قانون حداقل تلاش، روشی برای افزایش فروش


برایان تریسی نویسنده و سخنران معروف، در کتاب 21 قانون طلایی فروش، به بیان نکاتی پرداخته است که می تواند در افزایش فروش، به فروشنده ها کمک کند. یکی از این قوانین که در کتاب بیان شده است، قانون حداقل تلاش است.

این قانون می گوید:

مردم همیشه به دنبال راهی هستند که آنچه را می خواهند با صرف حداقل تلاش ممکن بدست آورند.

 

شما ارزش زیادی برای وقت، پول، انرژی ذهنی و جسمی و امکاناتتان قائل هستید. در نتیجه، هر کاری برای حفظ آنها می کنید. محتاطانه انرژیتان را صرف بدست آوردن چیزهایی که می خواهید، می کنید. برای برآورده کردن نیازی خاص یا برای رسیدن به رضایتی خاص، بیش از حد نیاز، انرژی صرف نمی کنید.

نکته اینجاست که برای معامله نیز باید این قواعد را رعایت کنید، یک فروشنده باید بداند که مشتری هم از این قانون پیروی می کند و می خواهد با حداقل تلاش به خواسته های خودش دست پیدا کند.

 

تلاش در فروش

 

اولین نتیجه  که از قانون حداقل تلاش گرفته می شود، این است که: اگر برای رسیدن به هدفی دو راه آسان و سخت وجود داشته باشد شما هیچگاه آگاهانه راه سخت تر را انتخاب نمی کنید.

شما از نظر ذهنی به گونه ای ساخته شده اید که هیچ گاه نمی توانید خودتان را مجبور کنید با این که همه شرایط یکسان است، برای رسیدن به هدف، به جای انتخاب راه آسان راه سخت تر را انتخاب کنید.

حالا اگر فروشنده هستید، باید بدنبال راهکارهایی باشید که خرید از شما آسان تر از خرید از رقبایتان باشد. اینگونه مشتریان با توجه به این قانون، شما را انتخاب می کنند و از شما خرید می کنند.

 

دومین نتیجه قانون حداقل تلاش این است که: انسان ها ذاتا موجوداتی تنبل هستند و برای رسیدن به آنچه می خواهند راهی را برمی گزینند که نیاز به استقامت و مقاومت کمتری دارد.

در فعالیت های انسانی تنبلی امری عادی، طبیعی و ذاتی است. این گرایش و میل ذاتی به تنبلی، منجر به پیشرفتهای چشمگیری در دنیای علم و تکنولوژی انسان ها شده است. و این مسئله نیرویی محرک و کمکی برای معامله کردن است.

در فروش اگر بتوانید فرایند کاری مشتری را راحت کنید و مشتری خودتان را تنبل تر کنید، موفق تر خواهید بود. وقتی یک میوه فروشی، سعی می کند به برخی از مشتری هایش خدمات خاص تر بدهد و میوه را با سفارش تلفنی تا درب منزل مشتری بفرستد، توانسته مشتری خودش را تنبل کند و به همین سبب می تواند فروش بهتری داشته باشد.

 

حال برای اینکه بتوانید از این قانون بهتر استفاده کنید، این سوال ها را از خودتان بپرسید و به جواب آنها فکر کنید:

چگونه میتوانید مشتریان تان را متقاعد کنید که کالا و خدمات شما آسانترین و ساده ترین راهی است که می توانند سود خوبی به دست آورند؟

مشتریان به دنبال آسانترین و سریعترین راه برای رسیدن به آنچه می خواهند هستند، حال کالاها یا خدمات جدید شما چگونه این نیاز را برآورده می کنند؟

شما برای رسیدن به اهدافتان البته با تلاش کمتر، زندگیتان را چگونه ساماندهی می کنید؟ شما چگونه می توانید به معنای درست کلمه «تنبل» باشید؟

 


پیشنهاد می کنیم برای یادگیری بهتر اصول فروش، در دوره دکمه خرید در ذهن مشتری، شرکت کنید

برای مشاهده توضیحات این دوره، بر روی لینک زیر کلیک نمایید

دکمه خرید در ذهن مشتری (0 تا 100 فروش)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top