آموزش بازاریابی تلفنی و آنچه باید بدانید.

 بسیاری از مشاغل از بازاریابی تلفنی برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنند. ارتباط تلفنی یکی از راهکارهای بسیاری عالی برای پیشبرد فروش هم بشمار می رود، شرکت ها با این ابزار می توانند به راحتی با جامعه مشتریان هدف ارتباط برقرار کنند، محصولات یا خدماتشان را معرفی کنند و قرار ملاقات را با مشتریان برای نهایی سازی خرید، هماهنگ کنند.

فروش تلفنی یا بازاریابی تلفنی می تواند چندین مزیت نسبت به سایر اشکال بازاریابی ارائه دهد. بر خلاف بازاریابی متنی یا ایمیل، می توانید مستقیماً با مشتری صحبت کنید و سؤالاتی را مطرح کنید تا علاقه آنها را ارزیابی کنید، بدانید که نیازهای آنها چیست و به سؤالات و اعتراضات آنها پاسخ دهید.

با این حال، تماسهای تلفنی با افرادی که در خانه خود هستند، اغلب به عنوان یک وقفه ناخواسته تلقی می شود و رنگ و بوی مزاحمت برای مشتریان شما دارد. اگر مصرف کنندگان و مشتریان بالقوه خود را هدف قرار می دهید، قبل از استفاده از تله مارکت باید با دقت فکر کنید. شما در معرض خطر ناراحت کردن مشتریان هستید و این می تواند به اعتبار شرکت شما آسیب برساند.

 آموزش بازاریابی تلفنی

            

تماس با چشم انداز مشاغل

بازاریابی تلفنی می تواند به شرکتهای تجاری و مشاغل کمک کند تا به تعدادی از اهداف خود برسند. شما می توانید از بازاریابی تلفنی  برای تکمیل بانک اطلاعاتی سازمانتان، ایجاد قرارهای ملاقات با مشتریان بالقوه ، پیگیری یک کار بازاریابی و ارتباط با مشتریان استفاده کنید.

 

معمولاً زمانی که تماس را با صاحبان کسب وکار و افرادی که در سازمانی کار می کند، انجام می دهید، تا زمانی که مشکی برای کار او ایجاد نکنید، شنونده صحبت های شما هستند. چرا که آنها هم ممکن است در شرکتشان از ابزار بازاریابی تلفنی استفاده کنند و درک می کنند که این موضوع مهم است و شما مشغول انجام وطیفه خودتان هستید.

 این مطلب را از دست ندهید: چند نکته در مذاکره، فروش و بازاریابی تلفنی


آمادگی و آموزش کارکنان در بازاریابی تلفنی

آمادگی و آموزش کارکنان برای به حداکثر رساندن موفقیت در بازاریابی تلفنی شما ضروری است. به منظور دستیابی به اهداف فروش ، فقط به تماس های معمولی اتکا نکنید. از قبل سؤالات متداول را برای پرسش خود از مشتریان آماده کنید، و سؤالاتی را از خودتان مطرح کنید تا بتوانید در مورد مشتریان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بازاریابی تلفنی اغلب با ارائه معرفی محصول یا قرار ملاقات برای ایجاد مشاغل جدید استفاده می شود. اگرچه دستیابی به آن دشوارتر است، اما استفاده درست از الفاظ در پشت تلفن موثرترین روش برای فروش است. خیلی راحت است که وقتی یک موضوع را به شکل درست و با کلمات مناسب برای آنها بازگو کردید، دیگر چشم پوشی از شما امکان پذیر نخواهد بود.

برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خود در بازاریابی تلفنی، دو تماس را پیش روی خود دارید. در اولین تماس، می توانید با صحبت کردن با کارکنان یک سازمان یا اپراتور تلفنی، نام تصمیم گیرنده را بررسی کرده و اطلاعات اساسی را بدست آورید. سپس به طور صحیح برای گفتگوی خود با چشم انداز درست آماده شده و با فرد تصمیم گیرنده تماس بگیرد.

    

بازاریابی تلفنی

نحوه ترغیب مردم به خرید از طریق بازاریابی تلفنی

تماس تلفنی می تواند بسیار مؤثر باشد، اما بسیاری از افراد کنترل اعصاب خود را از دست می دهند و این میتواند صدای شما را تغییر دهد و باعث شود صدایی دفاعی، تحریک پذیر و یا احساسی داشته باشید. اعتماد به نفس ضروری است در حالی که شماره گیری می کنید لبخند بزنید.

بهترین روش برای تماس برای بازاریابی تلفنی پرسیدن سوالات باز و گوش دادن به پاسخ ها است. به عنوان مثال، اگر جوهر چاپگر را می فروشید، "به جوهر چاپگر احتیاج دارید؟" به احتمال زیاد "نه" را دریافت می کند. درعوض، از آنها بپرسید که آیا چاپگر دارند و دریابید که چه کسی جوهر آنها را تهیه می کند.

از مشتریان خود بپرسید که با چه مسائلی روبرو هستند - و راه حل های مربوطه را ارائه دهید. دریابید که تصمیم گیرنده کیست و در چه بازه زمانی کار می کند. در بازاریابی تلفنی فقط به قیمت توجه نکنید. درعوض، نشان دهید که چقدر با رقبا متفاوت هستید و با مشتریان و نیازهای کاری آنها آشنا هستید. ( چگونه به یک مذاکره تلفنی خاتمه دهیم؟ )

 

دریافت تماس از مشتریان

بازاریابی تلفنی فقط مربوط به برقراری تماس نیست. بسیاری از مشاغل این شانس را دارند که وقتی مردم به آنها زنگ بزنند، سوالات آنها را به فروش تبدیل کنند. آماده شدن برای این تماس های ورودی بسیار مهم است. شما و کارمندانتان باید از طریق تلفن کاملا حرفه ای و مفید باشید و از محصولات و خدمات خود به خوبی آگاه باشید.

همیشه آموزش کارکنان را در رابطه با بازاریابی تلفنی انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به طور کامل گزارش شده و اینکه اطمینان حاصل کنید که از طریق تلفن خدمات بالایی ارائه می دهند.

 

نتیجه گیری:

همانطور که گفتیم، بازاریابی تلفنی، یکی از ضروری ترین و پرکابردترین ابزارها در کسب و کارهای امروزی است و استفاده صحیح از آن می تواند به کسب و کارها کمک کند تا بتوانند در مسیر موفقیت سریع تر حرکت کنند. سازمان هایی که پرسنل آموزش دیده در این زمینه دارند، معمولاً ارتباطات تلفنی بهتری هم برقرار می کنند.

این ضرورت نیاز به یادگیری اصول بازاریابی تلفنی، باعث شد تا تیم ایران آکادمی دوره ای کاملاً کاربردی و البته مجازی در این حوزه با عنوان ارتباط تلفنی موثر تهیه کند که می توانید توضیحات این دوره را از لینک زیر مشاهده نمایید

مذاکره تلفنی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top