آموزش فروشندگی و 5 نکته کاربردی در فروش حرفه ای

آموزش فروشندگی یکی از مهم ترین و در حین حال اصلی ترین مسایلی است که هر شخص در طول زندگی باید آن را فرا بگیرد. چه آنهایی که در حیطه فروش کالا و خدمات فعالیت می کنند، چه آنهایی که حتی در این زمینه فعالیتی ندارند.

علت آموزش فروشندگی و مارکتینگ به کسانی که در این زمینه کاری فعالیت می کنند کاملا مشخص است. این افراد به وسیله فروش کالا و خدمات مختلف و یا ارائه صحیح آنها به مشتریان، هم زمینه اشتغال و در آمد خود را فراهم می کنند و هم به ایجاد رونق در صنعت و بهره وری هر چه بیشتر آن کمک می کنند.

برای سایر افرادی که حتی در این زمینه فعالیتی ندارند نیز آموزش فروشندگی در حد ابتدایی و متوسط، می تواند حائز اهمیت باشد. افراد در کارهای مختلفی فعالیت می کنند. (آموزش تکنیک های فروشندگی حرفه ای)

مثلا مکانیکی را در نظر بگیرید که قصد دارد توانایی و تسلط کاری خود را به مشتری عرضه کند و یا فروشنده مغازه ای که کالایی را به فروش برساند.

تمامی این افراد به فراخور زمینه کاری خود به آموزش فروشندگی نیاز دارند. شما اگر در هیچ کدام از این دسته ها نیز قرار نمی گیرید، حتما در طول زندگی خود برایتان پیش خواهد آمد تا خودرو یا ملک اختصاصی خود را بفروشید. پس بهتر است شما نیز در صدد آموزش فروشندگی بر بیایید.

آموزش فروشندگی

آموزش فروشندگی برای افزایش درآمدتان بسیار کلیدی خواهد بود.


یک فروشنده خوب باید چه نکاتی را رعایت نماید؟

آموزش فروشندگی مانند هر حرفه و فعالیت دیگری نیاز به توجه به ریزه کاری های زیادی دارد. در عصر فعلی، حتی فروشندگی به شکل مجازی( تلفنی، اینترنتی و... ) از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شرکت های بزرگ و مهمی در حوزه فروشندگی و مارکتینگ در کشور و سراسر جهان فعالیت می کنند. شما در صورتی فرصت کار در این شرکت ها را خواهید داشت که به این نکات توجه نمایید.

اگر شما از دسته افرادی هستید که به شکل حضوری و یا مجازی، اقدام به فروش کالا یا خدماتی خواهید کرد بهتر است به نکات زیر توجه نمایید:


1. احوال پرستی گرم:

اولین ارتباط شما با خریدار در شکل گیری یک فضای دوستانه و مورد اطمینان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. پس مودبانه و با متانت اما گرم و دل نشین با مشتریتان احوال پرسی کنید. فروشنده های حرفه ای همواره به این موضوع توجه می کنند و سعی می کنند که بهترین ارتباط اولیه را با مشتریان خودشان داشته باشند، چرا که این ارتباط گرم و حرفه ای در ابتدای دیدار با مشتری می تواند اعتمادساز بوده و در ادامه فروش بهتری را برای فروشنده ایجاد کند.

 

2. ارائه هر چه مطلوب داشته هایتان:

وقتی یک مشتری به شما برای خرید کالایی رجوع می کند، احتمالا قبل و بعد از شما برای آن خرید به جستجو خواهد پرداخت و زمان بی نهایت در اختیار ندارد تا شما با وسواس و آهسته به ارائه کار های خود بپردازید. پس شما در یک آموزش فروشندگی صحیح باید یاد بگیرید چگونه در یک مدت زمان مشخص، اما با بالاترین کیفیت فعالیت و محصول خود را عرضه نمایید.

اینجاست که اهمیت معرفی حرفه ای محصولات و خدمات نمایان می شود. پیشنهاد می کنم حتما سری به توضیحات دوره آموزشی چگونه منافع را بفروشیم بزنید.

 

3. به هیچ عنوان دروغ نگویید:

عده ای از افراد حاضر در کسب و کار های فروشندگی گمان می کنند جهت افزایش فروش باید به خصوصیات خارق العاده ای از آن کالا یا خدمت اشاره کنند. یا مثلا از خدمات پس از فروشی نام ببرند که به هیچ عنوان حقیقت ندارد. فراموش نکنید که خریدار شما ممکن است با پرس و جو از افراد دیگر و یا جستجو در بازار به حقیقت آگاهی داشته باشد و همین دروغ شما باعث شود تا دیگر به شما اعتماد نکند. پس تا می توانید با صداقت و صراحت حرف بزنید.

آموزش فروشندگی

یک دوره آموزش فروشندگی مناسب باید فروشندگی صحیح را به شما آموزش دهد. نه روش های دروغ پردازی!

 

4. مشتریان قبلی خود را از دست ندهید:

از جمله نکاتی که در آموزش فروشندگی باید بدان خیلی توجه نماید، مراقبت صحیح از مشتریان قبلی خودتان است. وقتی شما کالایی را به یک نفر می فروشید یعنی اعتماد آن فرد را جلب کرده اید. حال اگر آن کالا از کیفیت مناسب برخوردار بوده و شما نیز در سخنانتان در حین فروش صحت را رعایت کرده باشد، آن خریدار می تواند مجددا مشتری شما باشد، زیرا هم به کیفیت کالا و هم به شخص خودتان اعتماد دارد. همچنین این مشتری می تواند تبلیغ بسیار خوبی برای کارتان باشد. با تعریف و تمجید این مشتری نزد دوستان و آشنایان، شما باز هم می توانید فروش موفقیت آمیزی داشته باشید.

 

5. تا می توانید در حرفه خود صبر و حوصله داشته باشید:

یک متن و یا یک دوره آموزش فروشندگی هر چقدر هم که مفید و با ارزش باشد، هیچگاه تمام راه نیست. برای اینکه شما یک فروشنده قابل در محیط کاری خودتان شوید باید ترس و استرس مکالمه با افراد را، از همین حالا کنار بگذارید. تلفن را بردارید و با یک تماس اولین گام را برای یک فروش موفق بردارید. در فضای کاری فروشندگی صبر و حوصله از اولویت بالایی برخوردار است. پس با اولین شکست مایوس نشوید و برای یافتن بهترین راه فروشندگی به اندازه کافی حوصله نمایید. شاید لحظاتی دیگر لحظه اولین معامله شما باشد.

 

تحمل و درس گرفتن از شکست ها مهمترین معلم یک فروشنده حرفه ای است.

آموزش بازاریابی و فروش

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top