تفاوت و مزیت های آموزش مجازی و حضوری

 

زیرساخت های مرتبط با یادگیری آنلاین به طور مداوم در حال توسعه است و امروزه بیش از هر زمان دیگری افراد برای ادامه تحصیل خود، به دنبال روش های آموزش مجازی هستند.

 یادگیری آنلاین در درجه اول شامل یادگیری از طریق اینترنت است. این در حالی است که آموزش حضوری به یک تجربه سنتی در یک کلاس واقعی اشاره می کند.

 مطالعات نشان می دهند که امروزه 90 درصد از شرکت ها برای آموزش نیروی کار خود، از آموزش مجازی بهره می برند. این در حالی است که در سال 1995، تنها 4 درصد از شرکت ها از این ایده استقبال کرده بودند. حال با پیشرفت روز افزون آموزش مجازی، یک پرسش مهم ممکن است ذهن بسیاری را به خود مشغول کند: چه تفاوت هایی میان آموزش مجازی و حضوری وجود دارد؟

 

 آموزش حضوری یا مجازی

 

مقایسه آموزش مجازی و حضوری:

آموزش حضوری امکان تجربه عملی را فراهم می کند:

اگرچه در سالهای اخیر روش ها و فناوری های حوزه یادگیری بسیار پیشرفت کرده اند، اما هنوز امکان ارائه آموزش مجازی در تمامی رشته ها وجود ندارد. به عنوان مثال آموزش حضوری پزشکان، دندانپزشکان، مهندسین برق و منجمینی که برای رصد به کار با تلسکوپ احتیاج دارند، المان مهمی در تربیت نیروی کار به شمار می رود که به شکل آنلاین امکان پذیر نیست.  

آموزش مجازی  دارای انعطاف پذیری بیشتری است:

 آموزش مجازی اغلب برای افرادی که از راه دور کار می کنند و یا آن دسته از نیروی کار پر مشغله که امکان شرکت در سمینارها را ندارند، یک گزینه عالی است. کارمندان می توانند با توجه به برنامه کاری روزانه خود، در هر زمان که لازم باشد به سیستم وارد شوند و از مفاد آموزشی بهره مند گردند.

 

تنوع بیشتر برنامه از ویژگی های آموزش مجازی می باشد:

در طول سال ممکن است تعداد بسیار زیادی سمینار برای شرکت ها و حوزه های مختلف پیشنهاد شود. خوشبختانه یک فرد می تواند به شکل هم زمان و به راحتی در چند دوره آنلاین یا برنامه آموزشی شرکت کند. کارمندان دیگر نگران محل و زمان برگزاری کلاس ها و سمینارهای آموزشی خود نخواهند بود و می توانند از یک مکان به هر دو برنامه دسترسی داشته باشند. بدین شکل، امکان شرکت در سمینارهای بیشتری در طول سال فراهم می شود و محدودیت های جغرافیای و زمانی وجود نخواهند داشت.

 

آموزش حضوری امکان تعامل بیشتری را فراهم می کند:

در یک محیط کلاس، افراد می توانند به طور واقعی با هم ارتباط برقرار کنند. در آموزش حضوری فرصت های بیشتری برای فعالیت های گروهی و پروژه های تعاملی فراهم می شود. نباید فراموش کنیم که مدل های یادگیری در افراد متفاوت است و یادگیری جمعی می تواند به بسیاری از افراد در آموزش بهتر، کمک کند. این دسته از افراد باید تا حد امکان به کلاس های حضوری بروند. تعامل رو در رو همچنین می تواند فرصت های آشنایی و تقویت روابط اجتماعی را به شکل موثرتری فراهم کند.

 

آموزش مجازی اغلب کم هزینه است:

به طور کلی، هزینه روش های مختلف آموزش و پرورش در بیشتر نقاط دنیا در طی چند سال گذشته، افزایش پیدا کرده است. با این وجود آموزش مجازی می تواند از راه های مختلفی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در امر آموزش مفید واقع شود.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

به عنوان مثال:

  • کاهش هزینه های حمل و نقل: هنگامی که شخصی به یک سمینار یا آموزش راه دور می رود، هزینه حمل و نقل، سوخت، مکان استراحت و خورد و خوراک می تواند بسیار زیاد شود. علاوه بر این پارامترها، هزینه شرکت در دوره نیز سهم بزرگی از هزینه های سفرهای آموزشی را شامل می شود. با استفاده از آموزش مجازی، تا هفتاد درصد از این هزینه ها، حذف می شوند.
  • هزینه های مسکن: اگر فرد برای تکمیل دوره یا گواهینامه نیاز به اقامت در یک شهر خاص داشته باشد، این هزینه اغلب بسیار گران است. حتی رفتن به خارج از شهر برای چند روز و برای یک سمینار یا کنفرانس می تواند صورت حساب های بسیار سنگینی را به همراه داشته باشد.
  • هزینه های دوره: دوره های حضوری هزینه به مراتب بیشتری نسبت به دوره های آنلاین دارند. محل برگزاری دوره، هزینه پارکینگ، کارکنان و اجرای تمامی برنامه ها، از جمله هزینه های جانبی هستند که در دوره های آنلاین حذف می شوند.

آموزش چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، المان مهمی در پیشرفت زندگی فردی و حرفه ای افراد در سراسر دنیاست. هرکدام از این شیوه های آموزش، مزایا و معایب مخصوص خود را دارند. با آگاهی از این پارامترها، افراد با توجه به امکانات شخصی و حرفه ای و همچنین با تکیه بر سبک یادگیری خود، می توانند بهترین انتخاب را در میان این دو گزینه داشته باشند.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top