مدیران بزرگ موفقیت را چگونه تعریف می کنند؟

 

موفقیت در نگاه افراد مختلف جهان تعریف یکسانی ندارد. افراد در سنین مختلف، موقعیت های اجتماعی و کاری متفاوت و حتی رده های مختلف یک سازمان، ممکن است تعاریف متفاوتی از موفقیت داشته باشند.

موفقیت در سایه تلاش، فرهنگ و دیدگاه افراد مختلف در دنیا تعریف می شود و شاید به همین دلیل، یافتن یک عبارت تعیین کننده برای موفقیت امکان پذیر نیست.

 اما در رده های سازمانی و در سطح شرکت های موفق دنیا، مدیران چگونه موفقیت را تعریف می کنند؟ این دسته از افراد که معمولا سکان دار کشتی های بزرگ تجارت در دنیا هستند و معمولا بنا بر تجربه و حوزه فعالیت خود، با بهترین های هر صنعت برخوردارند، چه درکی از موفقیت دارند؟  ما در این مقاله قصد داریم به تعریف مدیران از موفقیت بپردازیم.

 تعریف مدیران از موفقیت

 

فرانچسکا ویدال مدیر ارشد UGO

"پول خروجی یک استراتژی موفق در سازمان است نه هدف آن".

شرکت UGO در زمینه ارائه خدمات ویدیویی و طراحی بازی های کامپیوتری فعالیت می کند. موفقیت برای ویدال به معنای ساختن یک سازمان خوب و کارآمد در سطح انسانی و عملیاتی است.

او معتقد است که در مقیاس سازمانی، موفقیت را می توان در سایه ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، تامین نیرو کار و ایجاد اعتماد و فضای کاری مناسب برای کارگران تعبیر کرد.

او معتقد است که با فرا گرفتن مهارت خوب گوش دادن به ایده های جدید، ایجاد فرصت برای اعضای تیم و تشویق آنها برای پیشرفت های ملموس خود، می توان احساس موفقیت را حتی برای قدم های کوچک، در اعضای تیم نیز به وجود آورد.

در طولانی مدت این عمل سبب شود تا اعضای تیم با تمایل بیشتری برای بهبود شرایط و تبدیل شکست ها به پیروزی اقدام کنند. وی معتقد است این رویکرد می تواند احتمال موفقیت سازمان در طولانی مدت را به شکل نمایی افزایش دهد.

 

 

روزبه باچا مدیر عامل شرکت CityFalcon

شرکت CityFalcon در زمینه امور مالی و حسابرسی خدمات تخصصی ارائه می دهد. باچا موفقیت در زندگی و کار را به معنای بیرون رفتن از دایره امن و کسب تجربه های متفاوتی از زندگی تعبیر می کند.

او معتقد است که کمک کردن به دیگران و داشتن تاثیر مثبت در زندگی آن ها می تواند احساس رضایتی را در انسان به وجود آورد که همان حس موفقیت است. باچا معتقد است که دنیا نسبت به دو یا سه دهه گذشته بسیار تغییر کرده است.

نظام ارزش گذاری انسان ها در کشورهای مختلف دستخوش تغییرات شده است و امروزه در مقابل داشتن حساب بانکی بزرگ و یا ملک و املاک، داشتن استاندارد های بالای زندگی به عنوان المان های تعیین موفقیت به شمار می روند. به همین سبب است که بسیاری، موفقیت را در سایه خلق یک اثر ماندگار و یا ایجاد تغییری مثبت در زندگی گروه بزرگی از افراد جامعه تعبیر می کنند.

 

تام دایر مدیر ارشد شرکت Aureus Technologies

شرکت Aereus Technologies در زمینه فیلترهای آب و سایر ابزار آلات مهندسی کشاورزی، خدمات ارائه می دهد. زمانی که از تام دایر در خصوص تعبیر او از موفقیت سوال شد، او این گونه پاسخ داد:

"شاخص های موفقیت برای من در طول سالها تغییر کرده است.

زمانی که من اولین شرکت خود را تأسیس کردم، خیلی زود در یک قرارداد بزرگ برنده شدم و افزایش سرمایه بسیار زیادی را تجربه کردم.  در آن زمان بود که احساس کردم شکست ناپذیر هستم و قله های موفقیت را فتح کرده ام. اشتباه می کردم! در ادامه ما مجبور شدیم که چندین بار وام بگیریم و قرارداد های بسیار زیادی را از دست دادیم و بسیاری از اهداف بلند مدت و کوتاه مدت ما دستخوش تغییرات شدند.

موقعیت هایی را از دست دادیم که فکر می کردیم صد در صد از آن ما هستند. ما احساس موفق بودن داشتیم در نتیجه برای دستیابی به اهدافمان تلاش نمی کردیم و کل مجموعه در حال درجا زدن بود. از آن زمان به بعد، موفقیت برای من حفظ جایگاه خودم در قطار زندگی است. زمانی که از حرکت باز ایستم، زمانی که از تلاش برای یادگیری و بهتر کردن شرایط خودم دست بردارم، شکست خورده ام".

 

اگرچه تعریف جهان شمولی از موفقیت وجود ندارد، اما قدم اول برای دستیابی به این احساس، تعریف آن برای خود است. آنچه که از درون به شما احساس رضایت می بخشد، می تواند چراغ راه شما برای دستیابی به موفقیت در رده های مختلف کاری و جنبه های مختلف زندگی باشد. 

 

*پیشنهاد می کنیم سری به توضیحات پکیج جامع آموزشی های رهبری اثربخش بزنید*

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top