بیزنس کوچینگ چه مزایایی دارد؟

 

اگر شما یک کسب و کار کوچک و محلی را اداره می کنید و یا به دنبال ساخت یک شرکت جهانی هستید، نمی توانید منکر مزایای بیزینس کوچینگ شوید. اداره یک کسب و کار اغلب می تواند یک فرایند کاملاً انفرادی باشد اما یک مشاور باتجربه که بتوانید روی کمک هایش حساب باز کنید، ارزشمندترین سرمایه در کسب و کار به شمار می رود.

اکثر صاحبان مشاغل که به دنبال مشاوره در مورد چگونگی رشد شرکت خود هستند، از منابع محدودی استفاده می کنند. مطمئناً، مقالات آنلاین و کتابهای الکترونیکی بی شماری در مورد چگونگی ایجاد و رشد تجارت وجود دارد، اما در پایان روز، متوجه می شوید که  هر شغلی منحصر به فرد است و توصیه های عمومی به سختی می تواند جایگزین مناسبی برای راهنمایی های شخصی باشد.

 

بیزنس کوچینگ

 

بیزینس کوچینگ چیست؟

مربیان کسب و کار معمولاً خود کارآفرینان و صاحبان مشاغل با تجربه ای هستند که تصمیم می گیرند از استعداد خود برای ایجاد و رشد تجارت کمک گرفته و به صاحبان مشاغل دیگر در جهت رسیدن آن ها به اهدافشان کمک کنند.

در حالی که اطلاعات زیادی در مورد نحوه راه اندازی و رشد کسب و کار به صورت آنلاین در دسترس است، بسیاری از این اطلاعات جنبه عمومی دارند و مختص کسب و کار منحصر به فرد شما نمی باشند.

به عبارت دیگر، مربیان کسب و کار با ترفند های خود، قادر به مهیا کردن توصیه ها و مشاوره های شخصی بسیار با ارزش تری هستند که در بسیاری از منابع عمومی در دسترس، وجود ندارند. 

اگر فردی  بخواهد ساز خاصی را یاد بگیرد، پیدا کردن یک معلم موسیقی راه آسان تر و پربازده تری از خود آموزی است. به همین ترتیب، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را ارتقا دهد، بهترین کاری که می تواند انجام دهد عضویت در تیمی است که مربی فوق العاده ای دارد.

ما از این منطق بارها استفاده می کنیم. این واقعیت که مربیان بزرگ سریعترین راه رسیدن به موفقیت هستند، برای اکثر افراد در مشاغل مختلف مشهود است. با این حال در مورد رشد تجارت، از همین منطق غافل می شویم. مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان خبره ای هستند که می دانند چه کاری برای موفقیت در کسب و کار لازم است.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مربی کسب و کار دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

مربیان تجاری به عنوان آموزش دهنده و سوپروایزر خدمت می کنند. آن ها  در خلال بیزینس کوچینگ، شما را در مهارت هایی که برای موفقیت در تجارت خود نیاز دارید، آموزش می دهند و در صورت داشتن هرگونه سوال، به عنوان منبع اطلاعاتی خدمت می کنند.

دقیقاً مانند هر رشته دیگری، مربیان در بیزینس کوچینگ برای اصلاح استعدادها و اهداف شما، هدایت تصمیمات شما و انجام هر کار دیگری که می تواند برای اطمینان از موفقیت شما و تجارت شما انجام گیرد، فعالیت می کنند.

مربیان کسب و کار ابتدا پارامتر های لازم برند شرکت  شما، از اهداف اولیه تا مشتریان هدف و چالش های پیش رو را بررسی می کنند. پس از آنکه مربی کسب و کار شما در مورد پیشنهادها و سیستم های شما هر آنچه در توان دارد را آموخت، در مرحله بعدی در مورد چشم انداز شرکت شما و اهدافی که برای آن دارید، تحقیق می کند. همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است، چشم انداز هر صاحب کسب و کاری نیز منحصر به فرد است و یک مربی کسب و کار باید بداند که آیا می خواهید تجارت خود را به درآمد قابل قبول برای خود و خانواده خود تبدیل کنید یا یک شرکت چند میلیون دلاری داشته باشید.

در مرحله بعدی بیزینس کوچینگ، یک مربی کسب و کار با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف مفید و قابل دستیابی  خود را برای تیم تعیین کنید. این اهداف باید برای رشد موثر و دستیابی به چشم انداز پیش رویتان به شما کمک کنند.

هنگامی که اهداف مشخص شدند، مربی کسب و کار با تهیه مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی برای هدایت کسب و کار و فائق آمدن به چالش های پیشرو، به شما کمک خواهد کرد. در کل فرایند بیزینس کوچینگ، مربیان کسب و کار به عنوان منبع ارزشمند از اطلاعات و مشاوره های شخصی عمل می کنند. بیزینس کوچینگ می تواند مانند یک چراغ قوه عمل کند.

 

یک مربی کسب و کار چگونه می تواند کمک کند ؟

مربی های کسب و کار می توانند به ساخت یک کسب و کار جدید از اساس، تبیین واحد اجرایی، آموزش مجریان طرح در حین فرآیند ساخت کسب و کار، تعریف ماموریت و اهداف مجموعه و همچنین طراحی استراتژی های کوتاه و بلند مدت، کمک کنند.

به همین ترتیب، یک مربی کسب و کار می تواند به صاحبان مشاغلی که در رشد شرکت خود ضربه خورده اند و یا دچار پس رفت شده اند، کمک کند؛ چرا که او در زمینه رساندن تجارت به سطح بعدی تجربه دارند. در کنار سازماندهی و رشد کسب و کار، همچین مربی می تواند سفر مالکان شرکت ها به سمت رشد بهتر را تسهیل کند.  

 

پیشنهاد می کنیم سری به صفحه دوره آموزشی کوچینگ برای مدیران بزنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top