سخنان بزرگان در خصوص موفقیت

 

موفقیت چیست؟ وقتی در مورد فرد "موفق" صحبت می کنیم، معمولاً به افراد بسیار پولدار، قدرتمند و یا مشهور فکر می کنیم. این در حالی است که اگر از افراد موفق در مورد تعریفشان از موفقیت سوال شود، اکثرا آن را ورای دستاوردهایشان تعبیر می کنند. شاید بهتر باشد موفقیت را در سایه سخنان بزرگان و افراد موفقی درک کنیم که این مسیر را طی کرده اند. ما در اینجا نظر برخی از تاثیرگذارترین افراد جهان درباره موفقیت را بررسی خواهیم کرد.

 

موفقیت بزرگان

 

ریچارد برانسون:

اگر شما نیز طرفدار موسیقی باشید، حتما ریچارد برانسون را می شناسید. در طول سال های نوجوانی، برانسون به دیسلکسیا مبتلا بود و در نهایت در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد. با این حال او اجازه نداد که این امر مانع موفقیت او شود. از نظر برانسون، تعریف موفقیت داشتن یک جزیره خصوصی با ارزش خالص 5 میلیارد دلار نیست. او معتقد است که یک فرد واقعاً زمانی موفق است که خوشحال باشد: "افراد زیادی موفقیت خود را با توجه به میزان درآمد خود و یا افرادی که با آنها معاشرت می کنند، اندازه می گیرند. به نظر من، موفقیت واقعی را باید با توجه به میزان شادی درونی خود سنجید".

 اپرا وینفری:

از آغاز، زندگی اپرا وینفری حقیر و ناهنجار بود. با این حال او توانست در سال های نوجوانی زندگی خود را تغییر داده  و تمرکز خود را بر روی حرفه اش قرار دهد. قابلیت برقراری ارتباط او با مخاطبین سبب شد  که به بانوی اول برنامه های گفتگوی تلویزیونی امریکا تبدیل شود و تعداد مخاطبین  برنامه های او سر به فلک بکشد. پس از موفقیت در نمایش، اپرا  شخصا یک مجله، یک شرکت تولید کننده و چندین سازمان خیریه را راه اندازی کرد. با این حال، موفقیت اپرا فقط با نام وی یا لقب "یکی از ثروتمندترین زنان جهان" شناخته نمی شود، بلکه موفقیت برای او تماماً احساس رضایت است: "... چگونه می توان به زندگی خدمات بیشتری ارائه کرد. این سوال را بپرسید و پاسخ خود را به آن بشنوید. پاسخ شما مشخص می کند که چه چیزی در زندگی بیش از هر چیزی می تواند احساس رضایت را به شما ببخشد. این پاسخ برای من تعریف اصلی موفقیت است".

 

باراک اوباما:

چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده، قدرت و موفقیت را با کامیابی یا غنی بودن برابر نمی دانست. بانوی اول میشل اوباما در کتاب خود اشاره می کند که رئیس جمهور اوباما، در آغاز کار همسرش پیشنهاد مشاغل پردرآمد را برای کار در محله های حقیر و کمک به مردم رد می کرد. بانوی اول در ادامه توضیح داد: "برای باراک، موفقیت مقدار پول به دست آمده و یا درآمد نیست. بلکه او معتقد است که موفقیت با میزان تفاوتی که ما در زندگی دیگران ایجاد می کنیم، سنجیده می شود".

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

استفان کاوی:

استفان کاوی زندگی خود را وقف کشف ایده موفقیت و ویژگی هایی کرد که به افراد کمک می کند تا به شخصیت های تاثیرگذار تبدیل شوند. نویسنده، مربی، تاجر و سخنران اصلی و تحصیل کرده هاروارد با کتاب "7 عادت مردمان موثر" بسیار شهرت کسب کرد. این کتاب در کمترین زمان ممکن، کاوی را به یکی از موفق ترین نویسندگان در جهان تبدیل کرد. کتاب وی برای 250 هفته در لیست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت و بیش از 25 میلیون نسخه فروخت. این یک رکورد بی نظیر بود. ممکن است فکر کنید کاوی در این کتاب به خوانندگان و شنوندگان خود ایده روشنی از موفقیت را ارائه می دهد، اما این طور نیست. کووی به نیویورک تایمز گفت که معتقد است موفقیت امری کاملاً فردی است: "موفقیت همان تعریف های خوبی است که در مراسم تشییع جنازه شما، در موردتان گفته می شود. شما باید به این موضوع مدام بیاندیشید".

 

آریانا هافینگتون:

آریانا هافینگتون، یکی از قدرتمندترین زنان معرفی شده در مجله فوربس، نویسنده ای پرفروش در نیویورک تایمز است و یکی از موفق ترین شخصیت های رسانه ای در تمام ادوار به شمار می رود. در سال 1974، او اولین کتاب خود را منتشر کرد و در اوایل سال 2000، برای فرمانداری کالیفرنیا کاندید شد و در سال 2005 پلتفرم خبری بسیار موفق خود را در هافینگتون پست راه اندازی کرد. هافینگتون می گوید حتی اگر ما تمایل داشته باشیم که موفقیت را  با دو المان پول و قدرت تعبیر کنیم، باید یک  گزینه سومی را  هم در نظر بگیریم: "برای گذراندن زندگی هایی که واقعاً می خواهیم و لیاقت آن را داریم  و نه فقط زندگی هایی که بر سر آن ها توافق کرده ایم، به سومین معیار موفقیت نیاز داریم که فراتر از دو معیار پول و قدرت باشد و از چهار رکن اساسی تشکیل شده باشد: تندرستی، خرد، شگفتی و بخشش".

 

چند دیدگاه کوتاه:

- آلبرت اینشتین موفقیت را این گونه تعبیر می کند:"موفقیت به تنهایی هدف خوبی نیست، تلاش کنید تا مفید واقع شوید".

- باب دیلان در باب موفقیت می گوید:"پول چیست؟ فردی موفق است که صبح ها از خواب بیدار شود و شب ها به رختخواب برود و در این میان، آن کاری را انجام دهد که دوست دارد".

- آین رند، نویسنده بسیار موفق روسی-آمریکایی نیز موفقیت را این گونه توصیف می کند:"در واقع پرسش صحیح در ذهن یک فرد موفق این نیست که چه کسی به من اجازه می دهد؟ بلکه یک فرد موفق از خودش می پرسد:چه کسی می تواند من را در راه دستیابی به خواسته هایم، متوقف کند؟"

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top