3 راه کار برای راه اندازی استارتاپ موفق به همراه شریک زندگی خود

 

راه اندازی استارتاپ موفق به همراه شریک زندگی خود می تواند کار سختی باشد. خیلی اوقات رابطه کاری با رابطه ای که در زندگی داریم متفاوت خواهد بود و می تواند بر روی زندگی ما تاثیر بگذارد، اما اگر بخوبی بتوان این دو رابطه را مدیریت کرد، می توان کسب و کار خوبی را ایجاد کرد.

به طور کلی، کسب و کارهای خانوادگی نسبت به نمونه های مشابه خود، از رشد بهتری برخوردار هستند. این بدان سبب است که تیم ها با یکدیگر صمیمیت دارند و رهبران می توانند تصمیمات بهینه تری را اتخاذ کنند، ارزش های برند را حمایت کنند و استعداد های کلیدی مجموعه را گسترش دهند.

استارتاپ ها و روابط خانوادگی در باطن بسیار شبیه به هم هستند؛ هر دو  در طول زمان و با تکیه بر ارتباط مقابل ساخته می شوند. با این حال، کسب و کارهای خانگی کمتری در زمینه تاسیس و راه اندازی استارتاپ ها دیده می شوند. وقتی روابط شخصی با استارتاپ گره می‌خورد، عبارت "ازدواج با کار" معنای کاملا متفاوتی پیدا می‌کند

پنج سال پیش، من و شوهرم جانتان منگولیک در اولین قرار عاشقانه خود و در پشت یک دستمال کاغذی، یک طرح کسب و کار را در زمینه احداث شرکت تجارت الکترونیکی مراقبت و سلامت تحت نام Carewell  پایه ریزی کردیم. امروز آن ایده اولیه به سرعت رشد کرده و ما توانستیم با بهره گیری از راهنمایی ها و ترفند هایی که در طول راه یاد می گرفتیم، به سمت موفقیت حرکت کنیم و سرمایه گذاری خود را به یک تجربه ارزشمند بدل کنیم.

حال ما در این بخش می خواهیم بزرگترین راه کارها برای راه اندازی یک استارتاپ به همراه شریک زندگی خود را شرح دهیم.

 

 استارتاپ خانوادگی

یک چشم انداز مشترک و انعطاف پذیر برای هر تغییری

وقتی صاحبان کسب و کار اولین چشم انداز خود را طراحی می کنند، همه چیز جدید و هیجان انگیز است و ایده ها بی پایان به نظر می رسند. وقتی یک کسب و کار را با شریک زندگی خود شروع می‌کنید، بسیار مهم است که در اولین مراحل، با هم در خصوص اهداف و مسیر درست شرکت صحبت کنید و یک چشم انداز مشترک و مدون را طراحی کنید.

با اجماع نظرات و تجربیات همدیگر، شما می‌توانید یک هدف را برای کسب و کار خود فرمول بندی کنید. این کار نه تنها کار شما را ساده می کند بلکه به هر دو شما کمک می کند تا با برجسته کردن تخصص فردی خود در کار، به شکلی یکسان در خصوص راه اندازی استارتاپ احساس مسئولیت کنید.

با گذر زمان، چشم انداز مشترک شما بر اساس شناخت بیشتر نسبت به بازار، تکامل پیدا خواهد کرد. همچنین با حفظ هوشیاری کامل خود در خصوص جنبه های مختلف کسب و کار، می توانید در شرایط حساس تصمیم های صحیح اخذ کنید و در نتیجه رشد مداوم کسب و کار خود را حفظ کنید.

در روز های اول، جاناتان و من رسما چشم انداز شرکت خود را طراحی کردیم تا مجموعه خود را در زمینه ارائه پوشک بزرگسال هدایت و رهبری کنیم. در این زمان، ما در حرفه مراقبت از افراد بزرگسال تازه کار بودیم و هنوز سعی می کردیم فرصت ها را شناسایی کنیم. ما کمبود منابع مراقبت دیجیتال و گزینه های تجارت الکترونیکی در بازار را مشاهده کردیم، بنابراین  چشم انداز اولیه خود را گسترش دادیم تا به اولین بستر تجارت الکترونیکی کامل با برنامه حمل و نقل خودکار تبدیل شویم.

