چگونه دیگران را جذب کنیم؟

 

مردم اهمیت نمی دهند که چقدر می دانید، مگر آن که بدانند چقدر اهمیت می دهید.

 روانشناسان می گویند هسته ی شخصیت، عزت نفس است. این اصطلاح به بیان ساده تر و بهتری تعریف شده است؛ چقدر خود را دوست دارید؟

عزت نفس به این معنی است که شما احساس کنید چقدر مهم و ارزشمند هستید. انسانها شدیدا احساساتی هستند و از روی احساسات تصمیماتی می گیرند و سپس آنها را با منطق توجیه می کنند. مردم به شدت تحت تأثیر محیط، احساس خود و به ویژه چگونگی رفتار دیگران نسبت به خود هستند.

 شما از کودکی شرطی شده اید که در برابر عمل و عکس العمل های والدین تان نسبت به خود بسیار حساس و زود رنج باشید.

پویایی این مشاجره های زودهنگام اغلب پایه ی ارتباط شما را با دیگران در زندگی پی ریزی می کند. وقتی کاری را برای دیگران انجام می دهید معمولا یا اعتماد به نفس (احساس درونی مثبت) شما تقویت می شود یا از تحقیر شدن شما توسط دیگران و یا در شرایط دیگر جلوگیری می کند.

 چگونه جذاب باشیم


چگونه جذاب باشیم؟

 انسان به طور ذاتی شدیدا نیاز دارد که او را ارزشمند بدانند بنابراین راز جاذبه ساده است.

کاری کنید که دیگران احساس مهم بودن کنند.

5 راز برای جذاب بودن

  • پذیرش
  • تقدیر
  • تایید
  • تحسین
  • توجه

 

پذیرش

بزرگترین هدیه ای که می توانید به افراد دیگر بدهید نگرش مثبت با همان توجه بی قید و شرط است. یعنی آنها را به طور کامل و بی حد بپذیرید و هرگز از آنها انتقاد و عیب جویی نکنید. چنان که گویی آنها معجزه ی طبیعت هستند. این نقطه ی شروع جذاب بودن است. لبخند بزنید. وقتی به افرادی که شما را نگاه می کنند با خوشحالی لبخند می زنید اعتمادبه نفس آنها خودبه خود افزایش می یابد. آنها احساس خوشایندی می کنند. احساس مهم و ارزشمند بودن و شخصی که این احساس را به آنها القاء می کند را دوست دارند. آنها شما را فرد با جذابی می یابند.

 

 تقدیر:

هرگاه از دیگران به خاطر انجام کاری چه کوچک و چه بزرگ، تقدیر کنید اعتماد به نفس شان بالا می رود. آنها احساس قابلیت و توانایی بیشتری می کنند.

 

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

تأييد:

گفته می شود؛ بچه ها برای آن گریه می کنند و مردها برای آن می میرند. همه ی انسان ها در طول زندگی نیاز شدید و ناخودآگاهی به تأیید رفتارها و موفقیت هایشان دارند. تأیید، هر میزانی که باشد انسان را راضی نمی کند. این نیاز مانند نیاز به غذا و استراحت مداوم است. افرادی که پیوسته به دنبال فرصت هایی برای تأیید دیگران هستند به هر جایی که پا می گذارند مورد استقبال قرار می گیرند. شاید بهترین تعریف برای تأیید، ستایش است.

هرگاه افراد را به خاطر کاری که انجام داده اند ستایش کنید، اعتماد به نفس شان افزایش می یابد.

 

تحسين:

بنا به گفته ابراهام لینکلن، همه تحسین را دوست دارند. وقتی ویژگی و موفقیت افراد را صادقانه و خالصانه بیان می کنید، آنها احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کنند. همیشه در فرد دنبال چیزی بگردید که از آن تعریف کنید این فرد شما را فرد با جاذبه ای خواهد یافت.

 

توجه:

این خصوصیت بهترین خصوصیت شماست. وقتی به افراد کاملا توجه کنید آنها احساس می کنند که ارزشمند و مهم هستند. جادوی گوش کردن و توجه کامل، بالاترین شکل تعلق است. توانایی شما برای خوب گوش دادن در یک گفت وگوی اجتماعی یا تجاری می تواند به اندازه ی هر مهارت دیگری به پیشرفت شما کمک کند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک رهبر، توانایی او در جمع آوری اطلاعات از طریق پرسیدن و گوش دادن دقیق به گفته های افراد است.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top