راز موفقیت افراد خوشبخت چیست؟

 

انسان ها تنها به واسطه شانس خود موفق نمی شوند، بلکه بسیاری از افراد موفق به طور مداوم در زندگی خود چند اصل مهم و اساسی را رعایت می کنند که در نهایت به موفقیت آن ها در جنبه های مختلف زندگی، منجر می شود.

به بیان دیگر، ایجاد ذهنیت صحیح و عادت های درست، مهم ترین قدم برای دستیابی به موفقیت است. اما راز موفقیت چیست؟ ما در اینجا چهار راز موفقیت در جنبه های مختلف زندگی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 راز موفقیت

 

داشتن بصیرت:

وارن بنیس در کتاب خود تحت عنوان "رهبر بودن"، موفقیت را این گونه تعریف می کند: "توانایی تبدیل چشم انداز به واقعیت".

این بدان معنی است که موفقیت با پاسخ دادن به یک سوال اساسی شروع خواهد شد: من واقعاً در زندگی چه می خواهم؟

بر اساس تعبیر وارن بنیس پاسخ به این پرسش می تواند ایده روشنی از اهداف و تمایلات فرد را در زندگی شخصی و شغلی فراهم آورد. یک رهبر موفق بر جنبه های مختلف اهداف خود آگاه است، در برابر شکست ها و ناملایمات مقاومت می کند و از مسیر خارج نمی شود.

در این راستا و برای داشتن مسیری روشن در راه دستیابی به اهداف، نوشتن قدمی مهم است. از نظر آماری، اکثر افراد موفق در جهان، اهداف و کارهای مهم زندگی و حتی روزانه خود را یادداشت می کنند و برای دستیابی به یک هدف خاص در بازه زمانی مشخص، متمرکز می شوند. این کار از شلوغی بی جهت و هرج مرج در زندگی می کاهد و تمام نیروی شما را در راستای دستیابی به اهداف و موفقیت در زندگی متمرکز می کند.

 

صداقت با خود:

افراد موفق حقیقت را می گویند. شاید این امر آنقدر واضح باشد که نیازی به تاکید بر آن وجود نداشته باشد، اما زمانی که برای خوب دیده شدن، موفقیت مجموعه و سود بالا رقابت وجود داشته باشد، صداقت می تواند به چالشی بزرگ و کالایی کمیاب تبدیل شود. 

در مقیاس های حرفه ای نیز، تحقیقات نشان داده اند صداقت شرکت ها در توضیح شکست های مالی و سرمایه گذاری های اشتباه خود در طول یک سال، سبب شده است تا قیمت سهام آن ها در سال بعد با متوسط بالاتری به فروش برسد.

این امر به دلیل نشان دادن صداقت در درک شکست ها و جلب اعتماد سرمایه گذاران بوده است. در همین راستا، شرکت هایی که به سیاست های باز کاری معتقد هستند و کارمندان می توانند به صورت آزادانه نظرات و انتقادات خود را به سیستم و کار وارد کنند، موفقیت نسبی بیشتری را در طول یک سال تجربه می کنند و میزان وفاداری کارمندان به مجموعه نیز بالا می باشد.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

قدردانی:

قدردانی و سپاسگزاری می تواند قدمی کوچک اما بسیار تاثیرگذار برای موفقیت در زندگی باشد. برای قدردانی از موقعیت و یا چیزی، شما باید محیط اطراف خود را به شکل هوشمندانه ای تحت نظارت داشته باشید و موقعیت های مناسب را برای قدردانی پیدا کنید.

این امر خود به افزایش آگاهی شما و موفقیت بیشتر کمک می کند. قدردانی همچنین می تواند به شما و اطرافیانتان انگیزه بیشتری بدهد تا در راستای اهداف خود گام بردارید. با این حال باید بدانید که قدردانی امری ناخودآگاه نبوده و تنها مخصوص موفقیت ها و پیروزی ها نیست، بلکه هر قدم کوچک در راستای رسیدن به اهداف بزرگ شایسته قدردانی می باشد. برای موفقیت، به شکل فعال به دنبال دلایل سپاسگزاری باشید.

 

موفق شدن

 

سازگاری:

موفقیت به معنای جلوگیری از شکست ها نیست، بلکه به معنای یادگرفتن از تک تک آن ها است. نقل قول معروف توماس ادیسون در مورد اختراع لامپ را در نظر بگیرید: "من شکست نخوردم.

من فقط 10،000 راهی را پیدا کردم که جواب نمی دهند". شکست بخش غیر قابل انکار هر پروژه بزرگ است. اریک ریس معتقد است یادگیری معتبر به معنای پنهان کردن دلایل شکست و یا خود شکست نیست، بلکه مواجهه با آن و بررسی دقیق و موشکافانه شکست یا محدودیت است.

در چنین شرایطی است که زیربنای موفقیت نهایی شناسایی و تکمیل می شود. برای دستیابی به چنین مرحله ای، رئیس معتقد است داشتن ویژگی سازگاری در افراد می تواند تعیین کننده باشد. آنچه داستان موفقیت را از شکست متمایز می کند، یک کارآفرین آینده نگر و دقیق است که می تواند مسیر شکست را به خوبی بررسی کند، دلیل آن را پیدا کند و ضمن تطبیق خود با آن، در مسیر موفقیت گام بردارد.

افراد موفق می توانند با نظرات مخالف، انتقاد ها و تفاوت های موجود سازگار باشند و از تمام امکانات موجود برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنند.

 

همه ما دستیابی به راز موفقیت تضمینی را دوست داریم، اما واقعیت این است که هیچ راز سر به مهری برای موفقیت وجود ندارد. این شما هستید که می توانید با پرورش عادت های خوب و سازنده، مسیر موفقیت را برای خود هموار کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top