روش هایی که هزینه های تولید را کاهش می دهد

 

در دنیای مدرن امروز، تنوع خدمات و کالاهای ارائه شده بسیار بالاست و بدیهی است که شرکت ها در هر شکل و اندازه ای برای کاهش هزینه ها، ادامه رقابت و افزایش سود خود تلاش کنند. برای شرکت های فعال در زمینه تولید کالا، هزینه های تولید عامل اصلی در قیمت گذاری محصول و عملکرد شرکت در مقیاس بزرگ است.

اولین و موثر ترین گام برای کاهش هزینه های تولید، ایجاد روشی مدون و سیستماتیک برای بررسی مداوم هزینه های اضافی مجموعه است. چنین سیستمی عوامل محرک هزینه های بالای تولید را شناسایی می کند و راهکارهایی را برای مقابله با این هزینه ها ارائه می دهد. اما مهم ترین فاکتورها در کاهش هزینه های تولید کدامند؟

 

 کاهش هزینه ها

 
کاهش هزینه مواد اولیه

یکی از بزرگترین  بخش از هزینه های تولید، به خرید مواد اولیه تعلق دارد. شاید با خود فکر کنید آنچه که امروز در خط تولید خود مصرف می کنید، برای شکل گیری محصول نهایی ضروری است. با این حال ما توصیه می کنیم یک قدم به عقب بردارید و تمام فاکتورهای لازم برای تولید را بازنگری کنید. نحوه عرضه مواد در بازار به دلیل تقاضای بازار و یا حتی سیاست می تواند روز به روز تغییر کند. بهتر است پیش از هر اقدامی، تحقیقات لازم را در خصوص بازار انجام دهید و بهترین تامین کنندگان مواد اولیه را پیدا کنید که بتوانند با قیمتی کمتر، کیفیت مناسب را در اختیار شما قرار دهند. شما همچنین می توانید برای خرید مواد اولیه، توافق نامه های تأمین طولانی مدت را در نظر بگیرید.

زیاد دیده می شود که مدیری بخاطر اینکه چندین سال با یک تامین کننده کار کرده، خود را ملزم میداند که همچنان از او خرید کند، حتی اگر قیمتی بالاتر می دهد.

 

کاهش هزینه محل تولید

یافتن مکانی برای تولید محصول امری چالش برانگیز اما بسیار مهم و کلیدی است. در میان هزینه های جاری شما، معمولا هزینه محل تولید و نگهداری محصولات، انبارها و دفاتر گنجانده می شود. یک مکان ایده آل برای شرکت های تولیدی، معمولا به مراکز توزیع نزدیک تر است. همچنین باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک مکان بسیار دور افتاده، ممکن است هزینه های جانبی تامین رفت و آمد کارکنان و دستیابی به امکاناتی چون اینترنت، برق و تلفن را افزایش دهد. بنابراین، در انتخاب محل تولید دقت کنید و با در نظر گرفتن پارامترهای فوق، به دنبال مکانی باشید که هزینه زیادی را بر دوش شما تحمیل نکند.

 

این مطلب را هم بخوانید: روش های کاهش هزینه

کاهش در هزینه طراحی

گاهی ممکن است فکر کنید که محصول شما به یک تغییر و یا ویژگی جدید اما اضافی احتیاج دارد. با این حال ممکن است طراحی آن ویژگی اضافی کوچک، هزاران دلار هزینه به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی بهتر است قبل از هر تصمیم گیری، به پرسشهای زیر پاسخ دهید:

  • هنگام عرضه آزمایشی محصول، مصرف کنندگان چقدر راضی بودند؟
  • چه ویژگی هایی اشتباه گرفته شدند؟

سپس سعی کنید انتخاب های خود را فقط بر اساس آنچه برای خوشحال نگه داشتن مصرف کننده نیاز دارید، متعادل کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

کاهش هزینه نمونه سازی اولیه

نمونه سازی در معرفی طرح و اثبات موفقیت آن برای سرمایه گذاران بسیار مهم است اما گیر کردن در چرخه بی پایان نمونه سازی و طراحی مجدد می تواند برای شرکت شما مضر باشد. در مهندسی زمان برابر با پول است؛ بنابراین تسریع در مرحله نمونه سازی با استفاده از مدل های مجازی (طراحی با کمک رایانه) راه حلی مفید برای  بررسی ایده های اولیه و انجام کنترل های نهایی، در کمترین زمان ممکن خواهد بود. به جای صرف زمان بسیار طولانی به منظور بهینه سازی نمونه اولیه، شما می توانید بر روی اقدامات لازم جهت معرفی طرح خود به بازار متمرکز شوید. این عمل هزینه های تولید محصول در فاز های اولیه را به شکل چشمگیری کاهش می دهد و محصول شما را سریع تر به بازار مخاطب وارد می کند.

 

کاهش در هزینه منابع انسانی

خیلی اوقات مشاهده می شود با توجه به عدم شناخت مدیران از کارکرد بهینه منابع انسانی، نیروی مازاد در سازمان مشغول به کار است. همین نیروی مازاد می تواند هزینه های فراوانی را به شرکت تحمیل کند. با بررسی نیروی کار و توان کاری، می توانید بهینه ترین حالت برای پیشبرد کار را طراحی کنید و با تعداد نفرات بهینه نیروی انسانی، کارخودتان را انجام بدهید.

 

به نظر شما، چه راهکارهای دیگری می توان برای کاهش هزینه ها نام برد؟

 

آموزش coq

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top