اصول بازاریابی در اینستاگرام چگونه است؟

 

رعایت اصول بازاریابی در اینستاگرام شالوده محکمی را در ایجاد صفحات در دنیای مجازی می سازد. عمده هدف اصلی که در بازاریابی به وسیله اینستاگرام می توان به آن دست یافت، ایجاد درآمد زیاد حول احترام به خواست مخاطب است . این درآمد می تواند در قالب کلیک هایی که در پیجهای اینستاگرامی صورت می گیرد، حاصل شود. همچنین می تواند با ایجاد محتواهای جالب و کارکردی به دست آید. اگر رویکرد ما، در مواجه با اینستاگرام رویکردی پویا و مشخص باشد، می توانیم به کسب درآمد مقبول در اینستاگرام برسیم.

در این مطلب تصمیم داریم به برخی از اصولی که می تواند به رشد پیج اینستاگرام ما کمک کند بپردازیم.

کار با اینستاگرام


پست گذاری راهی برای بازاریابی در اینستاگرام

از زیرمجموعه اصول بازاریابی در اینستاگرام اصول پست گذاری در آن است. پست گذاری جزء کارهای مهم روازنه کاربران اینترنتی است. در گذاشتن پست ها همیشه باید جانب اعتدال را رعایت نمود. پست ها نباید آنقدر کوتاه باشند که خواننده از آنها چیزی عایدش نگردد و نه آنقدر طولانی باشند که موجبات ملال مخاطبین را فراهم نماید.

 در پست ها می توان از تبلیغات استفاده نمود. تبلیغات ممکن است از کسب و کار شخصی گرفته تا تبلیغ برای برندهای بزرگ باشد. از اصول بازاریابی در اینستاگرام این است که مطالب تبلیغی در کنار مطالب و محتواهای قوی و دارای بار ارزشی دیگر استفاده شود. تبلیغات صرف، رغبتی را برای کاربران اینستاگرام فراهم نمی کند و تعداد فالوور کاهش می یابد. در میان انواع پست ها، نوع ویدئویی آن طرفداران بیشتری دارد. هرچه زمان این ویدئو ها کمتر باشد فالوورهای بیشتری در اینستاگرام ما به دست می آید و جذب فالوور بیشتر مساویست با درآمد بیشتر.

 

اصول پست گذاری ، اصلی از اصول بازاریابی در اینستاگرام

مهمترین اصول که در پست های گذاشته شده در اینستاگرام بایستی رعایت شوند عبارتند از:

1- تامین کمیت مناسب پست ها: رعایت ارسال حداقل 1 پست و حداکثر 4 پست در روز (معمولاً در مجموع 1.5 پست توصیه می شود.)

2- تامین فاصله زمانی برای پست ها: رعایت فاصله چهار ساعته در بین ارسال پست ها، پست گذاری در فواصل زمانی 12 تا 14، 16 تا 18 و 22 تا 1 بامداد.

3- استفاده از تصاویر زیبا در پست گذاری: بهترین عکسها، عکس هایی هستند که حس کنجکاوی مخاطب را تحریک می کند. تصاویر شلوغ و درهم و با گرافیک ضعیف، نمی تواند برای مخاطب جذاب باشد.

4- تامین اندازه مناسب پستها: برخی در پست هایی که می گذارند، ابعاد را به درستی در نظر نمی گیرند و بخشی از تصویر در پست نشان داده نمی شود. معمولاً برای پست های عکس، بهتر از از ابعاد مربع و یک اندازه استفاده نمایید.

 

ویرایش های تکمیلی و مداوم اطلاعات شخصی در اینستاگرام از اصول بازاریابی در اینستاگرام می باشند. این اطلاعات هرچه جامع تر و خلاقانه باشد جاذب دنبال کنندگان بیشتری است. در قسمت پروفایل شما می توانید آدرس وب سایت خود را درج کنید. دقت شود که که حتی الامکان این قسمت را خالی نگذارید. می توانید آدرس پروفایل لینکدین خود را در این قسمت درج نمایید. در قسمت پروفایل به طور مداوم و ماهانه عکس پروفایلتان را عوض کنید. شرکت ها می توانند لگوهای خود را خلاقانه و توسط فوتوشاپ در عناصر جزئی حل نمایند و تصاویر جدیدی خلق کنند.

 

این مطلب را هم بخوانید : (3 روش افزایش فالوور در اینستاگرام)

 

محتوای تاثیرگذار

 اصول بازاریابی در اینستاگرام طیف وسیعی از الزامات ناظر بر محتوا را در بر دارد. محتواهای پرمایه نقش بسزایی در جذب مخاطب دارند. محتوای آموزشی یکی از آنها است. کاربران امروزه به واسطه فضای مجازی در کوتاه ترین زمان و فراتر از قیدهای مکان به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا می کنند. بعضی از اصول بازاریابی حاکم بر محتوا گذاری در اینستاگرام عبارتند از:

  1. هدفمند بودن محتوا چه در بعد تبلیغی و چه در بعد آموزشی
  2. ممتد بودن محتوا و سیر تکمیلی آن در اینستاگرام
  3. ایجاد داستان در بخش story اینستاگرام که شامل نوشته، عکس یا ویدیو است .
  4. مشاوره با اینفلوئنسرهای کارکشته و مجرب در محتواگذاری
  5. استفاده از هشتگ، که ساخته نوعی ربات اینستاگرامی است. هشتگ ها نقش عمده ای در جذب فالوور و افزایش درآمد در اینستاگرام دارند. با ایجاد 7 هشتگ در محتوا ما می توانیم لایک های بیشتر را دریافت نماییم. نام هشتگ نبایستی از حوزه اخلاق فراتر رود چون با برخورد اینستاگرام مواجه می شود.
  6. استفاده از کوپن تخفیف در اینستاگرام: در صورت داشتن وب سایت تجاری می توانید با کوپن های تخفیفی به جذب مشتری و فالوور بیشتر دست یابید.

 

 

مشاوره و بازاریابی اینستاگرامی

 اصول بازاریابی در اینستاگرام رابطه تنگاتنگی با تخصص در زمینه فهم  فضای مجازی دارند. تخصص و حرفه ای شدن در هر زمینه ای به کار می آید . در دنیای پیچیده علوم، ابزار مشاوره می تواند به کاری تمام وقت تبدیل شود. شما می توانید برند خودتان باشید و برندتان را به واسطه فضاهای رسانه ای مدرنی چون اینستاگرام مطرح سازید. تبلیغ توانایی و مهارت شما در اینستاگرام می تواند به فروش محصولات فکری و مادی شما بینجامد. امروزه اینستاگرام نگاهی رو به توسعه دارد. دنیا دیگر آنقدر بزرگ نیست که نتوان محدودیت های زمانی و مکانی را بهانه ای برای انفعال خود قرارداد. جهان امروز دهکده ای شده است که تعامل بالا در آن جریان دارد.

 

ایا شما هم از اینستاگرام برای کسب درآمد استفاده می کنید؟ پیشنهاد می کنیم در دوره مجازی صفر تا صد اینستاگرام شرکت کنید. جهت مشاهده توضیحات دوره، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

 

دوره مجازی صفرتا صد اینستاگرام

دوره مجازی برندسازی و افزایش فروش با اینستاگرام

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top