5 راهکار برای ماندگارتر کردن تاکتیک های بازاریابی شما

امروزه دیگر روش های سنتی بازاریابی و استفاده از رسانه ها برای جذب و ترغیب نسل جدید مشتریان جواب نمی دهد. به عنوان یک مشاور کسب و کار، من به بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک و محلی دائما متذکر می شوم که در تکنیک های بازاریابی خود بازنگری کنند و روش های مدرن و تعامل پذیر را جایگزین نمونه های سنتی آن ها کنند.

در بازاریابی سنتی، تکنیک "فشار بر روی مخاطب" بسیار رواج داشت. در این تکنیک، صاحبان مشاغل تلاش می کردند تا پیام خود را به بیشترین تعداد افراد برسانند. این روش در دنیای مدرن دیگر کافی نیست. مشتریان نسل جدید به بازاریابی های مشارکتی و تکنیک های ارتباطی با صاحبان کسب و کار از طریق شبکه های اجتماعی و اینترنت، بیشتر علاقه مند هستند.

سنگ بنای این تکنیک جدید در چند سال گذشته و با ارسال ایمیل های نظرسنجی پس از خرید آنلاین شروع شد. حال امروزه این روش به تبلیغات اینترنتی تعاملی، نظرسنجی از مشتریان برای طراحی محصولات جدید و استفاده از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی، تغییر ماهیت داده است.

به نظر می رسد مشتریان نسل جدید به دنبال تجربه و برقراری رابطه با  محصولات هستند و حتی حاضرند خود نیز به بهترین شیوه بازاریابی شما، از طریق انتقال تجربیاتشان به دیگران، تبدیل شوند. شاید بتوان تفاوت میان این دو رویکرد را به شکار و پرورش تشبیه کرد.

در شیوه سنتی، صاحبان کسب و کار به دنبال شکار مشتریان جدید بودند اما در شیوه های مدرن، صاحبان کسب و کار، وفاداری و تاثیرگذاری مشتریان خود را در طول زمان پرورش می دهند.

در هر صورت، رویکرد جدید برای همه مشاغل مهم است. این شیوه مدرن شامل برخی از قوانین جدید بازاریابی می باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 موفقیت در بازاریابی


یک تکنیک بازاریابی پویا و جستجو کننده را ایجاد کنید

دوره کمپین های تبلیغاتی بلند مدت و یکنواخت به پایان رسیده است. شما باید به طور مداوم راه حل های جدید بازاریابی را از طریق پلتفرم های آنلاین و شبکه های اجتماعی امتحان کنید و سعی کند بازخورد مشتریان و اینفلوئنسرها را تحلیل کنید.

بازخوردهای خوب را صید کنید و سعی کنید تکنیک های بازاریابی بعدی خود را بر این اساس پایه ریزی کنید. یک قدم مثبت در این راستا، استفاده حداکثری از ابزار الات جدید و ارزان قیمتی مانند بلاگ ها، پادکست های تبلیغاتی، حضور فعال در پلتفرم های آنلاین و استفاده از اینفلوئسرهای انلاین است. گاهی اوقات این کار به سادگی ادیت کردن فرمت وبسایت و ویدیوهایتان خواهد بود.

 

 استفاده از روش های آزمون و خطا برای طراحی تبلیغات ایده آل

 ترندهای روز دنیا و علایق مشتریان امروزه به سرعت تغییر می کنند. برای داشتن یک بازاریابی موفق، بهتر است از آزمایش های کوچک شروع کنید تا بتوانید علایق مخاطبین خود را محک بزنید و ضمن ارائه ایده های خلاقانه و نوآور متناسب با این داده ها، از سایر رقیبان خود پیشی بگیرید.

نکته حائز اهمیت آن است که از تمامی این آزمون و خطاها درس بگیرید، در صورت بروز خطا رویکرد خود را تغییر دهید و نتایج تلاش های خود را به شکل دقیق تحلیل کنید. بر اساس آخرین مطالعات مجله هاروارد بیزینس، کسب و کارهای آنلاینی که آزمایش های تبلیغاتی را انجام داده اند، پس از هر آزمایش، بین دو الی سه درصد رشد را تجربه کردند. بر این اساس عملکرد تکنیک های بازاریابی و شیوه های تبلیغاتی آن دسته از کسب و کارهای آنلاینی که به طور مشخص 15 آزمایش را در طول یک سال انجام داده اند، تا سی درصد افزایش یافته است.

 

به مشتریان خود برای حمایت از برند، انگیزه دهید.

