قیف بازاریابی چیست؟

بازاریابی و فروش دو قطب مهم و موثر در موفقیت کسب و کار هستند. به طور کلی وظیفه قیف بازاریابی، تبدیل کردن افراد به مشتریان واقعی کسب و کار شما است. قیف بازاریابی و فروش تقریبا فرایند یکسانی را طی می نمایند تا بتوانند، مشتریان و خریداران واقعی محصول شما را افزایش دهند. در ادامه قصد داریم شما را با مفهوم قیف بازاریابی و تفاوت آن با سفر مشتری customer journey بیشتر آشنا کنیم.

 قیف بازاریابی

دو دیدگاه استفاده از قیف بازاریابی و سفر مشتری

افرادی که به دنبال بازار های مختلف می باشند از دو روش برای جذب مشتری و رونق کسب و کار خود استفاده می نمایند. برخی از آنها از روش قیف بازاریابی یا همان marketing funnel استفاده می کنند و با استفاده از روند و مراحل این روش، به بهبود بخشیدن فعالیت های کاری خود و بالا بردن فروش کسب و کار خود کمک   می نمایند.

برخی دیگر از این افراد با پیروی از سفر مشتری با تمرکز روی مشتریان به بهبود بازاریابی خود کمک می نمایند. به طور کلی روند رسیدن به نتیجه این دو دیدگاه تا حدودی مشابه به یکدیگر است. اما تفاوت بارز این دو روش نقطه تمرکز آنها می باشد. روش سفر مشتری متمرکز بر فعالیت های مشتریان به بازاریابی می پردازد و افرادی که از روش قیف بازاریابی استفاده می نمایند بر روی فعالیت های سازمان و همچنین بازاریابان تمرکز می کنند.

نکته: بازاریابان افرادی هستند که، نقش هدایت مشتری را به سمت خرید، بر عهده دارند.

 

 این مطلب را هم بخوانید: آشنایی با مراحل قیف فروش

 

 استفاده از قیف بازاریابی برای جذب مشتری

معمولا در ابتدای شروع کسب و کار، هیچگونه فرایند مشخصی برای جذب مشتریان وجود ندارد. در برخی مواقع برای مواجهه با فرایندها، راهکاری مشخص نکرده اید. به طور مثال در تبلیغات مشتری را فرا خوانده اید. اما قادر به پاسخ گویی به سوالات آنها نخواهید بود.

یکی از کاربردی ترین و پر طرفدار تری روش بازاریابی در زمان شروع کسب و کار، استفاده از روش قیف بازاریابی است. در استفاده از این روش، شما در ابتدا باید تمامی افراد یک جامعه را مشتریان احتمالی کسب و کار خود در نظر بگیرید.

 اما یکی از تصورات اشتباه اکثر افرادی که کسب و کارهای کوچک را راه اندازی می نمایند، این است که، فکر می کنند هر کسی که در رابطه با کسب و کار آنها کنجکاو شود، قطعا محصول و یا خدمات آنها را خریداری می نماید.

این تصور می تواند موجب کاهش فروش و عدم تمرکز بر روی بازاریابی موثر شود. بطور مثال، فردی در نزدیکی یک دانشگاه فست فود راه اندازی می کند و می گوید همه این دانشجوها می توانند مشتری من باشند و اگر روزانه 20 درصد آنها خرید کنند، برایم کافی است، اما از این موضوع غافل است که الزاماً همه آنها نمی توانند مشتری بالقوه او باشند.

نکته ای که در روش قیف بازاریابی به آن توجه می شود، همین موضوع است، زیرا استفاده از این نوع بازاریابی، شما را متوجه می کند که، مشتریان احتمالی، همگی مشتریان واقعی نخواهند بود و فقط کمتر از یک درصد آنها مشتریان واقعی شما خواهند شد. با این دید می توانید بهتر و تخصصی تر تبلیغات کنید و مشتریان مناسب تری را جذب کنید.

شما نیاز دارید تا با استفاده از تبلیغات و آگاهی دادن درست به مشتریان احتمالی، آنها را راغب به خرید از کسب و کار خود نمایید. همچنین باید آمادگی لازم را برای جواب گویی به مشتریانی که جذب کسب و کار شما شده اند، را داشته باشید. در این صورت شما باید افرادی که علاقه مند به محصولات و یا خدمات شما شده اند را ترغیب کنید تا از شما خرید نمایند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

نکات حائز اهمیت در استفاده از قیف بازاریابی

  • هدف شما نباید تنها فروش محصولات و رونق کسب و کارتان باشد. برای حفظ مشتریان و داشتن کاری با دوام، نیاز است تا مشکلات مشتریان را بشناسید و برای حل نمودن آنها راهکار ارائه دهید. اینکه فقط به فکر فروختن محصولاتتان باشید، نمی توانید آینده مطلوبی را برای کسب و کار خودتان متصور باشید. شما باید مشتریان وفادار داشته باشید تا تجارتتان دوام داشته باشد.
  • یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمود، میزان تقاضا است. شما باید بدانید که، کسب و کار شما برای چه افرادی کارآمد خواهد بود، سپس سعی در جذب همان افراد داشته باشید. به طور مثال زمانی که در حوزه لوازم آرایشی مشغول به کار هستید. قطعا بیشترین درصد مشتریان کسب و کار شما، بانوان هستند. بنابراین بهتر است سعی در جلب توجه و ایجاد علاقه در جامعه بانوان داشته باشید تا اینکه بخواهید همه افراد جامعه از مرد و زن، پیر و جوان و ... را به سمت کسب و کارتان ترغیب کنید.
  • تبلیغات و بازاریابی را محدود به یک روش نکنید. به طور مثال از وب سایت های مختلف در کنار ارائه ویدیوهای رایگان، آگهی های تبلیغاتی و ... استفاده نمایید. اینگونه به احتمال بیشتری می توانید مشتری بیشتری داشته باشید.
  • فقط بر روی فروش تمرکز نکنید. برای خرید های بعدی مشتریان واقعی نیز راهکارهایی را در نظر داشته باشید. به طور مثال در خرید مجدد درصدی را تخفیف برای مشتری، در نظر بگیرید، اینگونه از مشتریان فعلی خودتان می توانید بیشترین استفاده را ببرید.

 

 

جمع بندی:

مقوله بازاریابی و جذب مشتری برای هر کسب و کاری مهم است و اگر تجارتی نتواند مشتری کافی را به سمت خودش جذب کند، چاره ای جز تعطیلی ندارد. قیف فروش یا قیف بازاریابی ابزاری است که می تواند به شما و کسب و کارتان کمک کند تا بهتر و بیشتر بفروشید. ما به شما پیشنهاد می کنیم در دوره آموزشی که با همین عنوان در سایت آماده شده است شرکت کنید و با استفاده از اصول این روش، فروش بهتری داشته باشید.

برای مشاهده توضیحات برروی تصویر زیر کلیک نمایید.

قیف فروش

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top