4 مهارت برای تبدیل شدن به فروشنده حرفه ای

فروشندگی یکی از آن دسته مهارت هایی است که نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد. اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، باید اصول و قواعد آن را به خوبی فرا بگیرید و رعایت کنید. شما باید این اصول را به صورت عملی و در هنگام برخورد با مشتری نشان دهید و با این تکنیک به فروش بیشتر برسید.

شاید لازم باشد تا به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از مشتریان اگر به حال خود واگذاشته شوند، شاید خرید نکنند. دلیل این موضوع این است که این مشتریان تمایل دارند تا فروشنده مزایا و توضیحات لازم در مورد محصول یا خدماتی را که ارائه می دهد، به آنها بدهد. از این رو تنها یک فروشنده موفق و حرفه ای می تواند در جذب مشتری تاثیر زیادی بگذارد.

 


اگر شما قصد دارید تا از خودتان یک فروشنده حرفه ای بسازید، به شما پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه ما قصد داریم رموز موفقیت و حرفه ای شدن در فروشندگی را برای شما عنوان کنیم.

بررسی ویژگی های یک فروشنده حرفه ای

برای اینکه بتوانید در امر فروشندگی موفق باشید، باید یک سری مسائل را به خوبی رعایت کنید. در ابتدا باید به شما بگوییم که برای موفقیت در امر فروشندگی شما باید روی خودتان متمرکز شوید و نقاط ضعف و قوت تان را به خوبی بشناسید. به موارد زیر توجه کنید:

 • تقویت فن بیان: یکی از نقاط قوتی که باید در خود تقویت کنید، فن بیان است. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که یک فروشنده حرفه ای باید آن را در خود تقویت کند همین فن بیان است. اگر احساس می کنید فن بیان درستی ندارید، بهتر است در منزل بارها و بارها آن را تمرین کنید. ضمن کلماتی که شما در گفتار خود به کار میبرید، باید بر روی لحن گفتار خود نیز تمرکز کنید. اگر صدای شما بیش از حد بلند و یا آرام باشد، مشتری به درستی متوجه منظور و توضیحات شما نمی شود. فن بیان مناسب در کنار لحن کلام مناسب، می تواند مشتری را ترغیب به خرید از شما کند. اگر نمی توانید بسنجید که آیا لحن گفتار و تن صدای شما مناسب است یا خیر، می توانید صدای خود را با گوشی موبایلتان ضبط کنید و بارها به صدای خودتان گوش دهید. از این طریق می توانید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و آنها را برطرف کنید. (دوره فن بیان و ارتباطات کلامی )

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

   

 • اطلاعات خود را بالا ببرید: یکی دیگر از تکنیک های ضروری برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق و حرفه ای این است که در مورد محصولاتی که ارائه می دهید و یا خدماتتان، اطلاعات دقیق و مناسب و متناسب با نیاز مشتری داشته باشید. شما به عنوان یک فروشنده باید یک منبع اطلاعات مناسب برای مشتری هایتان باشید تا آنها بتوانند سوالات و ابهامات خود را از شما بپرسند. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، بهتر است تا خودتان را به روز کنید و اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید. زمانی که یک فروشنده اطلاعات کافی در مورد محصولات و یا خدمات خود ندارد، این نشانه ضعف اوست.

 • تقویت مهارت خوب گوش دادن: شما به عنوان یک فروشنده حرفه ای باید مهارت خوب گوش دادن را در خود تقویت کنید تا بتوانید به درستی متوجه منظور مشتری شوید. یک فروشنده موفق و حرفه ای تنها مهارت بیان و گفتار خود را تقویت نمی کند، بلکه باید خوب شنیدن را نیز در خود تقویت کند تا مشتری بتواند به درستی خواسته و منظورش را به او برساند.

 • لبخند بزنید: لبخند زدن می تواند به مشتری انرژی مثبت القا کند. به نوع لبخند زدن تان توجه ویژه ای داشته باشید. لبخندهای مصنوعی باعث به وجود آمدن اثرات منفی در مشتری می شود. شاید در این صورت مشتری حس کند که شما او را تمسخر می کنید و یا هر نوع احساس منفی دیگر. بهتر است تا در نوع لبخند زدن تان مهارت کافی به دست آورید تا مشتری صمیمیت و انرژی مثبت را در چهره و کلام شما حس کند.

با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، شما می توانید با تقویت این مهارت ها به یک فروشنده موفق و حرفه ای تبدیل شوید. توجه داشته باشید این مهارت ها می توانند نتیجه معکوس نیز داشته باشند؛ اگر شما آنها را با کیفیت لازم اجرا نکنید!

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top