آیا قوانین زندگی مشترک را می دانید؟

هدف از ایجاد و تعریف قوانین، راحت کردنِ زندگی انسان هاست. در چارچوب قوانینِ صحیح و کاربردی، می توان بدون استرس و نگرانی زندگی کرد و فرصت شکوفایی فردی را افزایش داد.

 با وجود قانونِ صحیح می توان از به هدر رفتن زمان، انرژی و دیگر هزینه ها جلوگیری کرد. از این رو، در هر جامعه ای قوانین خاصی پا برجاست. خانواده نیز به عنوان کوچکترین جامعه، قوانین مهم و اساسی ای دارد به طوری که نتایج آن مستقیما بر کل جامعه اثرگذار است. بنابراین می توان گفت آگاهی از قوانین زندگی مشترک اولین قدم برای داشتن جامعه ای سالم و قانونمند می باشد.

زندگی مشترک نیز مانند زندگی دوران تجرد، باید ها و نباید های خاص خود را دارد. هنگامی که تصمیم به شروع کردنِ زندگی با فرد خاصی را می گیرید، به این معناست که قوانین، معنا و مفهوم زندگی مشترک را فهمیده اید و آماده ی ورود به دنیای زندگی مشترک هستید. بهتر است قبل از جدی کردن هر موضوعی، کامل و عمیق به آن موضوع فکر کرد. به عنوان مثال، ابتدا به شناخت خود بپرداید و باید ها و نباید های زندگی شخصی خود را مشخص کنید. نسبت به ارزش ها و خط قرمز های خود آگاهی و شناخت کسب کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید:تعریف زندگی مشترک چیست؟

 

 فنون مذاکره، فن بیان و هر مهارت ارتباطی که احساس می کنید در آن ضعیف هستید را بهبود دهید. همواره پویا و فعال باشید و از یاد گرفتن مهارت ها لذت ببرید.

مهم ترین تاثیرِ رعایت کردن قوانین زندگی مشترک، ابتدا شامل خود ما و سپس شامل فرزندان ما می گردد. ما با رعایت قوانین به فرزندان و به تمام کسانی که ما را می بینند یاد می دهیم قانونمند باشند. نتیجه ی رعایت قوانین چیزی نیست جز آرامش و شکوفایی استعداد ها و توانایی های ما و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم.

 قوانین زندگی مشترک

 

وظایف ما در زندگی مشترک

ما به عنوان عضوی از یک زندگی مشترک وظایف و مسئولیت هایی داریم. عدم شناخت مسئولیت ها و عمل نکردن به وظایف، همیشه آسیب های فراوانی را به دنبال داشته است و گریبان گیر تمام اعضای خانواده می گردد. نقش خود را در زندگی بدانید. ما به عنوان یک فرزند، یک خواهر و یا یک برادر، یک دوست، یک نامزد، یک همسر و یا یک پدر یا یک مادر، وظایف و مسئولیت های متفاوتی داریم.

 اگر توانایی عمل کردن به وظایف خود را نداریم بهتر است آن ها را مشخص کنیم و به دیگر اعضای خانواده آن را اعلام کنیم. عدم داشتن صداقت و دادن وعده های پوچ، به ضرر تمام اعضا، و بیشتر از همه، به ضرر خود ما تمام می شود.

به شناخت جنس مخالف خود بپردازید. قطعا این کار سخت تر ولی الزامی تر خواهد بود. طبیعت جنس مخالف خود را بشناسید و با او به گفتگو بنشینید. یاد بگیرید او مثل ما نیست و سلایق، خواسته ها و تمایلات کاملا متفاوتی از ما را دارد.

هنگامی که وارد زندگی متاهلی می شویم باید نسبت به قوانین آگاه باشیم. هر زندگی، چه در دوران مجردی و چه در تاهل، فراز و نشیب های فراوانی دارد. بر آمدن از پس مشکلات و پشت سر گذاشتن آن ها نیازمند درایت و اندیشه است. به عنوان مثال، در زندگی مشترک از زیر و رو کردن گذشته بپرهیزید. هیچ کس بدون عیب نیست. وظیفه ی ما در زندگی مشترک پوشاندن عیوب یک دیگر است و نه نمایاندن آن ها.

 برای بحث و گفتگو زمان و مکن مناسب را شناسایی کنید و قبل از باز کردن هر موضوعی به آن فکر کنید. مسائل و مشکلات با صحبت کردن در حد تعادل و در آرامش، به راحتی حل می شوند. خواسته ها و حدود خود را با شریک زندگیتان در آرامش مطرح نمایید و قبل از شروع زندگی مشترک با شریک زندگی خود به کسب آگاهی در مورد قوانین کاربردی در زندگی مشترک بپردازید.

شاید دوره مجازی قصر حبابی (باورهای اشتباه در زندگی مشترک) بتواند دید بهتری به شما بدهد تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید.

دوره قصرحبابی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top