چطور برای یک سازمان چشم انداز استاندارد تعریف کنیم؟

 

چشم انداز سازمانی یکی از ارکان مهم در مدیریت و سازماندهی مجموعه های بزرگ است. طبق نظرسنجی های مجله فوربس، کارمندانی که چشم انداز شرکت خود را معنادار می دانند، چیزی در حدود 68 درصد تعامل با مجموعه را نشان می دهند. این در حالی است که میانگین تعامل افرادی که از چشم انداز سازمانی شرکت خود اطلاعی ندارند و یا آن را بی معنا می دانند، تنها 18 درصد است. این تفاوت قابل توجه است!

علاوه بر آن، در بسیاری از مجموعه ها چیزی در حدود 70٪ از کارمندان چشم انداز شرکت خود را درک نمی کنند. این امر نه تنها برای تعامل در مجموعه مضر است، بلکه احتمال درک اهداف خاص مجموعه برای کارمندان را نیز به شدت کاهش می دهد. در چنین شرایطی، امکان آنکه فعالیت های کارمندان در راستای استراتژی های کلان مجموعه باشد، بسیار کم است.

 

حال که از اهمیت چشم انداز سازمانی اگاه شدیم، باید آن را به شکلی واضح تعریف کرده و شیوه تنظیم یک چشم انداز سازمانی استاندارد و کارآمد را بررسی کنیم.

 چشم انداز سازمانی

 

چشم انداز سازمانی چیست؟

چشم انداز سازمانی در واقع پاسخ دقیقی به  سه پرسش است: چه اهدافی، در چه شرایطی و چرا.

چشم انداز سازمانی با استراتژی سازمانی بسیار تفاوت دارد. استراتژی سازمانی روش های دستیابی به اهداف سازمان را توصیف می کند. اگر سازمان مربوطه را به شکل یک ماشین در نظر بگیریم، چشم انداز سازمانی مدل ماشین و مقصدی است که قرار است با ماشین به آن رسید. این در حالی است که استراتژی سازمانی فیزیک دقیق پشت چرخ دنده ها و مکانیزم های مختلف را توضیح می دهد.

یک چشم انداز سازمانی موفق و دقیق، مجموعه ای از مواردی است که به شکلی دقیق توصیف شده اند و کارمندان مجموعه، در هر سطحی، می توانند با آن به خوبی ارتباط برقرار کنند.

حال مسئله این است که برای نگارش چنین چشم اندازی و یک چشم انداز استاندارد، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

 

1- اهداف خود را بشناسید

تعیین اهداف مناسب یک هنر است. هر کسی که این کار را با موفقیت انجام داده باشد به شما خواهد گفت که تعیین هدف به آنها کمک کرده است تا آنچه را که می توانستند تصور کنند، انجام دهند. تعیین اهداف نه تنها مقصد نهایی را مشخص می کند، بلکه شامل مراحلی است که شما را به آنجا می رساند. این نقطه جایی است که استراتژی و چشم انداز سازمان با یکدیگر پیوند می خورند. در حالی که اهداف را به شکل دقیق در چشم انداز توصیف می کنید، باید ایده ای در خصوص دستیابی به آن ها نیز داشته باشید. این ایده ها به شکل کلی در چشم انداز قرار گرفته و به شکل دقیق تر در استراتژی مورد بحث قرار می گیرند.

 

2- ارزش های مجموعه خود را در نظر بگیرید

هر شرکتی ارزش های نهان و آشکاری دارد. چالش دیگر در ایجاد چشم انداز سازمانی تعریف این ارزش ها است. ارزش ها می توانند عبارتهای ساده یک کلمه ای مانند "نوآوری" و "ارتباطات" باشند. همچنین می توانند کمی طولانی تر شوند؛ به عنوان مثال، "دسترسی به آموزش برای همه". زمانی که ارزش های مجموعه خود را که به وسیله آنها تجارت می کنید تعریف کردید، آنها را در کنار اهداف خود قرار دهید و ارتباطات و تعامل میان آن ها را درک کنید؛ چرا که این دو از عوامل اصلی و مهم در چشم انداز یک مجموعه هستند.
 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

3- سادگی کلید حل مشکلات است!

شما به کارمندان خود نیاز دارید که چشم انداز را درک و پشتیبانی کنند. پیچیده کردن این چشم انداز نشان دهنده آن است که راه حل های زیادی را در سر خود پرورانده اید که هیچ کدام کیفیت حائز اهمیتی ندارند و در پایان بسیاری از آن ها را غیر ضروری خواهید دانست. چه قسمت هایی از چشم انداز شما کاملاً ضروری هستند؟ پاسخ به این پرسش به شما کمک می کند تا در زمان، هزینه و انرژی مجموعه صرفه جویی کنید و تنها بر روی یک راه حل ساده که محصولی با کیفیت را تضمین می کند، متمرکز شوید.

 

4- مبهم نباشید

این مرحله ممکن است دشوار باشد زیرا شما در حال تهیه لیستی از خواسته هایی هستید که به طور معمول در حال حاضر با آن ها بر همکنش ندارید. این ویژگی اصلی چشم انداز سازمانی است. در عین بلند مدت بودن برنامه ها، باید آنقدر واضح باشند که بتوانید آن را به پنج ناظر مستقل نشان دهید و همه آنها تفسیر دقیق و یکسانی از آن را ارائه دهند.

 

5- بازه های زمانی تعیین کنید

اگرچه چشم انداز سازمانی باید به آینده نگاه کند، اما این برنامه ریزی نباید برای زمان نامحدود باشد. نقاط عطف چشم انداز خود را مشخص کنید و یک جدول زمانی مشخص برای آن ها در نظر بگیرید. این امر هم برای عناصر دقیق و هم برای پارامتر های مبهم در چشم انداز سازمانی صدق می کند. اهداف به نوبه خود از اهداف كوچكتر و نقاط عطف مختلفی تشکیل می شوند. چشم انداز سازمانی به مجموعه شما کمک می کند تا در طول این سفر، پیروزی ها و دستاورد های کوچکی به دست آورید که در نهایت مانند قطعات پازل، هدف نهایی مجموعه را تکمیل می کنند.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top