5 موردی که فروشنده های حرفه ای رعایت می کنند.

شاید این سوال ذهن بسیاری از شما را درگیر خود کرده باشد که به چه کسی فروشنده حرفه ای می گویند؟ آیا تا به حال به این موضوع  کرده اید که چه ویژگی هایی باعث می شود تا شما در کسب و کار خود به یک فرد موفق و حرفه ای تبدیل شوید؟

این موضوع را در نظر بگیرید که شخصی که سابقه کاری بالایی دارد و یا تحصیلات آن چنانی دارد، هیچ گاه یک فروشنده حرفه ای نیست. در واقع برای اینکه بتوان به یک فروشنده موفق و حرفه ای تبدیل شد، باید اصول مشتری مداری و جلب توجه و رضایت مشتری را فرا بگیرید؛ این اصول فقط شامل فروش بیشتر نمی شود.

اگر شما سابقه فروش محصول و یا کالایی را داشته باشید، قطعا این را می دانید که باید در برخورد با مشتری ها چگونه عمل کنید. مشتری ها با روحیات و خلقیات متفاوت در محل کار شما حضور پیدا می کنند و شما نمی دانید که دقیقا خواسته و منظور آنها چیست؟

در این شرایط تنها علم و دانش رفتار با مشتری است که به سراغ شما می آید. شما باید استعداد مشتری مداری را در خود پرورش دهید و بتوانید کاملا مسلط بر امور رفتار کنید. برای این کار باید یک سری نکات و ویژگی ها را در خودتان تغییر دهید و یا آنها را پرورش دهید تا بتوانید موفق و حرفه ای عمل کنید.

فراموش نکنید که عرصه رقابت هیچ گاه خالی نمی ماند و همیشه افرادی هستند که بتوانند جایگاه شما را تصاحب کنند. از این رو شما باید با عزمی راسخ و اراده ای شکست ناپذیر در این عرصه قدم بردارید.


نکات ضروری برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق و حرفه ای

برای اینکه بتوانید جزو یکی از فروشندگان حرفه ای و موفق شوید، بهتر است تا به نکات زیر عمل کنید:

  1. وجدان کاری داشته باشید:

یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک فروشنده حرفه ای باید داشته باشد، وجدان کاری است. افرادی در کسب و کار خود موفق هستند که با وجدان کار کنند؛ زیرا شعار افراد موفق این است که فروش پایان کار نیست و تازه آغاز کار است. اگر در کار خود وجدان داشته باشید مطمئن باشید ظرف مدت زمان کوتاهی اعتماد و رضایت مشتریان را به خود جلب می کنید و این موضوع اعتبار کاری شماست.

  1. ابتکار و خلاقیت:

یکی دیگر از خصوصیاتی که شما را به یک حرفه ای تبدیل می کند، به خرج دادن کمی ابتکار و خلاقیت است. یک فروشنده خلاق و حرفه ای بدون نیاز به اعتراض کسی، در روند فروش و مشتری مداری خود تغییرات مثبتی اعمال می کند. اگر می خواهید جزو این افراد باشید، بهتر است تا با شیوه های نوین از مشتریان خود استقبال کنید و یا تبلیغات انجام دهید.

  1. اگر نمی دانید سوال بپرسید:

بهتر است تا اگر در مورد خواسته مشتری ابهامی برای شما به وجود آمد، بدون ترس آن را بپرسید. شما زمانی می توانید به مشتری خود خدمات ارائه دهید که بتوانید به درستی متوجه خواسته و منظور آنها شوید. بهتر است تا با طرح سوالاتی در چارچوب ادب و احترام متوجه خواسته مشتری خود شوید.

  1. شکست ناپذیر باشید:

این را در نظر بگیرید که در هر کسب و کار و شغلی نارضایتی هایی وجود دارد. شما هیچ گاه نمی توانید همه را از خود راضی نگه دارید، بنابراین بهتر است تا در صورت مواجه شدن با نارضایتی مشتری، با روحیه ای شکست ناپذیر به مسیر خود ادامه دهید و هرگز دست از تلاش برندارید. انتقاد مشتری می تواند برای شما سازنده باشد و شما را متوجه نقاط ضعفتان کند. از این انتقادها پله بسازید برای رسیدن به موفقیت های بیشتر.

  1. مشتری را درک کنید:

هیچ گاه شما نمی توانید تشخیص دهید پشت حرف ها و نیاز های مشتری چه مشکلاتی وجود دارد. بهتر است تا شما مشتری را درک کنید. حتی اگر مشتری قصد خرید را نداشته باشد، بهتر است تا شما انرژی و زمان لازم برای ترغیب آنها را بگذارید؛ به ظاهر شاید از شما خرید نکنند، اما مطمئن باشید اگر روزی بخواهند خرید کنند شما برای آنها در اولویت قرار خواهید داشت.

توجه داشته باشید که یک فروشنده حرفه ای و زیرک هیچ گاه از لحاظ مالی بین مشتری هایش فرقی نمی گذارد و برای تمام مشتریان خود ارزش و احترام یکسانی قائل است. با درک این مطالب امید می رود تا شما به یک فوق حرفه ای در کار خود تبدیل شوید.

 

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top