چطور هزینه های شخصی را کاهش دهیم؟

 

کاهش هزینه های شخصی و اندوختن پس انداز، به یکی از مهم ترین المان های زندگی در دنیای مدرن تبدیل شده است. هزینه ها رو به رشد هستند و به واسطه تنوع موجود در خدمات ارائه شده، پس انداز کردن و مدیریت هزینه ها می تواند امری سخت و دشوار باشد. بسیاری از ما با یک پرسش به ظاهر آسان اما چالش برانگیز روبرو هستیم: چه روش هایی در کاهش هزینه های شخصی موثر هستند؟ چگونه به پس انداز های شخصی خود کمک کنیم؟

 

در این مطلب به چهار گام ساده اما کاربردی می پردازیم که به ما کمک می کند تا مدیریت بهتری بر روی هزینه های شخصی خودمان داشته باشیم.

 کاهش هزینه های شخصی

 

قدم اول: بررسی هزینه های ماهانه

اولین و مهم ترین بخش، بررسی هزینه‌های جاری است. بررسی مواردی که در طول ماه برای آن ها هزینه می کنید، گامی موثر در کنترل و کاهش هزینه های شخصی است.  برای این کار باید تمامی عملیات مالی خود را مستند سازی کنید. رسید های بانکی و خودپردازها، قبض ها، دسته چک، وام ها، پرداخت ها و رسید های قدیمی، پروفایل های آنلاین تماشای فیلم و کارت های عضویت خود را بررسی کنید و آن ها را در یک فایل یا دفتر مشخص یادداشت کنید. پس از یک ماه، هزینه ماهانه شما تعیین خواهد شد. همچنین می توانید با طبقه بندی هزینه ها، متوجه شوید که در طول ماه برای چه عناوینی بیشتر از همه خرج می کنید. آگاهی از از هزینه های ماهانه قدم بزرگی است و در تصمیم گیری های اتی خود در خصوص بودجه شخصیتان تاثیر می گذارد.

 

قدم دوم: هزینه های غیرضروری و مشهود ماهانه را قطع کنید

وقتی می دانید پول شما در کجا بدون ضرورت هزینه می‌شود، زمان قطع کردن آن است. هزینه‌های ماهانه ای که شما به آن ها احتیاج ندارید، ممکن است شامل موارد زیر شوند:

  • عضویت های قدیمی ( در مجله ها، باشگاه های ورزشی، وب سایت ها و ...) که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید.
  • خشکشویی مواردی که ضرورتی ندارند
  • پوشاک / هدایا / اقلام "متفرقه"

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

قدم سوم: صرفه جویی در قبوض

بدون برق و آب نمی توان زندگی کرد اما می توانید راه هایی برای کاهش هزینه های آب و برق خود پیدا کنید. وقتی لامپ های رشته ای می سوزند، آنها را با LED جایگزین کنید. لامپ های LED گران هستند، اما طول عمر بیشتری دارند و انرژی کمتری را مصرف می کنند. برای انتخاب لامپ مناسب و به جای عدد وات از عدد لومن استفاده کنید. این عدد مقدار نور ساطع شده را نشان می دهد. ترموستات قابل برنامه ریزی را بر روی سیستم گرمایش و سرمایش خانه ی خود نصب کنید. این روش قادر است دمای هوای خانه ی شما را حتی زمانی که در خانه نیستید و با توجه به نوع گرم یا سرد بودن هوا، تغییر دهد و در هزینه‌ها صرفه جویی کند. هر وسیله الکتریکی را که به صورت مداوم از آن استفاده نمی کنید، از برق جدا کنید. بسیاری از دستگاه های الکترونیکی حتی در حالت خاموشی، مقدار کمی برق مصرف می کنند. دمای آب آبگرمکن را پایین نگه دارید. شما به دمای بالای 130 درجه فارنهایت نیاز ندارید، بنابراین آب گرمکن برای گرم نگه داشتن آب انرژی زیادی مصرف می کند. استفاده از پتوی گرمکن و ایزوله کردن لوله های آب گرم  می تواند به کاهش هزینه های شخصی کمک کند.

 

قدم چهارم: ساخت بودجه

در آخرین قدم و با توجه به اطلاعات به دست آمده، بودجه ماهانه را بسازید. ساخت یک بودجه سه چیز را لازم دارد: میزان درآمد دریافتی، دانستن میزان مخارج و برنامه ریزی برای کمتر خرج کردن و پس انداز باقی مانده. هنگامی که در خصوص درآمد و هزینه های ماهانه خود اطلاع کسب کردید، می توانید هزینه های خود را اولویت بندی کنید تا برای اهداف بلند مدت برنامه ریزی کنید. یک روش استاندارد برای بودجه بندی هزینه های ماهانه، روش 50-30-20 است. 50 درصد از درآمد ماهیانه شما، صرف هزینه های لازم، مانند خدمات رفاهی، غذا، بیمه، مالیات، خانه و .. می شود. 30 درصد از آن صرف اقلام لوکس، سرگرمی و مصرف غذا در رستوران می شود و 20 درصد باقی مانده به پس انداز اختصاص داده می شود.

 

 

همین روش ها و همین 4 گام اگر رعایت شود می تواند تاثیر ملموسی بر روی مدیریت مالی شما داشته

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top