به مشتریان برای حمایت از برند و همچنین مشارکت در تبلیغات پویا، با استفاده از تخفیف و کوپن پاداش دهید. این کار می تواند به تعامل بیشتر مشتریان کمک کند و آن ها را برای بازگشت و حمایت بیشتر از برند شما تشویق کند. برای این کار شما به تمرکز بیشتر بر روی مشتریان، ایجاد فرهنگ پاسخگویی در برند و همچنین تاکید بر اهمیت ایجاد انگیزه در تیم اجرایی برند خود، نیاز دارید.

بازاریابی باید اولویت اصلی تمامی کارمندان برند شما باشد. به عنوان مثال، برند Dunkin’ Donuts که در زمینه فروش زنجیره ای پیراشکی فعالیت می کند، این ایجاد انگیزه را با برگزاری یک مسابقه عکاسی پیاده سازی کرد. این برند به تمامی مشتریان خود که از محصولات و پاکت های بسته بندی این برند عکاسی کرده و آن ها را با هشتگ به اشتراک می گذاشتند، تخفیف می داد.

برخی دیگر از برند ها نیز با به اشتراک گذاشتن ویدیو های تجربی و خوشحال مشتریان خود در وب سایت و صفحه های اجتماعی، این انگیزه را در آن ها ایجاد می کنند.

 

 همکاری با دیگران برای طراحی پیشنهاد های ترکیبی

یکی از موثرترین شیوه های بازاریابی در دوران کرونا را رستورانی در نزدیکی من اجرا کرد. این رستوران، غذای بیرون بر را به صورت پکیجی از گل ها، غذا و نوشیدنی طراحی می کرد که تمامی از منطقه های مختلفی خریداری می شدند. سپس این رستوران تمامی این محصولات را در یک بسته بندی خلاق به مشتریان خود تحویل می داد. این کار سبب موفقیت چند برند محلی کوچک به طور همزمان می شد و همچنین ایده جدید آن ها در شبکه های اجتماعی به سرعت دست به دست چرخید.

این کار سبب می شود تا مردم شما را به عنوان اولین برند که این ایده های ترکیبی را پایه گذاری کرده است، بشناسند و همچنین سبب افزایش شهرت برند های دیگری که با آن ها همکاری می کنید نیز می شود. اگر به دنبال گسترش شاخه های دیگری از کسب و کار خود هستید، ایده پیشنهاد های ترکیبی می تواند یک آزمایش خوب برای بررسی بازخورد مشتریان شما باشد.

 

راه حل های بازار به عنوان یک تجربه یا رخداد دلچسب

دیگر تبلیغ ویژگی های بیشتر یا قیمت پایین تر کالاها به اندازه نشان دادن یک تجربه خاص و یا یک رویداد به یاد ماندنی در ذهن مخاطب امروز تاثیرگذار نیست. آنچه که می تواند در ذهن مشتریان امروز تاثیر بگذارد ایجاد یک تجربه خاص است.

به عنوان مثال، ویدیوهای آنباکسینگ و تبلیغ هایی که اینفلوئنسر های شبکه های مجازی انجام می دهند، همگی بر روی پایه ایجاد احساس خاص و مشترک در مشتریان استوار هستند. 

در نهایت نیز پیام کلی این مقاله آن است که در دنیای بازاریابی امروز، مشارکت و ایجاد یک رابطه خوب با مشتری، تاثیر به مراتب بیشتری در مقایسه با کمپین های بزرگ تبلیغاتی و سیاست های بازاریابی پرفشار دارد. پس اکنون زمان آن فرا رسیده است که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید در ایده های بازاریابی با شما مشارکت کنند، بر اساس این ایده ها آزمایش هایی انجام دهید و مواردی که مفید هستند را با توجه به نیاز خود مقیاس بندی کنید. با تغییر و به روز رسانی مکرر این تکنیک ها می توانید در امر بازاریابی و معرفی برند خود موفق شوید. 

چه یک شرکت تازه کار باشید و چه یک تجارت قدیمی، بازاریابی دیگر یک مکالمه یک طرفه نیست. آخرین باری که استراتژی های بازاریابی خود را تغییر دادید، چه زمانی بود؟ آیا در حال حاضر هزینه های شما رو به افزایش هستند و در مقابل فروش شما روز به روز کمتر می شود؟ بیشتر از صحبت کردن و تلاش کردن، گوش دادن به مشتریان و یادگیری از آن ها را امتحان کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top