استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ موفق داشته باشیم؟

 

استارتاپ نوعی سرمایه گذاری است که توسط بنیانگذاران آن پیرامون یک ایده یا مشکل با پتانسیل بالای تاثیر گذاری و یا فرصت اقتصادی پرسود، شکل می گیرد. در بیشتر مواقع، توسعه واقعی حتی قبل تر از سرمایه گذاری و با جستجو در خصوص یک ایده و یا مشکل مهم که ارزش حل کردن و ساخت یک تیم متعهد را داشته باشد، شروع می شود.

این تیم باید دیدگاه های مشترک و همسو داشته باشند تا چشم انداز شکل گرفته را به یک واقعیت تبدیل کنند. هدف بنیانگذاران استارتاپ ها، تاسیس یک تیم متعهد با مهارت و توانایی لازم است که بتواند مسائل یا راه حل های اولیه و محصول یا بازار اولیه را، قبل از مقیاس گذاری آن ها به عنوان یک شرکت و ورود به تجارت پایدار، ارزیابی کنند.

 

 استارتاپ چیست

 

بنابراین استارتاپ ها علاوه بر فرآیند نوآورانه، از ایده تا تولید محصول و مدل تجاری، به یک تیم  متعهد و توسعه دهنده نیز نیاز دارند تا با رشد هر دو آن ها به شکل همزمان بتوانند به یک کسب و کار واقعی و در حال رشد تبدیل شوند. این کسب و کار به پشتوانه این دو عامل می تواند اعتبار کسب کند و به یک کمپانی بزرگ بدل شود.

یک شرکت مستقل، یک نهاد خودپایدار است که به هیچ شخص یا سازمان دیگری وابسته نیست. تمام دانش ها، ارزش ها و استراتژی ها به طور دائمی در این مجموعه قرار گرفته است، به گونه ای که بتواند به فعالیت خود ادامه دهد، پیشرفت کند، از نظر مالی پایدار بماند و برای مشتریان، سهامداران و سایر اشخاص اصلی ارزش ایجاد کند.

 

چه زمانی یک شرکت به عنوان یک استارتاپ شناخته می شود؟

بر اساس قوانین جدید در اروپا و ایالت متحده آمریکا، یک نهاد تا ده سال پس از ثبت و شروع به کار خود، استارتاپ شناخته می شود. این در حالی است که قوانین قدیم، محدودیت هفت سال را در نظر گفته بودند. به طور مشابه، اگر گردش مالی یک نهاد برای هر یک از سال های مالی از زمان ثبت شرکت کمتر از 140 هزار باشد ، می توان آن را به عنوان یک شرکت نوپا شناخت. در برخی از کشورها شرکت های استارتاپی با شرایط خاص از پرداخت مالیات معاف هستند. این شرایط با توجه به کشور و قوانین اقتصادی منطقه فعالیت ممکن است متفاوت باشند.

 

قدم های کلیدی برای شروع یک استارتاپ

یک کارآفرین نمی تواند مثل یک فرد تجاری فکر کند. برای تاسیس یک استارتاپ مراحل و جنبه های مختلفی وجود دارد که باید به دقت بررسی شوند. ما در اینجا چند نکته مهم برای پایه گذاری یک استارتاپ موفق را بازگو خواهیم کرد.

1- تصمیمات مالی هوشمندانه بگیرید

شما برای راه اندازی استارتاپ مجبورید پول نقد هزینه کنید، اما باید نحوه و زمان خرج آن را به دقت بررسی کنید. ، تا زمانی که شاهد بازگشت سرمایه خود نیستید، پول نقد را برای تهیه iPad ها، فضای مناسب اداری، MacBook Pro برای هر کارمند، تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها خرج نکنید. در عوض پول نقد خود را در تجارت، سرمایه گذاری کنید. هزینه را به بخش توسعه و تحقیق و استخدام بهترین کارمندانی که می توانید پیدا کنید، اختصاص دهید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 

2- به دنبال بازاریابی مردمی باشید

جامعه مخاطب خود را بسازید و مارکت خود را توسط شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام  معرفی کنید. تحت هیچ شرایطی در این بخش متوقف نشوید. شما می توانید با آگاهی دادن به مردم در مورد کسب و کار یا محصول خود، یک کمپین تأمین سرمایه گسترده (crowdfunding) راه بیندازید. حتی اگر به بودجه این کمپین برای سرمایه گذاری احتیاج ندارید، این یک روش عالی برای ایجاد سر و صدا و جلب مشتریان احتمالی است؛ زیرا آنها از نظر عاطفی و مالی در تجارت شما سرمایه گذاری می کنند.

 

3- یک برنامه ی تجاری بنویسید

تمامی استارتاپ ها به یک برنامه ی تجاری نیاز دارند. یک برنامه تجاری مجموعه تعاریفی از اولویت ها، گسترش اهداف و مسیریابی به منظور رسیدن به موفقیت است.

 کارآفرین

4- کارمندان مورد نیاز خود را استخدام کنید

رشد یک کسب و کار تازه لزوما به معنی استخدام کارمندان شخصی نیست. فقط به تعداد نیاز، افراد را استخدام کنید و در صورت امکان، پیمانکاران یا فریلنسرها را انتخاب کنید. در ابتدا با انعطاف پذیری و کوچک نگه داشتن نیروی کار، توانایی سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. پس از این دوره، درآمد شما رشد خواهد کرد و سپس می توانید نیرو کار خود را گسترده کنید.  

 

5- هنگام گسترش احتیاط کنید

هنگامی که یک استارتاپ به سمت موفقیت می رود، حتما برای رشد خود، برنامه ریزی کنید. ممکن است برای رشد و گسترش بیشتر کسب و کار وسوسه شوید، اما دقت داشته باشید که اگر خیلی سریع گسترش پیدا کنید ممکن است توانایی پاسخگویی به نیاز مشتریان را نداشته باشید. شما می توانید در این راستا از تجربه های یک مدیر تجاری بهره بگیرید.

 

6- همیشه یک تصویر حرفه ای از کسب و کار خود نمایش دهید

شما می خواهید مشتریان شرکت جدید شما را جدی بگیرند، بنابراین باید مطمئن شوید که چهره ی  جدی را  به مردم ارائه می دهید. سایت رسمی، مطالب مربوط به بازاریابی و اطلاعات شما در اینترنت باید بسیار حرفه ای باشد تا در هنگام بازدید شخصی از وب سایت یا تلاش برای کسب اطلاعات در مورد راه اندازی آن، با یک تجربه‌ی حرفه ای و لذت بخش از آنها استقبال شود. خدمات مشتری باید درجه یک باشد و تمام تعاملاتی که مشتریان شما با شرکت شما یا نماینده شرکت دارند، باید مثبت باشد.

برای راه اندازی یک استارتاپ، باید با ریسک و عدم اطمینان کنار بیایید. شما باید آماده باشید که ساعتهای طولانی با هزینه بسیار کم یا در بعضی مواقع بدون پرداخت هزینه کار کنید. زندگی یک فرد کارآفرین را مورد مطالعه قرار دهید تا خود را  در این سفر حس کنید. در پایان وقتی پاداش تلاش های خود را دریافت می‌کنید، متوجه خواهید شد که تمامی سختی ها، ارزشش را داشتند.

 

یشنهاد می کنیم برای تسلط بیشتر بر موضوع کارآفرینی در دوره مجازی "چگونه کارآفرین موفقی شویم؟" شرکت نمایید.

 کارآفرینی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top