با این 3 نکته، فروشنده بهتری باش

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه ویژگی هایی می تواند شما را به عنوان یک فروشند از سایرین متمایز کند؟ اگر یک فروشنده هستید و تمایل دارید تا در کار خود به یک حرفه ای تبدیل شوید، باید اصول و نکات مهم برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای را فرا بگیرید.

شاید به ظاهر فروشندگی یک شغل معمولی و ساده باشد، اما در واقع چنین نیست. یک فروشنده حرفه ای چنان در کار خود مهارت دارد که شاید هیچ کس قادر به پیاده سازی این مهارت ها نباشد. اگر بخواهیم در مورد سختی فروشندگی صحبت کنیم، باید بگوییم سختی این کار در مشاغل و کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. اما در ساده ترین حالت فروشندگی یعنی فروش یک محصول و دریافت وجه در قبال آن. در پیچیده ترین حالت فروشندگی یعنی اندیشه و تفکر و جلب رضایت مشتری.

حال تصمیم با شماست. اگر تمایل دارید یک فروشنده معمولی باشید، می توانید با روال اول پیش روید، اما اگر قصد دارید به یک فروشنده موفق و حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است تا برای رسیدن به این موفقیت تلاش کنید.

ما را همراهی کنید تا به شما برخی از اصول و قواعد حرفه ای شدن در فروشندگی را برایتان عنوان کنیم.

فروشنده حرفه ای

هدف خود را مشخص کنید

در گام اول بهتر است تا قبل از هر اقدامی، هدف خود را مشخص کنید. چرا می خواهید یک فروشنده حرفه ای باشید؟ هدف شما از فروش و یا ارائه خدمات چیست؟ با طرح سوالات این چنینی و مشخص شدن هدف، شما می توانید با دید بسیار روشن به مسیر خود ادامه دهید.

زمانی که ندانید به چه علت می خواهید یک حرفه ای باشید، با کوچکترین مشکل و اختلالی در روند برنامه ریزی هایتان و یا در مسیر شغلتان دست از تلاش بر می دارید و با خود می گویید:  "همان فروشندگی معمولی کفاف من را می دهد." اما زمانی که هدف و مسیر شما مشخص باشد، با هر سختی شما تلاش خود را بیشتر می کنید و برای رسیدن به هدفتان می جنگید. هر ویژگی مثبت نیز می تواند به شدت شما را مصمم تر کند. بنابراین بهتر است تا قبل از هر چیزی برای حرفه ای شدن، برای خود هدف مشخص کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مهارت کسب کنید و دانش خود را بالا ببرید

اگر شغل شما به گونه ای است که باید مهارت تخصصی کسب کنید، بهتر است تا این کار را در اولین فرصت انجام دهید و به نوعی در اولویت اجرا قرار دهید. داشتن دانش و مهارت کافی می تواند یکی از اصلی ترین ویژگی های یک فروشنده حرفه ای باشد. با توجه به متفاوت بودن کسب و کارها و تجارت ها، بسیاری از مشاغل نیاز به علم و تخصص کافی دارند. زمانی که شما دانش کافی داشته باشید، می توانید آن را بدون هیچ ابهامی در اختیار مشتری قرار دهید و از این طریق رضایت مشتری را جلب کنید. حتی در مواردی می توانید از تجربه مشتری به صورت غیر مستقیم استفاده کنید و در صورتی که صحت داشته باشد، آن را در اختیار سایر مشتریان خود قرار دهید.

استعداد بازاریابی را در خود پرورش دهید

بهتر است تا برای حرفه ای شدن، استعداد بازاریابی را در خود پرورش دهید. این استعداد شامل مهارت های کلامی، شنیداری، ارتباطی و... است. شما می توانید با تقویت این مهارت ها به فروش بیشتر برسید و در نتیجه در کار و حرفه خود موفق شوید. فراموش نکنید که ارتباط صحیح با مشتری، رکن اصلی کار شماست و نباید از آن غافل شوید. اگر می خواهید یک فروشنده حرفه ای باشید، باید قوانین مشتری مداری را به خوبی فرا بگیرید و از آن برای ارتباط برقرار کردن با مشتری استفاده کنید.

شما می توانید برای جلب نظر مشتری از شیوه های متنوعی استفاده کنید و در کار خود خلاقیت لازم را به خرج دهید. اگر قادر هستید این ویژگی ها را در خود پرورش دهید، باید به شما تبریک بگوییم زیرا استعداد بازاریابی و حرفه ای شدن در وجود شما موج می زند و فقط به شکوفا شدن و پرورش دادن نیاز دارد.

فراموش نکنید که یک فروشنده موفق و حرفه ای باید در تمام زمینه ها از سایرین یک گام جلوتر باشد و هیچ گاه دست از تلاش و تقویت نقاط مثبت خود برندارد. به خودتان ایمان داشته باشید، بی شک شما هم روزی یک حرفه ای خواهید شد.

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top