3 وظیفه و اقدام مهمی که ویزیتورهای موفق و حرفه ای انجام می دهند.

 

یک ویزیتور در طول روز کارهای مختلفی را باید انجام بدهد، از سر زدن به مشتریان فعلی و ثبت سفارش آنها تا پرزنت مشتریان جدید

ویزیتور های حرفه ای در کنار اقدام های معمولی که تمام ویزیتورها در طول روز انجام می دهند اقدام و وظایف دیگری را هم برعهده می‌گیرند که این موارد می‌تواند به سازمان کمک کند تا پیشرفت بهتری را ایجاد شود.

در ادامه برخی از مواردی را که یک ویزیتور موفق به آنها توجه ویژه‌ای دارد را با هم مرور می‌کنیم

 وظایف ویزیتور موفق

1- توجه ویژه به رقبا و اقدام های آنها

 ویزیتور حرفه ای سعی می کنند به دقت به فروشگاه و کسب و کار مشتری توجه بکنند و رفتارها و حرکات رقبا را رصد می کنند،  دقت به فروشگاه و به اقدام هایی که رقیب در آن فروشگاه انجام داده توجه کند تا بتواند در قالب یک گزارش ارزشمند، این رفتارها و حرکات را به مدیران سازمان ارائه دهد.

وقتی که با دقت این کار را انجام می‌دهد و این گزارش را به مدیران سازمان ارائه می‌کند،  مدیران می توانند تصمیم گیری بهتری در اقدام های بعدی برای کسب سهم بیشتری از بازار را انجام بدهند.

به عنوان مثال وقتی ویزیتور متوجه می‌شود رقیب محصول جدیدی ارائه کرده، بسته بندی اش را تغییر داده است  و یا جوایز خاصی را به مشتریان خودش می دهد، با بیان این موارد به سازمان و ارائه این گزارش به مدیران می‌توانند به سازمان کمک کند تا در این مسیر از رقیب عقب نماند.


این مطلب را از دست ندهید: شغل ویزیتوری چیست و چگونه در آن مهارت کسب کنیم؟
 

2- بیان بازخوردها از مشتریان

 یک ویزیتور موفق می‌داند که باید به درستی و با دقت به حرف های مشتریان خود گوش بدهد. این ویزیتورها سعی می‌کنند به صحبت‌های مشتری دقیق گوش داده و تمام بازخوردها که شامل رضایت و یا شکایات مشتریان است را با دقت دریافت کنند. حتی فراتر رفته و نظرات و انتقادات مشتریان را یادداشت برداری می کنند و این موارد را در قالب گزارش به مدیران شرکت ارائه می دهند.

 اهمیت این موضوع به این دلیل است که ویزیتورها افرادی هستند که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط است و خیلی مواقع به واسطه رابطه دوستانه ای که با مشتریان برقرار می کنند می توانند نظرات دقیق آنها را دریافت کنند، نظراتی که شاید هیچ گاه مدیران سازمان و کارشناسان ارتباط با مشتری نتوانند آنها را دریافت کنند.

 به همین جهت  یک ویزیتور موفق می تواند با گوش دادن حرفه ای به نظرات مشتریان، به سازمان خودش کمک کرده تا بتواند در مسیر پیشرفت و در مسیر افزایش رضایت مشتری حرکت کند چرا که با ارائه گزارش دقیق بازخوردهای مشتریان سازمان می‌توانند راهکارهای افزایش رضایت مشتریان و یا  راهکارهایی برای کاهش شکایات مشتریان را برنامه‌ریزی کرده و در دستور کار خود قرار دهد.

 

3- شناسایی راهکارهایی برای فروش بیشتر

ویزیتور موفق سعی می کند به محل کسب و کار مشتری نگاه کنند و آن نقاطی که می تواند فروش محصولات را بالا ببرد یا  نقاطی که در اصطلاح به آنها نقاط داغ فروشگاه گفته می‌شود را شناسایی کند و در قالب گزارشی به سازمان پیشنهاد بدهد تا سازمان روشهای اتخاذ کند و یا اقدامی انجام داده اند تا بتوانند محصولات را در این نقاط قرار داده و فروش آنها را بالا ببرد.

 مطمئنا این ویزیتورها می توانند این تاثیر را بر روی مشتریان هم بگذارند که محصولات را در بهترین مکان فروشگاه قرار داده تا به واسطه این اقدام فروش محصولات بالا برود و به تبع آن سفارش مشتری نیز از سازمان و ویزیتور بیشتر می شود.

ویزیتور موفق بهترین نقاط فروشگاه را شناسایی می کند و به سازمان کمک کند تا اقدام های انجام بدهد تا از این نقاط به بهترین نحو ممکن استفاده شود و یا حداقل کاری که می تواند انجام دهد این است که  با ارتباط موثری که با فروشنده و صاحب کسب و کار برقرار می‌کند، محصولات شرکت را در بهترین نقطه فروشگاه به مشتریان ارائه نماید.

 

ویزیتور ها با رعایت همین سه نقطه می‌توانند کمک‌های شایانی را به کسب و کار خودشان و سازمانی که در آن کار می کنند ارائه کند و با این کمک ها می توانند میزان سفارش گیری خودشان را هم افزایش بدهند و به تبع آن افزایش درآمد هم داشته باشند.

 لذا پیشنهاد می کنیم از همین امروز روشی برای شناسایی سه موردی که در بالا به شما گفته شد اتخاذ کنید این موارد را با مدیران خودتان هماهنگ کنید و در قالب گزارشات دوره ای به سازمان کمک کنید تا در این موارد رشد کنند و بتوانند فروش محصولات را بالا برود

ممطمئناً ویزیتوری موفق راهکارها و روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی دارد که دانستن آنها در کنار این موارد می تواند به شما کمک کند فروش بیشتری داشته باشید،  ما این نکات را در قالب یک دوره آموزشیبا عنوان دوره مجازی اصول و تکنیک های ویزیتوری موفق در ایران آکادمی ارائه کرده ایم که می توانید با گذراندن این دوره اصول بیشتری را در این حوزه یاد بگیرید و فروش خود را افزایش دهیم

 ویزیتوری

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top