معرفی سه راهکار جهت راه اندازی استارتاپ

آیا به راه اندازی یک کسب و کار جدید فکر می کنید اما نمی دانید که از کجا شروع کنید؟ ما در اینجا به معرفی راهکارهایی خواهیم پرداخت که در طوفان ایده های مختلف می توانند به مسیریابی شما کمک کنند. راه اندازی کسب و کار مناسب جدید، امروزه یکی از موضوعات بسیار داغ و مطرح در جهان است. همه چیز از یک ایده خوب و جدید آغاز می شود و سپس پر و بال گرفته و به حقیقت بدل می شود؛ اما چگونه می توان به یک ایده خوب برای کسب و کاری موفق و مناسب دست پیدا کرد؟ مطالب و مقالات بسیار زیادی در این خصوص نگارش شده اند اما بیشتر آن ها مهم ترین اصول در پردازش یک ایده موفق برای کسب و کار جدید را پوشش نمی دهند. ما در اینجا قصد داریم با معرفی چند راه کار ساده به شما در پردازش ایده کسب و کار مناسب تان کمک کنیم.

 راه اندازی استارتاپ

وابستگی به موضوع

این نکته ای ظریف است که شاید در ابتدا چندان مهم به نظر نرسد، اما در واقع راهکاری طلایی برای پیدا کردن ایده بهترین کسب و کار است. هر کسب و کار جدیدی سعی می کند با ارائه محصول و خدمات، مشکلی را حل کند. در این راستا، تجربه های شخصی شما در برخورد با این مشکل می توانند بر رویکرد و همچنین ساز و کار کسب و کاری که تاسیس می کنید تاثیر بگذارند.

به عنوان مثال، شما ممکن است رانندگی را به خوبی بلد باشید و حتی بتوانید یک ماشین خودکار را به خوبی برانید، اما آیا به مشکلات فنی موجود در این ماشین ها نیز به خوبی واقف هستید؟ در چنین شرایطی آیا راه اندازی یک کارخانه تولیدی ماشین های خودکار عاقلانه است؟ شما هیچ نقطه مرجع و یا تجربه شخصی و دقیقی در برخورد با مشکلات این ماشین ها ندارید.

تعداد کسب و کارهایی که در تلاش برای حل یک مشکل تاسیس شده اند اما در حل نهایی آن ناکام مانده اند، بسیار زیاد است. بهترین ایده های تجاری شما، معمولا برگرفته از برخی از چالش های شخصی شما در زندگی هستند. شما می توانید به برخی از کسب و کارهای بسیار موفق نگاهی بیاندازید. زمانی که پائول آلن و بیل گیتس مایکروسافت را آغاز کردند، برنامه نویسانی با تجربه متوسط بودند. پس از اختراع کامپیوترهای شخصی، آن ها فرصت موجود در طراحی سیستم های عامل را تشخیص دادند و به موفقیت رسیدند. آن ها در این صنعت بودند و بر اساس تجربه شخصی خود توانستند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. داستان موفقیت استیو وزنیاک و استیو جابز نیز مشابه است.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

پیدا کردن چیزی که به آن علاقه مند هستید

این مورد، مسئله ای است که توسط هزاران نویسنده تکرار شده است. مهم ترین دلیل تکرار این اصل، چالش هایی است که بر سر راه شما سبز می شوند. در صورتی که به حرفه و یا کسب و کار خود علاقه مند نباشید، هر مشکلی می تواند به راحتی شما را دلسرد کرده و از ادامه مسیر منحرف کند. در چنین شرایطی، تنها علاقه شما است که می تواند به شما انگیزه ببخشد و شما را در مسیر نگه دارد.

 

به دنبال محصولات و خدمات مورد نیاز باشید، نه مواردی صرفا شیک!

به دنبال تولید محصولات و ارائه خدماتی باشید که مشتری به آن ها نیاز دارد. در جامعه امروز، اقامتگاه و حمل و نقل ، خوراک و پوشاک جز نیاز های اساسی به شمار می روند. این در حالی است که ارائه یک نوع شکلات دست ساز لوکس و یا قهوه لوکس چندان مورد نیاز نیست. تجارت هایی که بر اساس نیازهای مشتری شکل می گیرند، معمولا در طوفان های اقتصادی آسیب کمتری می خورند. در مقابل، توجه به نیازهای لوکس و خاص مشتریان، اولین چیزی است که در یک اقتصاد بحران زده از بین می رود.

برای تعیین ایده بهترین کسب و کار مناسب، چارچوب مشخصی وجود ندارد، اما سه مورد فوق می توانند به شما کمک کنند تا در میان دریایی از ایده ها، بهترین و درست ترین آن ها را انتخاب کنید.

 

منبع: inc.com

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top