7 اصل مهم در ساخت برند شخصی


یکی از موضوعات مهم و البته جذاب امروزی، روش های ساخت برند شخصی است. امروزه علاوه بر ایجاد برند برای یک شرکت، لازم است افراد هم به سمت برندینگ شخصی بروند، همانطور که امروزه ما استیوجابز و بیل گیتس را می شناسیم. با اینکار می توانیم به رشد سازمان خودمان هم کمک کنیم.

علاوه بر همه اینها، ساخت برند شخصی می تواند تاثیر مهمی بر پیشرفت و جایگاه اجتماعی ما هم داشته باشد. در این مطلب تصمیم داریم در خصوص برخی از مهم ترین اصول و روش های ساخت برند شخصی صحبت کنیم.

 

برند شخصی

1- در روش های ساخت برند شخصی ابتدا باید حوزه تخصصی و نیز اولویت خود را پیدا بکنید.

قبل از ایجاد برند شخصی باید شما تصمیم بگیرید که در چه حوزه خاصی قصد فعالیت دارید و می خواهید که شناخته شوید. اقسام مختلفی از کسب و کار در انواع حوزه ها، از افراد کاملا موفق و البته فعال پر شده است، به همین جهت همواره توصیه می کنند به سراغ موضوعات کلی مانند "بازاریابی" و یا "منابع انسانی" نروید و سعی کنید به سراغ مواردی جزئی تری در هرکدام از این کلیات بروید. معنوان مثال فردی به سراغ برند شدن در حوزه استخدام منابع انسانی می رود و فردی دیگر بصورت تخصصی بر موضوع اخراج منابع انسانی کار می کند.

 پس در مسیر ساخت برند شخصی بهتر است که ابتدا شما در یک حوزه خیلی خاص وارد گردید .

 

2- نحوه ارتباط بین حوزه تخصص خودتان و حوزه کاری را در ساخت برند شخصی مشخص نمایید.

افراد استخدام کننده جهت ارتقای شغلی و نیز جذب کردن نیرو در پی اشخاص متخصص می باشند؛ و نه آن کسانی که در داخل هر حوزه ای دارای دانش اندکی هستند. پس شما اگر که در آن کاری که انجام می دهید و مشغول آن هستید، بهترین باشید حتما به دنبال شما خواهند آمد.

شما باید بعد از انتخاب زمینه تخصصی خودتان به افراد دیگر نشان بدهید که این زمینه های تخصصی دارای چه ارتباطی با آن حوزه کاری مخصوص شما است.

بعنوان مثال اگر در بخش منابع انسانی کار می کنید لازم است حوزه های تخصصی این بخش را بیاموزید و به سراغ موارد حاشیه ای و حتی بی ربط مانند اصول تعمیرات نروید.

 

3- یک پروفایل آنلاین برای هدف خود در ساخت برند شخصی ایجاد نمایید.

شما باید از انواع شبکه ها و نیز کانال های گوناگون جهت ارتباط بهره ببرید مانند لینکدین و فیسبوک و غیره. مشاغل نیز به سوی آنلاین شدن در حال تغییر هستند. وجود اینترنت به مانند یک نمایشگاه بزرگ است که توانایی ها و استعدادهای ما را به دیگران نشان می دهد.

اگر شما هیچ وبسایت و یا هیچ پروفایلی ندارید از این نمایشگاه غافل شده ایت و نمی توانید با مشتریان بالقوه ارتباط بگیرید. و اشخاصی را که قادر هستند برای شما و مجموعه شما فرصت های تازه ای را به وجود آورند، از دست خواهید داد.

 

4- تولید و عرضه محتوا و ساخت برند شخصی

الان که شما دیگر حوزه کاری تخصصی و نیز بستر ارتباطی مخصوص به خود را پیدا کرده اید باید یک اعتباری را برای خودتان کسب کنید.

 جهت این کار هم باید تخصص خودتان را به مرحله نمایش بگذارید. عالی ترین و نیز راحت ترین روش برای ایجاد نمودن یک برند شخصی خوب در داخل فضای مجازی و بصورت آنلاین، استفاده کردن از امر تولید محتوا و نیز بازاریابی محتوا می باشد.

 

5- به روز کردن مداوم محتوا

ایجاد کردن یک برند شخصی معتبر کاری نیست که بشود در عرض یک هفته انجام داد و به آن رسید.

شما باید که به طور مداوم و نیز بر اساس یک برنامه مناسب و منظم مجموعه محتواهای تولید شده خود را به روزرسانی نمایید تا که بتوانید آن ارتباطاتی که تا به حال به دست آمده است را حفظ نمایید و سپس آن ارتباط ها را هم بتوانید توسعه بدهید.

 

6- ساخت یک شبکه حرفه ای  

شما قادر نیستید که به تنهایی یک برند خوب باشید، باید حتما برای ایجاد یک برند خوب شخصی و موفق اطراف خودتان را پر از افراد موفق کنید.

باید با بقیه متخصصان در زمینه حوزه کاری خود همکاری نمایید و از آن ها نیز چیزهایی فرا بگیرید و در جلسات مهم و ارائه های آن افراد شرکت نمایید تا که اسم خودتان را نیز در ردیف اسم متخصصان در حوزه کاری خودتان قرار دهید.

 

7- ایجاد ارزش افزوده

شرکت ها همواره به ارزش ویژه و البته یک مزیت رقابتی در محصول خودشان نگاه ویژه می کنند و در پی ارتقا دادن آن هستند. شما هم برای ایجاد برند شخصی از این مورد مستثنا نخواهید بود.

 الان که دیگر مخاطب خود را یافته اید باید حتما به ان ها یادآوری کنید که چرا از بقیه متمایز می باشید. باید تمرکز شما روی نقاط قوت خود و مزیت های خودتان باشد تا این که بتوانید از بقیه برندها متمایز گردید. پیدا کردن تمایز خودتان با دیگران می تواند شما را در مسیر بهتری قرار بدهد.

 

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، توصیه هایی برای رسیدن به یک برند شخصی است. برای اینکه بتوانید این مسیر را بهتر شروع کنید، پیشنهاد می کنیم در دوره مجازی برند ثروت شرکت نمایید و آموزه هایی که در این دوره بیان شده است را فرابگیرید.

 

دوره مجازی برند ثروت ساز

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top