ این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما اگر شما بتوانید هر بار بیشتر از قبل رضایت مشتریان خود را جلب کنید، یقین داشته باشید آمار مشتریان از دست رفته شما به شدت کاهش میابد. حفظ مشتریان قدیمی تر و مشتریانی که از شما و خدمات شما رضایت دارند، یک هنر و مهارت بزرگ است که فقط فروشندگان حرفه ای و موفق از پس آن بر می آیند.

  1. افزایش سود و درآمد:

یکی از بارزترین مزایای مثبت تجربه مشتری از خرید از شما، افزایش سود و درآمد شماست. مشتریانی که تجربه رضایت بخشی از خدمات و محصولات شما داشته باشند، قطعا بیشتر از شما خرید خواهند کرد و شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی می کنند. این موضوع می تواند برای شما بسیار سودآور و رضایت بخش باشد.

  1. افزایش آمار مشتریان ثابت:

شما می توانید درآمد ثابت و همیشگی را از مشتریان قدیمی و ثابت خود تخمین بزنید. اگر رضایت مشتریان خود را به خوبی جلب کنید، آمار مشتریان ثابت شما افزایش می یابد و این موضوع می تواند به نوعی اعتبار کاری شما محسوب شود. فروشنده هایی که آمار مشتریان ثابت آنها بالا است، اعتبار بیشتر و بالاتری در بین همکاران و مشتریان دارند. همچنین اعتماد به این فروشنده ها بالاتر می رود و در نهایت سود و درآمد بیشتر برای این فروشنده ها حاصل می شود.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

  1. تبلیغات بدون هزینه

 یکی دیگر از مزایای رضایت مشتری می تواند اشتراک گذاری بدون هزینه تجربه مشتری در اختیار دیگران باشد. از این طریق شما می توانید بدون صرف هیچ هزینه ای و با جلب رضایت یک مشتری، افراد زیادی را به طور غیر مستقیم به خرید از خودتان مجاب کنید. فقط کافیست تا کمی زیرک باشید و با لحن دوستانه از مشتری خود بخواهید که تجربه خرید از شما را با دیگران به اشتراک بگذارد و شما را به دیگران معرفی کند. این نوع معرفی و تبلیغ بیشترین بازدهی را برای شما به همراه خواهد داشت.

سخن پایانی

در این نوشتار در مورد مزایای اشتراک گذاری تجربه مشتری با دیگران صحبت کردیم. یک فروشنده حرفه ای و زیرک به خوبی می داند که رضایت مشتری می تواند تا چه حد برای وی تبعات سودمند داشته باشد. اگر شما هم قصد دارید ظرف مدت کوتاهی به یک حرفه ای و بی رقیب تبدیل شوید، بهتر است تا با در نظر گرفتن رضایت مشتری و در اولویت قرار دادن آن، کار خود را دنبال کنید. یقین داشته باشید که این روش یکی از بهترین و آسان ترین روش های افزایش درآمد و اعتبار است. حتما می دانید میزان اعتبار یک فروشنده، با میزان رضایت مشتریان رابطه مستقیمی دارد و می تواند مزایای بسیار زیادی برای آنها در بر داشته باشد.

این انگیزه را در خود پرورش دهید که شما هم بدون شک یکی از بهترین ها و حرفه ای ترین ها می شوید. کافیست تا بخواهید.

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top