5 کاری که مدیر بازاریابی باید انجام دهد

بازاریاب بودن بسیار شیرین است اما به این معنی نیست که آسان است و برای موفقیت در مدیریت بازاریابی مطمئنا باید کارهای بسیار زیادی را انجام دهید تا بتوانید جایگاهی مناسب را در آن پیدا کنید و بتوانید فعالیت کنید.

مدیریت بازاریابی اگر به درستی صورت بگیرد، باعث می شود تا فروش محصولات یک شرکت افزایش یابد و آن شرکت بتواند در ابعاد گسترده تر اقدام به فعالیت کند.

5 هدف برتر مدیریت بازاریابی

در این مقاله، برای شما 5 هدف برتر کار مدیریت بازاریابی را لیست کرده ایم که با انجام دادن آن می توانید در زمینه مدیریت بازاریابی، موفق عمل کنید.

مدیریت بازاریابی

1- اهداف را تعیین کنید

بهتر است بدانید که حتی بزرگترین بازاریاب ها اهداف خود و سازمان خودشان را تعیین می کنند. اگر یک کمپین را بدون هدف اجرا کنید، چگونه می توانید بگوید آن کمپین موفقیت آمیز بوده است؟ دستیابی به اهداف برای تلاش های بازاریابی شما، به شما در تعیین موفقیت کمک می کند و کسی که مدیریت بازاریابی انجام می دهد، باید هدف داشته باشد.

همه ما موفقیت را متفاوت تعریف می کنیم، شاید برای یک نفر میزان سود موفقیت باشد و برای فردی دیگر تعداد مشتریانی که به سازمان اضافه می شوند.

به عنوان یک مدیریت بازاریابی، یک معیار و هدف مناسب برای کار خود اختصاص دهید که بتوانید به آن برسید و با همان اهداف خودتان را آنالیز کنید که آیا مسیر را درست طی می کنید یا خیر.

 

2- بررسی رقیبان

به عنوان یک مدیریت بازاریابی، در تاریکی بازاریابی نکنید!، دریابید که رقیب شما چه کسی است و به آنچه انجام می دهند نگاه کنید.

شما مدیریت بازاریابی را انجام می دهید!، هیچگونه شرمی از این مسئله نداشته باشید، یک کسی که کار مدیریت بازاریابی را انجام می دهد، باید از تمام مسائل رقیبان خود آگاهی داشته باشد و بتواند به خوبی در مقابل آن، ایستادگی و مبارزه کند. برای این کار باید بدانید که رقبای شما دقیقاً چه کارهایی انجام می دهند، برنامه آنها چیست و چگونه در بازار اقدام به فروش محصولات می کنند.

 

به شما پیشنهاد می کنم در دوره آموزشی آمیخته بازاریابی 4P که به صورت رایگان ارائه شده است، شرکت کنید

 

3- مخاطبین دقیق را مورد هدف قرار دهید

ممکن است در وهله اول به خود بگویید که تمامی این شرکت ها این کار را انجام می دهند و کسی نیست که از این موضوع اطلاع نداشته باشد اما باید بدانید که بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی، مخاطبین دقیق خود را تا به امروز شناسایی نکرده اند و نمی دانند محصولات را به چه کسانی باید بدهند و یک کسی که مدیریت بازاریابی را انجام می دهد، مخاطبین خود را در مرحله اول مشخص می کند.

به عنوان یک بازاریاب، باید مخاطبان مورد نظر خود را مشخص کنید و شما می توانید این کار را با ایجاد شخصیت بازاریابی / خریدار انجام دهید. یعنی بتوانید چندین شخصیت تعریف کنید که ویژگی های یک گروه از مشتریان شما را نشان می دهد.

روش های ارتباطی که شخصیت شما را تعریف می کند باید در همه بازاریابی شما مشهود باشد از جمله از کپی و طراحی وب سایت خود گرفته تا توییتی که تازه در توییتر انتشار داده اید.

بطور کلی شما باید بصورت کامل مشتریان خود را با دسته بندی کردن و لیست کردن ویژگی های آنها بشناسید تا بتوانید آنچه که آنها نیاز دارند را به آنها معرفی کنید. این موضوع در بازاریابی محتوا هم بسیار کاربرد دارد.

 

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 4- ایجاد محتوا / بازاریابی محتوا

حتما تا به امروز، موضوعات بسیار زیادی را در رابطه با بازاریابی محتوا شنیده اید و فکر می کنید این موضوع اهمیت خاصی ندارد اما باید بدانید یکی از مهم ترین مسائلی که باعث می شود تا مشتری جذب شما شود، بازاریابی محتوا است و مشتری علاقه زیادی به خواندن مقاله های متفاوت در رابطه با محصول تهیه شده دارد.

بازاریابان بزرگ می توانند محتوای قابل توجهی ایجاد کنند که مخاطبان آن ها به آن علاقه مند شوند و حال به عنوان کسی که کار مدیریت بازاریابی انجام می دهد، باید توجه زیادی بر روی محتوای سایت داشته باشید.

با محتوا می توانید چشم اندازهایی را که در صنعت شما مهم است آموزش دهید و این باعث ایجاد اعتماد بین شما و آن ها می شود.

 این مطلب را بخوانید: بازاریابی محتوا چیست؟

5- شبکه سازی

شما کار مدیریت بازاریابی انجام می دهید و به هیچ وجه شبکه سازی / کانکشن سازی را فراموش نکنید، اگر قرار باشد یک چیزی شما را در روزهای تنگ و طاقت فرسا نجات دهد، آن هم شبکه سازی خواهد بود که در روزهای قبل انجام داده اید و حال می توان به آن تکیه کرد تا محصولات را به فروش برسانید و یا اینکه مشتریان جدیدی را جذب کسب و کار خود کرده و با استفاده از آن ها اقدام به کسب درآمد کنید.

بازاریابان روابط خود را با ایمیل های خودکار گسترش می دهند و با تهیه مطالب مرتبط دیگری که فکر می کنید از آن ها لذت می برید، می توانید یک سری ایمیل ارسال کنید تا بر اساس منافع تبدیل به یک رهبر موفق در این زمینه شوید و همه بتوانند بر روی گفتگوهای شما که ایجاد شده، حساب ببرند.

 

می توانید با ایمیل های شخصی که به صورت دستی ارسال می شوند، در سطح شخصی تری اقدام به کانکشن سازی و یا همان شبکه سازی کنید.

علاوه بر ایمیل، استفاده از شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین، توییتر، اینستاگرام و فیسبوک فراموش نشود زیرا بسیاری از مشتری های شما، در این شبکه های اجتماعی حضور دارند و می توانید اقدام به گسترده کردن دایره ارتباطات کنید.

 

جمع بندی:

اگر می خواهید در بازاریابی و مدیریت آن موفق باشید، چاره ای جز روی آوردن به تکنیک ها و اصول کاربردی این حوزه ندارید. شما باید دانش فراوانی دراین زمینه داشته باشید. علاوه بر نکاتی که گفته شد، پکیج جامع بازاریابی، فروش و تبلیغات هم می تواند به شما در این مسیر کمک کند.

پکیج بازاریابی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top