 

نقش خود را بر اساس قدرتتان تعریف کنید

با شناسایی قدرت یکدیگر می توانید نقش ها و مسئولیت ها را در کسب و کار تعیین کنید. سپس می توانید بخش های خالی، مانند حسابداری و یا نیروی فروش را با استخدام کارمند های جدید پر کنید.

با مشورت با شریک زندگی خود، یک لیست از کارهای روزانه تعیین کنید. این لیست باید با موافقت طرفین و بر اساس توانمندی های آن ها طراحی شود. با تقسیم مسئولیت ها جاهای خالی در کل فرایند به خوبی مشخص می شود. به شکل ایده آل، شما و پارتنرتان باید از مهارت هایی برخوردار باشید که مکمل هم باشند و بر سر انجام کارها با یکدیگر رقابت نکنید.

 به عنوان مثال، شاید یکی از شما مهارت هایی در زمینه امور مالی داشته باشید در حالی که دیگری بیشتر در زمینه مدیریت نیروی کار، ارائه خدمات به مشتریان و امور انسانی سابقه داشته باشد.

آغاز یک استارتاپ می تواند بسیار سخت و سریع باشد. برای جشن گرفتن موفقیت های فردی پارتنر خود هیچ فرصتی را از دست ندهید. حتی جشن گرفتن کوچک ترین دست آورد ها می تواند پیوند میان شما را مستحکم کند و انگیزه کافی را برای تکمیل موفقیت شما فراهم کند. هر ماه یک جلسه دو نفره برگزار کنید تا در خصوص موفقیت ها و دستاورد هایتان صحبت کنید. همچنین در این جلسه ها در خصوص قدم های بعد، بودجه بندی و قدم های مهم برای تکمیل موفقیت استارتاپ مشورت کنید.

 
 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

درباره امور مالی با یکدیگر صحبت کنید و به بودجه پایبند بمانید

سرمایه گذاری برای راه اندازی یک استارتاپ معمولا شبیه بوت استریپینگ است: یعنی استفاده از سرمایه ی شخصی برای سازماندهی و بزرگ کردن کسب و کار.

زمانی که شما سمت و سوی شرکت خود را تشخیص داده و یک برنامه‌ی کسب و کار را توسعه می‌دهید، باید با کارشناس مالی شخصی خود مشورت کنید. آیا شما یا شریک زندگی خود پس انداز لازم برای راه اندازی استارتاپ و مدیریت آن برای مدت زمان مشخص را دارید؟ آیا شما نیاز به وام دارید؟ آیا شما مجبور هستید شغل فعلی خود را حفظ کنید یا می توانید برای مدت طولانی بدون درآمد ادامه دهید؟

مشخص کردن راه حل های تامین مالی کسب و کارتان می تواند به شما کمک کند تا در حین راه اندازی استارتاپ از نظر اقتصادی ثبات داشته باشید و از دردسرها و استرس ها در بلند مدت جلوگیری کنید. اگر به دنبال سود رسانی هستید، بهتر است برای سال اول از محل استارتاپ خود برداشتی به عنوان حقوق نداشته باشید. پس از آغاز سود رسانی استارتاپ خود نیز تلاش کنید برداشت های محافظه کارانه ای داشته باشید تا بتوانید رشد سریع تر تجارت خود را تجربه کنید.

یک نقشه مالی برای کسب و کار خود طراحی کنید و در آن به شکل دقیق مشخص کنید که برای پیشبرد هر یک از اهداف خود در بخش های مختلف کسب  و کار به چه مقدار بودجه نیاز دارید. تلاش کنید به این بودجه پایبند باشید، سبک زندگی خود را تعدیل کنید و به تعهدات اولیه خود در چشم انداز اولیه پایبند بمانید. شاید در برهه ای از زمان مجبور شوید اتومبیل خود را به فروش برسانید تا بودجه لازم برای تجارت را فراهم کنید. شاید مجبور شوید به شهری کوچک تر نقل مکان کنید و یا تعداد سفرهای سالانه خود را کاهش دهید. گسترش تجارت خانوادگی مستلزم فداکاری است.

بدون تردید در طول این راه، زمان هایی وجود دارند که مرز های میان کار و زندگی شخصی تان محو می شود؛ اما نتیجه می تواند بسیار شیرین باشد. راه اندازی استارتاپ دشوار است و روابط افراد با یکدیگر بسیار متفاوت است اما نتیجه نهایی در پس تمامی این مشکلات، ارزش تمام تلاش و ها و فداکاری های شما را دارد.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top