اگر می خواهید موفق شوید، آماده کمک گرفتن از دیگران باشید!

 

توانایی کمک گرفتن از دیگران به اندازه داشتن توانایی در کمک کردن در دستیابی به موفقیت، اهمیت دارد. ایجاد یک شراکت پایدار به دو پارامتر بستگی دارد: توانایی شما در کمک کردن، و توانایی شما در کمک گرفتن.

 

هنگامی که من اولین کار خود را شروع کردم، ماموریت داشتم که به دیگران انرژی مثبت بدهم و از طریق فروش هر کالا، احساس خوشبختی و خوشحالی را نیز به مشتریان القا کنم. من می خواستم همه کارها را خود انجام دهم و فشار، استرس و توقعات را متوجه دیگران نکنم.

در واقع من تا زمانی که کسب و کار به رونق نرسید، حتی به کسی در خصوص شروع کار خود چیزی نگفتم. من می خواستم کسی باشم که از دیگران حمایت می کند و به همین دلیل از شرایط خاص و کمی سخت خود سخن نمی گفتم. با گذشت زمان، این امر که من تمایلی به دریافت کمک از محیط اطراف ندارم، کاملا مشهود بود و روی زندگی من به شدت تاثیر گذاشت.

بین من و کسانی که به آنها انرژی می دادم  یک دیوار نامرئی وجود داشت. احساس تنهایی می کردم اما با این حال دریافتم که اگر من این شرایط را تغییر ندهم، پتانسیل رشد را از کسب و کار خودم خواهم گرفت.

در حقیقت، اگر به دنبال موفقیت هستید باید بدانید که پاندول روابط شما باید در هر دو جهت نوسان کند. اگر مشتریان وفادار می خواهید، باید از آنها درخواست پشتیبانی کنید. اگر به دنبال روابط تجاری مستحکم هستید، باید با دیگران همکاری کنید و با آن ها اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید تیمی متعهد داشته باشید، باید به آن ها اجازه دهید تا اطلاعات خود را ایجاد کنند، تحقیق کنند و نظرات خود را ارائه دهند. شیوه صحیح این کار نیز بسیار آسان است: شما باید به همان میزان که به محیط اطراف خود می بخشید، از آن دریافت کنید.

 اصول موفقیت

 

با کمک گرفتن احساس خوبی در دیگران ایجاد کنید

وقتی به دیگران کمک می کنید چه حسی دارید؟ احتمالاً احساس بسیار خوبی خواهید داشت. زمانی که به کسی اجازه نمی دهید تا به شما کمک کند، در واقع این احساس بسیار خوب را از آن شخص دریغ می کنید.

به عنوان یک مثال، این کار به راحتی گفتن عبارت "ممنونم" در زمانی است که کسی برای شما هدیه ای می آورد. با گفتن عبارت هایی مانند "نباید این کار را می کردید" همان احساس خوب را از طرف مقابل دریغ می کنید. به دیگران فرصت بدهید تا بتوانند به شما کمک کنند. آن ها این احساس قدرتمند را در آینده به شما باز می گردانند.

اگرچه این مثال ها بسیار ساده هستند، اما  در مقیاس بزرگتر این عمل تأثیر بیشتری دارد. سال ها پیش، من به شکل ناخواسته و باور نکردنی از یک مشاور تجاری  پشتیبانی دریافت کردم. او می خواست به من کمک کند و من پیشنهاد او را قبول کردم.

اخیرا ایمیلی از این شخص دریافت کردم که در آن از من بابت حمایتش در سال های گذشته تشکر کرده بود. ما با هم صحبت کردیم و در نهایت متوجه شدم که او در زمینه ارائه مشاوره به مشاغل دیگر تجربه کسب کرده است و حالا شبکه بزرگی از کسب و کارها را می شناسد. از او خواهش کردم تا من را نیز به این شبکه معرفی کند تا بتوانم حلقه همکاری های خود را گسترش دهم.

 این مثال به طور عملی قدرت کمک کردن و کمک گرفتن را نشان می دهد. این فرایند شبکه همکاری ها و افرادی که می شناسید را گسترش می دهد که در نتیجه آن، توانایی شما برای گسترش و بزرگ تر کردن کسب و کارتان نیز افزایش می یابد.

 
 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

با کمک گرفتن فرصت ها را بسازید

وقتی از کسی چیزی می خواهم و جوابی دور از ذهن دریافت می کنم، درس های جدیدی درباره خود یاد می گیرم. زمانی که از کسی کمک می خواهید و یا درخواستی دارید اما پاسخی که انتظارش را دارید دریافت نمی کنید، این کار به شما آموزش می دهد که از پرسیدن و خواستن نترسید.

پاسخ منفی، کاخ ارزوهای شما را خراب نمی کند. بلکه این پاسخ به شما نشان می دهد که هنوز ایستاده اید و می توانید دوباره تلاش کنید. با پرسیدن و درخواست کمک کردن می توانید پیوندی منحصر به فرد با محیط اطراف خود ایجاد کنید که اعتماد و همدلی را افزایش دهد.

این احساسات واقعی انسان ها، و نه صرفا تعهدات و مشارکت ها در تولید محصول و بازاریابی، است که می تواند همکاری ها و روابط تجاری پایدار را ایجاد کند. تمایل شما برای دریافت کمک می تواند یک دعوتنامه برای کسب و کار دیگری باشد و فرصت هایی را برای شما جهت کمک به آن ها در زمان های بعد، ایجاد کند.

 

با کمک گرفتن روابط قابل اعتماد ایجاد کنید

مردم می خواهند توسط کسانی که از آنها الهام می گیرند، احاطه شوند. یکی از الهام بخش ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که قابل اعتماد باشید و اعتراف کنید که "من به کمک احتیاج دارم". در پایان روز، مردم می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند و این زمانی است که باید سپر خود را کنار گذاشته و قابل اعتماد باشید. به نوبه خود، این کار شما می تواند الهام بخش شجاعت در سایر افراد باشد و آن ها را تشویق کند که کمک بخواهند.

در داخل کسب و کار خود، فرهنگ کمک کردن و کمک گرفتن را ایجاد کنید و تلاش کنید تا آن را به خوبی جا بیاندازید.

 

اگر هنوز کمک گرفتن برای شما سخت است، به این فکر کنید که چه چیزی مانع شما در کمک گرفتن است. آیا این خودخواهی شماست که به شما می گوید از دیگران کمک نگیر؟ آیا این اعتماد به نفس شما است که به شما نهیب میزند که لیاقت آنچه را که دیگران به شما می دهند، ندارید؟

کمک گرفتن نشانه ضعف نیست، بلکه یک مرحله از به قدرت رسیدن است و می تواند دری به سوی فراوانی و برکت زیاد به زندگی شما باشد. ما همه باید به دیگران کمک کنیم و این بدان معناست که گاها خود به این کمک ها نیاز داریم و باید برای دریافت آن ها آماده باشیم.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top