ویزیتور حرفه ای و آنچه باید همراهش باشد؟


قبلا در وبسایت در خصوص ظاهر فروشنده ها صحبت کردیم و گفته ایم که یک ویزیتور از نظر ظاهر باید آراستگی کامل را جهت جلسات ملاقات خود داشته باشد و البته ابزار و وسایل مورد نیاز کارش را هم که همراه می برد از این مقوله مستثنی نیست.

تصور کنید، در جلسه کیف دستی شما باز می شود و انواع و اقسام ابزارها و وسایل و لوازم مختلف از درون کیف شما یا پیداست و یا از کیف شما بیرون می ریزد، بطوری که دیده شده است که ویزیتوری کیفش را روی میز فروشگاه باز می کند و از درون کیف خودکار و مداد و دفترچه‌های مختلف بیرون می ریزد و هیچکدام ترتیب و نظم ندارد.

در این زمان فروشنده فروشگاه یا مشتری شما چه دیدگاهی نسبت به شما باید داشته باشد و چه قضاوتی در خصوص شما می کند؟

یکی ویزیتور حرفه‌ای بایستی زمانی که کیفش را در مقابل مشتری باز می‌کند نظم و دقت خودش را نشان دهد. درون کیف شما نباید اقلام متفرقه و چیزهای مختلفی مانند روزنامه، دستمال های کثیف، صورتحساب فاکتورهایی که برای خرید خانه تان است یا فاکتورهای مچاله شده و پاره شده که از مشتری های دیگر بجا مانده است، باشد.

 

 یک ویزیتور حرفه ای کیف همراهش بسیار مرتب و حرفه ای است.

 

این مطلب را از دست ندهید: 4 نکته برای موفقیت در ویزیتوری یا فروش حضوری

 

ویزیتوری

 

توصیه ای که می شود برای آنچه باید درون کیف ویزیتور باشد شامل موارد زیر است:

یک دفترچه یادداشت کارت ویزیت خودکار نمونه کالای بروشور ماشین حساب دفترچه یادداشت کارهای روزانه فاکتور و ابزار مرتبط با ارائه محصول و ویزیتور را نمونه محصولاتی که لازم است همراه خود ببرد.

اما زیاد دیده می شود ویزیتور هایی که با کیفیت مملو از وسایل غیرضروری به جلسات ملاقات می‌روند و از سایز و حجم کیف هم می‌توان فهمید که این کیف پر از وسایل غیر ضروری است.

لازم نیست هر چه دفتر و یا وسیله در محل کار خود دارید به جلسه ملاقات ببرید و اگر حتی همراه داشتن تعداد زیاد کاتالوگ و بروشور و موارد مختلف احساس اعتماد و مجهز بودن در شما ایجاد می کند باز هم از بردن آنها خودداری کنید.

این تصویر که شما زمانی که می‌خواهید دنبال یک کاتالوگ مشخص بگردید، درون کیفتان مدام جستجو کنید و دچار دستپاچگی شوید، تصور فاجعه ای است و مطمئناً برای شما ضررهای فراوانی هم دارد.

در خصوص ارائه نمونه محصول برای زمانی که لازم است نمونه محصول  را نشان مشتری بدهید سعی کنید از بهترین نمونه و شیک ترین نمونه استفاده کنید و مبادا نمونه هایی که همراه خود می برید آنقدر کثیف و به هم ریخته و آشفته باشند که تاثیر نامطلوبی روی مشتری بگذارند.

 شما به عنوان یک ویزیتور حرفه ای باید به این نتیجه برسید که چه مواردی برای به همراه بردن ضروری است و چه مواردی را نباید هیچگاه همراه خودتان در جلسات حضوری و ویزیت ها ببرید.

هرگاه احساس کردید این موارد زیاد شده و حتی سنگینی آنها شما را اذیت می کنند باید تدبیری برای استفاده از آنها و تدبیری برای مدیریت بهینه کردن تعداد ابزار و وسایلی که همراهتان می برید بیاندیشید.

 

مطمئناً همانطور که سنگینی اینها شما را آزار میدهد زیاد بودن آنها و آشفته بودن آنها در حضور مشتری، مشتری را هم آزار می دهد. شما باید به گونه ای وسایل و ابزار همراه تان را مدیریت کنید تا زمانی که مشتری چیزی از شما می خواهد، بلافاصله بتوانید آن را به مشتری خودتان را ارائه کنید.

فراموش نکنید دنیای کسب و کار و تجارت شبیه جنگ است و ابزار و وسایلی که همراه شماست صلاح شماست اگر صلاح مناسبی نداشته باشید ممکن است در این جنگ شکست بخورید.

 

 پیشنهاد می کنیم برای یادگیری بهتر اصول و تکنیک های ویزیتوری حرفه‌ای در دوره مجازی که با همین عنوان (دوره ویزیتوری حرفه ای - اصول و تکنیک های ویزیتوری) در سایت ارائه شده است، شرکت کنید.

 برای مطالعه سرفصل ها و محتوای دوره و شرکت در این دوره بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

ویزیتوری

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top