فروشنده چه کسی است و چگونه کار می کند؟

فروشنده یک شخص یا نهاد است که در ازای پرداخت مبلغی، کالای یا خدماتی را مبادله می کند. این جمله می تواند تعریفی ساده و تئوری از فروشنده باشد. اگر بخواهیم با نگاه بازارهای مالی بنگریم،  در بازارهای مالی، فروشنده فردی یا افرادی هستند که امانتی را در اختیارشان قرار می دهند تا توسط شخص دیگری خریداری شود.

در این مطلب به برخی از اقدام ها و کارهایی که یک فروشنده انجام می دهد می پردازیم:

 

هدف فروش ماهانه خود را محاسبه کنید
اگر اهداف شخصی یا تیمی را تعیین می کنید، باید آنها را با اهداف فروش سالانه هماهنگ کنید. با فروش از هدف درآمد سالانه شرکت خود، هدف فروش ماهانه خود را مشخص کنید. پس از مشخص کردن این هدف، محاسبه کنید که بخش، فروشنده و نمایندگان شخصی شما برای رسیدن به آن هدف چه میزان از محصول را برای فروش دارند.

 

فروشنده باید بازار هدف خود را بشناسد
بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک و مشاغل خانگی کوچک وقت لازم را برای تعریف بازار هدف خود در نظر نمی گیرند، به این معنی که آنها برای پیدا کردن مشتری و فروش محصولات خود، وقت و هزینه شان  را هدر می دهند.

 برخی از دارندگان مشاغل خانگی بازار هدف خود را "همه" تعریف می کنند، اما در حقیقت، خریداران ایده آل دارای خصوصیات و موقعیت هایی هستند که محصول یا خدمات شما به طور خاص می تواند به درد آنها بخورد.
دانستن بازار هدف به فروشنده امکان می دهد پیام های بازاریابی خود را با استفاده از کلمات و جذابیت هایی که به طور خاص در مورد نیازهای آنها صحبت می کند و در جایی از بازار که محصولات مورد نظر مخصوص انجاست قرار دهد.

 به عنوان مثال، اگر یک دستیار مجازی هستید که با  شرکتی همکاری می کنید، می توانید یک تبلیغ را در صفحه مجازی که مدیران شرکت ها هستند، منتشرکنید. اینگونه، احتمال می رود تعداد قابل توجهی از مدیران که می توانند مشتری شما باشند، پیام شما را ببینند.    

 


تعاریف دیگر فروشنده
یک تعریف از فروشنده، فردی یا نهادی است که محصول می فروشد، تعریف دیگر فرد یا نهادی است که هرگونه خدماتی را شامل امنیت مالی، سهام و ... را می فروشد. بعنوان مثال فردی که بیمه می فروشد در این زمره است. این فروشنده ها در قبال قراردادهایی که می بندند و یا مشتریانی که می آورند، درآمد کسب می کنند

این فروشنده ها هر چه بتوانند قرارداد خدماتی بیشتری ببندند، دستمزد بیشتری دریافت می کنند. 


    
درک کلی فروشندگان
فروشنده هر فرد یا نهادی مانند واسطه یا صندوق تامینی نیز می تواند باشد که برای ارائه امنیت مالی - سهام، خدمات اجتماعی، کالاها، ارزها یا موارد بسیار دیگر را خریداری میکند و به مشتری می فروشد. این می تواند شامل ابزارهایی باشد که در بازارهای خارج از مبادلات تنظیم شده معامله می شوند. مانند اوراق بهادار ارائه شده برای فروش شامل فروش قراردادهای مشتقات، هنرهای زیبا، جواهرات گرانبها و بسیاری از دارایی های دیگر است.
در هنگام فروش دارایی یا امنیت، فروشنده کسی است که از قبل دارایی یا امنیتی را در اختیار داشته و مایل است که آنرا به قیمتی مناسب به دیگری بسپارد. فروش کوتاه مدت یا فروش اجاره ای نوعی دیگر از فروش است که در آن فروشنده چیزی را به صورت کوتاه مدت و اجاره ای در اختیار مشتری قرار میدهد که تا یک زمان تعیین شده در دست مشتری خواهد بود.

      

تعیین زمان فروش

سرمایه گذاران با تجربه با دنبال کردن یک برنامه معاملاتی تعیین می کنند که چه زمانی سهام، ارز، قرارداد آتی، کالا یا هر دارایی دیگر را بفروشند. فروشنده در یک طرح تجاری استراتژی خود را تعیین می کند، از جمله زمان خروج از قرارداد، به صورتی که فروش خارج از زمان تعیین شده انجام نگیرد که موجب نارضایتی طرف مقابل شود.
استراتژی های خروج از قرارداد بسیار متفاوت است، اما همیشه باید دو نکته را در بر بگیرد:

     اگر موقعیت ضرری را نشان می دهد از کجا و چه زمانی بفروشید.
     اگر موقعیت سودی را نشان می دهد از کجا و چه زمانی بفروشید.

قبل از شروع تجارت، یک سرمایه گذار محتاط یا فروشنده حرفه ای تعیین می کند چه موقع ضررهای خود را کاهش می دهد، و همچنین برنامه ای را برای زمان سود خود در نظر می گیرد درصورتی که قیمت در جهت پیش بینی شده خود حرکت کند.

 

نمونه فروشنده در بازار بورس

فرض کنید یک سرمایه گذار یا فروشنده کاهش چشمگیر قیمت اپل (AAPLe) را به عنوان یک فرصت خرید مشاهده کرده است .آنها تصمیم میگیرند که اگر قیمت در میزان کف یا پایین تر از آن آمد سهام را بخرند، و هنگامی که قیمت دوباره شروع به افزایش کرد، آن سهام را بفروشند.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top