تعریف زندگی مشترک چیست؟

شاید مهم ترین نکته قبل از اینکه تصمیم بگیریم زندگی مشترکی را با فردی آغاز کنیم، درک عمیق معنای این عبارت است. زندگی مشترک یعنی چه؟ هدف از این عبارت مهم چیست؟ زندگی مشترک چگونه شکل می گیرد؟ و وظیفه ی ما در زندگی مشترک چه می باشد؟

زندگی مشترک در فرهنگ های مختلف تعاریف مختلفی دارد. اما به طور کلی، این عبارت به معنای هم زیستی با شخصی خاص و به اشتراک گذاشتن تمام زندگی و دست آورد های آن است.

 هنگام تعریف زندگی مشترک، باید در ابتدا نسبت خود شناخت کافی پیدا کنیم و خواسته های خود را به طور کامل و صحیح درک نماییم. سپس می توانیم معنای به اشتراک گذاشتن زندگی خود را با فرد مقابل بفهمیم. پس از شناخت خود، باید به شناخت جامعه و محیط اطراف خود بپردازیم.

 معنا و مفهوم این عبارت در جوامع گوناگون، و با گذر زمان و تغییر نسل ها، به صورت چشمگیری تغییر یافته است. ما این تغییر بزرگ را در کشور خود شاهد هستیم. به عنوان مثال، امروزه اکثر زنان در شاخه های مختلف علمی و هنری، فعالیت های بزرگی دارند. زن امروزی بسیار مستقل تر از زنان گذشته زندگی می کند و تنها یک زن خانه دار نیست. از طرفی با پیشرفت جوامع و تغییر نگرش جامع نسبت به نقش زن و مرد، نقش مرد سالاری یا زن سالاری رنگ باخته و زندگی مشترک مفهوم پر رنگ تری در زندگی زوج ها پیدا کرده است. بنابراین شناخت جامعه و فرهنگ امروزی اهمیت ویژه ای دارد. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کرد رسم و رسومات جوامع است.

رسم و رسومات عاداتی است که از گذشته شکل گرفته اند. باید نسبت به رسم و رسومات آگاهی پیدا کرد و در صورت لزوم نسبت به آن ها تغییر نگرش داد. باید بپذیریم در زندگی امروز، بسیاری از روش های صد ها و چه بسا ده سال پیش، جوابگوی زندگی امروز نیستند. اما در این مرحله باید به این نکته توجه کرد که گاهی تغییر دادن و یا اشاره ای به تغییر در رسومات، می تواند هزینه ی گزافی را برای افراد به همراه داشته باشد.

زندگی مشترک

اهداف در زندگی مشترک

قدم بعدی در تعریف زندگی مشترک، تعریف و بررسی اهداف زوج ها می باشد. هدف از زندگی کردن با فرد مقابل چیست؟ هنگام زندگی با او وظیفه ی ما چیست؟ پس از شناخت خود، جامعه، رسم و رسومات، و فرهنگ خود و جامعه، زمان تصمیم گیری برای شروع زندگی جدید با فرد مورد نظر فرا می رسد.

 در این مرحله باید بدانید زندگی مشترک به معنای به اشتراک گذاشتن تمام چیزهایی است که شاید در دوران مجردی فقط به خودتان اختصاص داشت.

 در زندگی مشترک، برای انجام هر کاری، کسی در کنار شماست که با او مشورت خواهید کرد و هر دو برای انجام هر کاری تصمیم خواهید گرفت. زندگی مشترک یک کار تیمی است. در یک تیم، هدف افراد یک چیز است و همه ی افراد کنار هم قرار می گیرند تا به آن هدف تحقق بخشند.

 در زندگی مشترک زوج ها در کنار هم قرار دارند و نه در مقابل هم. از این رو چیزی به اسم خانه ی من یا اتومبیل تو، پول من، تصمیم تو و امثال این عبارات، وجود نخواهد داشت.

 در زندگی مشترک اولویت اول، کسی است که با او زندگی می کنیم. زیرا نصفی از تمام زندگی ما مربوط به اوست. حفظ حرمت او، به معنای احترام گذاشتن به نصفی از زندگی خودمان است.

شاید در نگاه اول سخت و حتی غیر ممکن به نظر برسد اما هنگامی که طرف مقابل خود را شریک زندگی خود دانستید و به او اعتماد پیدا کردید، معنای زندگی مشترک برای شما شکل گرفته است.

 

شاید دوره مجازی قصر حبابی (باورهای اشتباه در زندگی مشترک) بتواند دید بهتری به شما بدهد تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید.

دوره قصرحبابی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top