چگونه یک فروشنده حرفه ای باشیم؟


افراد زیادی در زمینه فروشندگی در حوزه های مختلف مشغول به فعالیت می باشند. اما قطعا تمامی آنها موفق نیستند. خیلی از افراد به صورت اجباری و موقت مشغول به کار فروشندگی شده اند. اما خیلی از افراد دیگر نیز به دلیل علاقه به حرفه و کار خود، پا در این مسیر گذاشته اند.

برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای بایستی نکات و اصول آن را دانست، در ادامه قصد داریم شما را با چگونه تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای به صورت اصولی آشنا کنیم.

 

فروشنده حرفه ای 

 

مهارت های ضروری برای یک فروشنده حرفه ای:


هوش بالا:

یکی از مهارت های مورد نیاز، جهت تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای، تیز هوشی است. شما باید بازار کار خود را به خوبی بشناسید و با چالش های آن آشنایی کامل داشته باشید. شناخت نیاز های مشتری و تلاش برای رفع آن، یکی از مهم ترین مهارت های یک فروشنده حرفه ای است. بنابراین شما باید با تیز هوشی در ابتدا متوجه خواسته مشتری خود شوید و در راستای حل آن محصولات خود را ارائه دهید.

 

ارتباطات:

در محیطی که شما حضور دارید، خیلی از افراد دیگر نیز مشغول به کسب و کار همانند شما هستند. مشتریان با توجه به علایق شخصی خود از شما و یا از دیگران خرید می کنند و هیچگونه اجباری برای آنها وجود ندارد. در این میان این شما هستید که به عنوان یک فروشنده حرفه ای با اعتماد به نفس بالا و گفتار جذاب، مشتری را به سوی خرید از محصولات خود، جذب می نمایید.
از طرفی رفتار فروشنده تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتریان دارد. چه بسیار فروشنده هایی که مشتریان محصول آنها را دوست داشته اند، اما به دلیل برخورد نامناسب فروشنده از او خرید نکرده اند. بنابراین نحوه برخورد یک فروشنده، در موفقیت و حرفه ای بودن او بسیار موثر می باشد.

 

نگرش درست:

امروزه اثبات شده است که، منفی نگری می تواند تمامی رویاها و خواسته های شما را به سمت محقق نشدن، هدایت نماید. نگرش مثبت و درست می تواند موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در شما شود. در این صورت قطعا می توانید ارتباط موثرتر و بهتری را با مشتری برقرار نمایید. همچنین می توانید از مشتریان با آرامش خواسته و نیازشان را پرس و جو نمایید و در راستای حل آن تلاش کنید. به طور کلی برای اینکه فروشنده حرفه ای باشید، بهتر است این مهارت ها را در خود تقویت نمایید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

نکات حائز اهمیت برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای:

از آنجایی که فروشنده های حرفه ای بسیار قوی تر و بیشتر از فروشنده های معمولی در کسب و کار خود رشد می کنند. اگر شما نیز قصد دارید در این حرفه کار کنید. بهتر است برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای، هر چه سریع تر اقدام نمایید. از نکات حائز اهمیت در فروشنده حرفه ای شدن، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- از زیاد صحبت کردن با مشتری خودداری نمایید. زیرا در این صورت او احساس کلافگی و خستگی می کند. همچنین ممکن است فکر کند شما می خواهید، محصولات خود را به اجبار به او بفروشید.

2- در صورتی که مشتری در رابطه با محصولات شما اعلام نارضایتی نمود و یا به آن توهین کرد، سعی کنید به طور کامل خونسردی خود را حفظ نمایید و از او بخواهید تا دلیلی قانع کننده برای نارضایتی خود ارائه دهد.

3- برای شروع صحبت با مشتری سعی کنید از او بخواهید در رابطه با محصولات شما و خواسته هایش توضیح دهد.

4- از دیگر نکات مهم در رفتار یک فروشنده حرفه ای، هماهنگی او با همکارانش است. حرف های ضد و نقیض فروشندگان یک مجموعه می تواند، مشتری را نسبت به محصولات شما دل سرد نماید.

5- افرادی که سخنران های خوبی نیستند، بهتر است به دنبال فرصت های شغلی دیگری باشند. زیرا خوب سخن گفتن و برقراری ارتباط کلامی با مشتریان، یکی از مهم ترین ویژگی های فروشندگان حرفه ای می باشد.

6- از تعریف های اغراق آمیز در رابطه با خود و محصولتان جدا خودداری نمایید. زیرا نه تنها مشتری را راغب به خرید نمی کنید، بلکه ممکن است به دلیل همین اغراق ها از خرید کردن نیز، منصرف شود.

7- اگر جواب قطعی و درستی برای سوالات مشتریان ندارید، از جواب دادن بر اساس حدس های احتمالی، خودداری نمایید.

 

فروشندگی دنیایی دارد که برای وارد شدن به این دنیا، بایستی به ابزارها و مهارت های آن مجهز باشید. در دوره ای ما بصورت کامل اصول و تکنیک هایی که یک فروشنده بایستی رعایت کند را به آموزش داده ایم.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید و در دوره شرکت کنید تا شما هم به زمره فروشندگان حرفه ای بپیوندید.

دوره آموزشی دکمه خرید در ذهن مشتری (0 تا 100 فروش)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top