3 اصلی که فروشنده های حرفه ای رعایت می کنند.

بسیاری از افراد تمایل دارند که در کسب و کار خود فروش بیشتر داشته باشند، اما نمی دانند که باید چه کارهایی در این راستا انجام دهند. شاید انجام تبلیغات و صرف هزینه برای آن کمی برای این افراد دشوار باشد و یا حتی ندانند که چگونه باید این کار را انجام دهند. از این جهت باید بگوییم برای اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید، باید خود را به یک فروشنده حرفه ای تبدیل کنید.

 

برای اینکه بتوانید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید باید در ابتدا اهداف فروش را مشخص کنید. زمانی که شما بدانید دقیقا برای چه هدفی تلاش می کنید، می توانید با درک بهتری برای موفقیت در کسب و کار خود گام بردارید. برای این کار بهتر است سوالات زیر را از خود بپرسید و پاسخ های واقعی برای آن پیدا کنید:

  • چه ویژگی یا مزیتی بین کار شما با سایر رقبا وجود دارد؟
  • چه قشر از جامعه به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند؟
  • سوالات مرتبط با شغلتان چیست و چه جواب برای این سوالات مناسب تر است؟
  • حداقل و حداکثر هزینه ای که مشتری در قبال محصول یا خدمات شما می پردازد، چقدر است؟

شما می توانید با پاسخ دادن به این سوالات اهداف خود را مشخص کنید و اینگونه با عزمی راسخ در مسیر موفقیت در کسب و کارتان گام بردارید.

فروشنده حرفه ای

1- برخورد مناسب با مشتری، رکن اصلی فروش بیشتر

این موضوع را در نظر داشته باشید که مشتری و مشتری مداری می تواند برای شما همانند پله هایی برای صعود باشد. زمانی که شما در نحوه برخورد با مشتری اصلاحات لازم را ایجاد کنید، یقین داشته باشید که فروش بیشتر و سود بالاتری خواهید داشت. بهتر است تا در روابطتان با مشتری بسیار قوی عمل کنید. اگر بتوانید به درستی با نیازها و اهداف مشتری هایتان آشنایی پیدا کنید، قطعا می توانید در کسب و کار خود موفق شوید.

بهتر است تا اطلاعات مفید و به دور از ابهام و اغراق در اختیار مشتری هایتان قرار دهید تا آنها بتوانند با مزیت های محصول و یا خدمات شما آشنا شوند. این نکته می تواند در موفقیت شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد. اگر شما بتوانید مشتری را مجذوب مزیت های محصولات یا خدمات خود کنید، قطعا فروش شما افزایش پیدا می کند. این نکته را در نظر بگیرید که تمام افراد حتی خودِ شما به تبلیغات غیر مستقیم توجه بیشتری نشان می دهند. اگر روی صحبت شما با مشتری جنبه تبلیغات تند و تیز را داشته باشد، این گفتمان نتیجه معکوس خواهد داشت و نه تنها مشتری به این تبلیغات توجهی نمی کند، بلکه ممکن است به دلایلی همچون چاپلوسی و پرحرفی از خرید از شما صرف نظر کند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

2- مهارت های خود را افزایش دهید

یک فروشنده حرفه ای قبل از اینکه بخواهد به فروش بیشتر فکر کند، به افزایش مهارت های خود برای فروش فکر می کند. بهتر است تا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. نقاط ضعف شما باید به بهترین شکل ممکن برطرف شوند و نقاط قوت شما باید دائما تقویت شوند. در نظر بگیرید که تقویت نقاط قوت می تواند از چند روش صورت بگیرد. بهتر است تا در این موضوع مهارت خود را بالا ببرید و با به خرج دادن کمی خلاقیت و استعداد نسبت به تقویت نقاط قوت خود اقدام کنید.

همیشه سعی کنید تا یک فروشنده موفق و حرفه ای را در ذهن خود تصویر سازی کنید و از او الهام بگیرید. این کار باعث می شود تا انگیزه شما برای بالا بردن مهارت های فروش از بین نرود. عوامل بسیار زیادی مانند مشکلات اقتصادی، خستگی، افسردگی، تحریم ها و... می تواند انگیزه های موفقیت را در شما کمرنگ تر کند. بهتر است تا شما با یک تصویر سازی مناسب در ذهن خود، به پا بر جا ماندن هدفتان کمک کنید.

3- مثبت اندیش و جسور باشید

اگر می خواهید در مدت کوتاه به فروش بیشتر برسید باید در کار خود مثبت اندیش و جسور باشید. بهتر است تا در مواجه شدن با موانع و سختی های کار جا نزنید و با مثبت اندیشی به مسیر خود ادامه دهید. فراموش نکنید افرادی که در کسب و کار خود موفق هستند، جسارت بسیار بالایی داشتند و برای رسیدن به خواسته هایشان از هیچ تلاشی دست برنداشتند. داشتن یک ذهن ثروتمند و مثبت اندیش سرمایه ای است که شاید بسیاری از رقبای شما از آن محروم باشند. سعی کنید در همه چیز حتی داشتن یک ذهن موفق، یک گام از سایرین جلوتر باشید.

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top