3 نکته برای تضمین موفقیت شما

"شما بسیار خوش شانس هستید!"؛ به عنوان یک کارآفرین زنجیره‌ای موفق، من این عبارت را اخیرا بسیار شنیده ام؛ اما من موفقیت و موقعیت امروزی خود را تنها به واسطه شانس بدست نیاورده ام.

در واقع علت موفقیت امروز من بسیار تجربی تر و در دسترس تر است: آمادگی. در کسب و کار و زندگی، نتیجه نهایی تنها ناشی از تلاش و اتکا به شانس شما نیست بلکه میزان آمادگی شما برای مقابله با مشکلات و دستیابی به نتایج دلخواه نیز در این فرایند تاثیر گذار است.

اقدامات شما برای دستیابی به موفقیت و انجام تصمیم گرفته شده به میزان آمادگی و نگرش شما بستگی دارند، هرچند که نتیجه نهایی کاملا از کنترل شما خارج باشد.

در شرایطی که شما زمان و انرژی خود را صرف آمادگیتان می کنید، در واقع خود را برای مقابله با غیرمنتظره ها آماده می کنید. در چنین شرایطی، شما به فردی متمرکز تبدیل می شوید که در هر شرایطی، عملکردی با سطح بالا را از خود نشان می دهد. کسب آمادگی به آسانی خواندن تئوری ها، کتاب ها و یا شرکت در دوره های دانشگاهی و آموزش آکادمیک نیست، بلکه در واقع آماده سازی به فراگرفتن مجموعه ای مهارت های سبک زندگی اشاره دارد که برای موفقیت باید در خودتان پایه ریزی کنید. در این مقاله به شکل خلاصه به بررسی چند راه برای کسب این آمادگی خواهیم پرداخت تا تنها به شانس خودتان تکیه نکنید.

 موفقیت


فرهنگ کاری یادگیری مداوم را در خود پرورش دهید!

آماده سازی معمولا مترادف یادگیری است. اگر یک موقعیت دشوار و یا بسیار پر اهمیت در سر راه شما قرار دارد، زمانی را به یادگیری هرچه بیشتر در خصوص امکانات، انتخاب ها، افراد دخیل و مرور نتایج احتمالی صرف کنید.

تکالیف خود را زودتر از  زمان موعود انجام دهید تا امکان ورود و دستیابی به فرصت های جدید را از دست ندهید. افرادی که تمایل دارند تا بر روی کنجکاوی و دانش خود پیرامون جهان سرمایه گذاری کنند، می توانند فرصت های بیشتری در زندگی کسب کنند.

به عنوان مثال، به مجری محبوب پادکست ها، جو روگان توجه کنید. این مجری کسی است که مهمان هایی با طیف گسترده ای از تجربیات زندگی را به برنامه خود دعوت می کند. او با هنرمندان، مجریان، دانشمندان و مدیران مصاحبه می کند. این مرد در خصوص شخصیت مهمان های خود و صنعتی که در آن فعال هستند، اطلاعات زیادی دارد و این امر بدون مطالعه هدفمند امکان پذیر نیست.

اگر یک جلسه کاری بسیار مهم در برنامه اینده نزدیک شما وجود دارد و قرار است در آن در خصوص فروش یک کالا مذاکره کنید، بهتر است در خصوص قراردادهای فروش قبلی این کمپانی و حتی سایر کمپانی ها با امکانات و موقعیت های مشابه و افرادی که در موقعیت مشابه با شما قرار داشته اند به خوبی تحقیق و مطالعه کنید. این افراد چگونه در مذاکرات ظاهر شده اند؟ چه نتایجی به دست آمد؟ دلایل موفقیت یا شکست این افراد چه بوده است؟

 

اگر قرار است با یک مشتری جدید مصاحبه کنید بهتر است در مورد شرکت او و تیم استخدام شده آن ها تحقیق کنید. به لینکدین و سایر صفحه های موجود در شبکه های مجازی سر بزنید و در مورد شرکت و فرد مورد نظر به خوبی تحقیق کنید. با تبدیل این فرایند مطالعه و تحقیق به یک عادت، شما می توانید به طور مستمر فرصت های جدیدی را برای خود به وجود آورید.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

درخواست کمک کنید!

ارتباطات از طریق مکالمات با کیفیت ایجاد می شوند و نقطه شروع بسیاری از مکالمات یک سوال یا لیستی از پرسش ها است. برای شروع مکالمه کافی است اول فرد مناسب را شناسایی کنید و سپس سوالی صحیح را از او بپرسید.

در این راستا یک قانون کلی وجود دارد: سوالی که جواب آن را بتوانید در گوگل پیدا کنید، ارزش پرسیدن ندارد. شما باید به دنبال پرسیدن سوال های بزرگ تر باشید تا نتایج بزرگتری نصیبتان شود. به تحقیقاتی که برای پیدا کردن فاصله های ممکن در اطلاعات موجود و همچنین نتایج احتمالی که برای ان ها توضیح دقیقی وجود ندارد، تکیه کنید. این نقطه شروع می تواند شما را به سمت پرسش هایی که پاسخ مورد نیازتان را به شما می دهند، هدایت کند. این پرسش های بی جواب، همان چیزی هستند که شما برای شروع یک ارتباطات خوب به آنها نیاز دارید.

 

پیش بینی ها را مرور کنید و به دنبال پتانسیل ها باشید!

حال زمان آن فرا رسیده است که صرف تکیه بر استعداد های خود را کنار بگذارید و به اهرم آماده سازی رجوع کنید. فریب عبارت هایی مانند "معجزه کنید" را نخورید. مهم نیست چقدر فکر می کنید که با استعداد هستید؛ واقعیت این است که استعداد نیروی مشهود در لحظه است در حالی که آمادگی تمام آن چیزی است که به برنده شدن شما کمک می کند.  

برای تحمل طوفان های احتمالی پیش رو، باید پیش بینی های لازم را داشته باشید. در واقع بهتر است لایه هایی از پیش بینی را برای حرفه، کار، جلسه ای مهم و یا یک قرار ملاقات ایجاد کنید و تمام آنچه را که ممکن است اتفاق بیفتد در نظر بگیرید.

در گام بعد ابزارهای لازم برای مقابله با این شرایط را فراهم کنید. بدین شکل، شما برای هر اتفاق پیش بینی نشده و یا نا خوشایندی آماده هستید و می توانید اثر مخرب چنین حوادثی را به حداقل برسانید.

نتیجه:

در نهایت نیز بار دیگر باید یادآوری کنم که شانس زمانی در کار معنا پیدا می کند که دست در دست آمادگی پیش برود. هر چقدر آمادگی شما بیشتر باشد، فرصت های بیشتری بر سر راه شما قرار می گیرند. پس به جای معطوف کردن تمام توجه خود به شانس، زمان و تمرکز خود را به ایجاد آمادگی در خود و مجموعه تان اختصاص دهید.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top